Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Thu 06 Nov 2008, 11:43

  Dyshimi ėshtė mjegull qė i mbulon shpesh pamjet e bukura.
  (Ditrih)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Scarfa10
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Tigri prej Mon 10 Nov 2008, 01:26

  - Sytė dhe veshėt e njeriut janė dėshmitarė tė kėqij, nėse mendja nuk ėshtė e arsimuar. (Herakliti)
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Florida prej Tue 25 Nov 2008, 01:05

  AlbGirl shkruajti:
  Lavdrim xira shkruajti:Nuk e di ne e dini c'fare duan grate
  (te zgjedhin dhe te jene te zgjedhura).

  Hahahahahahaaaaaaa
  Nuk e mohoj nje gje te tille, por ne kete aspekt nuk perjashtohen edhe burrat.

  Bravo AlbGirl...


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 I52333634_17449
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Florida prej Tue 25 Nov 2008, 01:06

  - Jeta ėshtė njė profesion, andaj duhet tė mėsohet.
  Balzaku


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 I52333634_17449
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga SyKaltra prej Mon 08 Dec 2008, 12:27

  -Jeta ėshtė vuajtje, shkaku i vuajtjeve ėshtė dėshira pėr jetė, pėr t'u liruar nga vuajtjet duhet liruar nga emocionet dhe dėshira pėr jetė.
  Buda


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Text_150
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 42
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga fabian prej Fri 06 Nov 2009, 10:56

  THENIE TE FAN STILIAN NOLIT PER KRAHINAT E SHQIPERISE:

  Do tė hash e tė besh qejf,
  sofra shtruar si pėr mbret,
  pastėrti e pėr hyzmet,
  tė tille gjen veē nė Pėrmet

  a te duhen luftetare
  a do botes ti vesh zjarrre
  do arratine armiku ta marre
  merr nja 10 kosovare

  Do dembele per stamboll
  mos e lodh dynjane
  ne tirane rresht tabane
  vetem te zgjatesh doren

  po qeflinj a te duhen
  qe me jevga duan te kruhen
  zonja qe pjellin per vit
  vec elbasani irrit

  ne se do burra llafazane
  qe cudisin gjithe dynjane
  rrine tere diten rruges
  nga keta gjen plot ne durres

  kerko hoxhe e kerko prift
  mos bridh e mos u ngjit
  se si keta qe ben mekat
  i gjen vetem ne berat

  a do kuaj e budallenj
  ca gomare porsi kopuk
  shko e merri mu ne puke

  a do njerez per ahengje
  per tryeze e per kuvend
  burra gra kercejn me loder
  kta i gjen vec ne shkoder

  do pune per nji korcar
  i ke bujq e ustallare
  ne grel bashke hapur vene
  krahe e koke su kane te share

  po kerkove kokpalare
  kryengrites dhe gomare
  qe punet te shkojn vaj
  shko e merri ne kavaj
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Desperado prej Wed 02 Dec 2009, 03:23

  ~ Jeta eshte nje histori e treguar nga nje idiot plot me furi e zhurme nga e cila nuk kupton dot asgje (William Shakepeare).


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 42
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga fabian prej Wed 02 Dec 2009, 07:54

  -Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit.
  Albert Einstein
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Sat 30 Jan 2010, 00:51

  - Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje.
  (Balzak)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Pictur10
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 42
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga fabian prej Wed 03 Feb 2010, 08:36

  Sa me madheshtore dhe frymezuese te jete genjeshtra, aq me teper e beson ate populli (Adolf Hitler)

  (Mos besoni gjithēka qe lexoni)

  Te them te drejten e vura gabimisht ketu, me pas e vura edhe nje here te theniet filozofike ishte hera e pare qe hyja ne forum dhe nuk e vendosa mire n q s pozon problem per mua mund ta hiqni.
  raita albania
  raita albania
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 31
  Pikėt : 32
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 01/04/2010

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga raita albania prej Fri 02 Apr 2010, 22:10

  Saimiri shkruajti:Nė qoftė se ndonjėri prej jush, din ndonjė thėnie filozofike, mundet qė ta shkruajė ne kėtė teme...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  S'eshte e bukur ajo qe eshte e bukur,por eshte e bukur ajo qe me pelqe mua...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 02 Apr 2010, 23:23

  - Pasuria eshte si uji i kripur, sa me shume pi aq me shume etje ke.(A.Schopenhauer)

  - Kur isha i ri mendoja se paraja ishte nje gje shume e rendesishme, tani qe jam plak jam shume i sigurte per kete.(O.Wilde)

  - Pasuria nuk i perket atij qe e ka por atij qe di ta gezoje.(B.Franklin)

  - Eshte thene qe etja per para eshte baza e gjithe te kqijave ne kete bote. E njejta gje mund te thuhet per mungesen e parave.(S.Butler)

  - Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve.(V.Hugo)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Pictur10
  hanna
  hanna
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 33
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/05/2010

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga hanna prej Fri 28 May 2010, 08:25

  duhe te hahet pe rte jeuart... j e tjeoothet per t ngrene(sokratii)
  padija eshte fillimi i te githaj t kqijave
  kus hdo t eelviz botn et eleviz e par mtevevten
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 42
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga fabian prej Mon 31 May 2010, 13:08

  Te gjithe ne jemi nga natyra te gatuar ne ate menyre,qe kemi me teper deshire te qortojme kur gabohet,se sa te lavderpjme kur puna behet sic duhet "Kastiljone"
  Nuk ecet perpara me koken pas "greket e vjeter"
  Per cilesite morale te njeriut duhet gjykuar jo nga perpjekjet e vecanta te tij,por nga jeta e tij e perditshme "Pascal"
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Wed 11 May 2011, 10:21

  - Njeriu fisnik ėshtė i qetė dhe shpirtmadh. Njeriu vul-gar ėshtė gjithmonė i tronditur.
  Konfuēi  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Pictur10
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 42
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga fabian prej Fri 16 Dec 2011, 10:20

  Fytyra eshte pasqyra e shpirtit. "Ciceroni"
  hekuran dini
  hekuran dini
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 8
  Mosha : 33
  Pikėt : 22
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 10/09/2012

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga hekuran dini prej Wed 12 Sep 2012, 05:59

  remuj fjalesh per te then gjithcka ather kur ua jep kuptimin hic! H Dini
  zogi
  zogi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 26
  Mosha : 51
  Pikėt : 82
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 12/11/2011

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga zogi prej Sat 06 Oct 2012, 13:24

  Njeriu qė vetėm pėr vete punon, ėshtė si njė dru qė pemė s’lėshon.

  Sponsored content

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. - Faqe 2 Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Jun 2020, 06:26