Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Sat 18 Aug 2007, 23:23

  Nė qoftė se ndonjėri prej jush, din ndonjė thėnie filozofike, mundet qė ta shkruajė ne kėtė teme...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Sat 18 Aug 2007, 23:25

  Ja po e nisi unė i pari:


  "Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen zakonisht lėpijnė kėpucėt e atyre qė i godasin"...


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Administratori prej Sat 18 Aug 2007, 23:36

  "Buzėqesh gjithnjė edhe pse buzėqeshja jote ėshtė e trishtuar, sepse mė i trishtuar se njė buzėqeshje ėshtė trishtimi
  qė nuk buzėqesh kurrė"...


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Pictur10
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:37

  Pershendetje dhe urime per temen Saimir.

  Ne vijim do te keni mundsine te lexoni disa thenie filozofike
  nga filozofe te ndryshem...  Thenie filozofike nga Albert Ajnshtajn:


  1. E vetmja gjė qė bie ndesh me diturinė time ėshtė arsimimi.

  2. Pėr sa i pėrket pėrputhjes sė ligjeve tė matematikės me realitetin, ato nuk janė tė sigurta; pėr sa i pėrket sigurisė sė tyre, ato nuk pėrputhen me realitetin.

  3. Logjika praktike ėshtė mbledhja e paragjykimeve tė pėrfituara nė moshėn 18-vjeēare.

  4. Ēlirimi i energjisė atomike nuk ka krijuar njė problem tė ri. Ka bėrė mė urgjente nevojėn pėr tė zgjidhur njė ekzistues.

  5. Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit.

  6. Nuk e di se me cilat armė do tė bėhet Lufta III Botėrore, por Lufta IV Botėrore do tė luftohet me shkopinj dhe gurė.

  7. Marrėzia: tė bėsh tė njėjtėn gjė pėrsėri dhe pėrsėri dhe tė presėsh rezultate tė ndryshme.

  8. Sekreti i krijimtarisė ėshtė tė dish tė fshehėsh burimet.

  9. Vendose dorėn mbi furrė pėr njė minutė dhe tė duket si njė orė. Ulu pranė njė vajze tė bukur pėr njė orė dhe tė duket si njė minutė. Ky ėshtė relativitet.

  10. Nėse faktet nuk pėrputhen me teorinė, ndrysho faktet.

  11. Kushdo qė s’ka bėrė asnjė gabim nuk ka provuar asgjė tė re.


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue 19 Feb 2008, 07:40, edituar 1 herė gjithsej


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:40


  Thenie filozofike nga Fredrick Nietzsche:


  1. Ah, gratė. Ato i bėjnė lartėsitė mė tė larta dhe ultėsirat mė tė sheshta.

  2. Mashkulli i vėrtetė do dy gjėra: rrezikun dhe lojėn. Pėr kėtė arsye ai do gruan, si lojėn mė tė rrezikshme.

  3. Mėnyra mė e mirė pėr tė korruptuar njė tė ri ėshtė ta udhėzosh tė ketė mendim mė tė lartė pėr ata qė mendojė si ai se sa ata qė mendojnė ndryshe.

  4. Ēfarė ėshtė djallėzi. Ēfarėdo qė del nga dobėsia.

  5. Shumė janė kokėfortė nė kėrkim tė rrugės qė kanė zgjedhur, pak nė kėrkim tė qėllimit.

  6. Arma mė e mirė kundėr njė armiku ėshtė njė tjetėr armik.

  7. Avantazhi i njė kujtese tė keqe ėshtė se mund tė shijosh disa herė tė njėjtėn tė mirė si pėr herėn e parė.

  8. Nuk vritet me zemėratė, por me qeshje.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:42


  Thenie filozofike nga Mark Twain:


  1. Kujdes kur tė lexoni libra shėndeti. Mund tė vdisni pėr njė gabim shtypi.

  2. Unė nuk mora pjesė nė funeral, por dėrgova njė letėr tė kėndshme kur thuhej se e miratova.

  3. Nuk e kam lejuar asnjėherė shkollimin tė ndėrhyjė me arsimimin.

  4. Njeriu qė nuk lexon libra tė mirė nuk ka asnjė avantazh ndaj atij qė s’mund t’i lexojė.

  5. “Pėrse rrini heshtur me pamjen e njė zarfi pa adresė sipėr?”

  6. Problemi me kėtė botė nuk ėshtė se njerėzit dinė shumė pak, por se dini kaq shumė gjėra qė s’qėndrojnė.

  7. Ėshtė shumė e lehtė ta lėsh duhanin. Unė e kam bėrė me qindra herė.

  8. Blini tokė. Askush s’e prodhon mė.

  9. Nga tė gjitha gjėrat qė kam humbur, mė ka marrė malli mė shumė pėr mendjen.

  10. Vera gjermane dallohet nga uthulla nga etiketa.

  11. Mos u sillni rrotull duke thėnė se bota ju detyron jetesėn. Bota nuk ju detyron asgjė. Ishte kėtu para jush.

  12. Gjithmonė falini armiqtė, asgjė s’i mėrzit mė shumė.

  13. Mund t’i rezistoj gjithēkaje, pėrveē tundimit.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:44


  Thenie filozofike nga Voltaire:


  1. Asnjė flokė bore nė njė ortek nuk ndjen se ka pėrgjegjėsi.

  2. Triumfi i vėrtetė i arsyes ėshtė se ne aftėson tė vazhdojmė rrugėn me ata qė nuk e kanė.

  3. Ka njerėz qė nuk mendojnė mė thellė se njė fakt.

  4. Gjithkush qė ka pushtetin tė tė bėjė tė besosh absurditete ka pushtetin tė tė bėjė tė marrėsh pėrsipėr padrejtėsi.

  5. Ēdo gjė shumė koti pėr t’u thėnė kėndohet.

  6. Me anė tė vlerėsimit, e bėjmė pėrsosmėrinė e tė tjerėve pronėn tonė.

  7. Qeveritė duhet tė kenė edhe barinj edhe kasapė.

  8. Kur bėhet fjalė pėr paratė, tė gjithė kanė tė njėjtėn fe.

  9. Paragjykimet janė ato qė budallenjtė pėrdorin pėr arsye.

  10. Nėse Perėndia nuk do tė ekzistonte, do tė ishte e nevojshme ta shpiknim.

  11. Ēdo njeri ėshtė fajtor pėr tė gjitha tė mirat qė s’ka bėrė.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:46


  Thenie filozofike nga Napoleon Bonaparti:


  1. Duhet tė qeshim me njeriun qė tė mos qajmė pėr tė.

  2. S’duhet tė luftoni shumė shpesh me njė armik, pėrndryshe do t’jua mėsojė tė gjitha marifetet e luftės.

  3. Kurrė mos e ndalni armikun kur po bėn njė gabim.

  4. Aftėsia nuk ka shumė vlerė pa mundėsinė.

  5. Historia ėshtė versioni i ngjarjeve tė kaluara pėr tė cilat njerėzit kanė vendosur tė bien dakord.

  6. Nė politikė, absurditeti nuk ėshtė handikap.

  7. Njerėzit e famshėm e humbasin dinjitetin kur i sheh nga afėr.

  8. Kushtetuta duhet tė jetė e shkurtėr dhe e paqartė.

  9. Njė lider ėshtė njė tregtar me shpresė.

  10. Njė njeri do tė luftojė mė shumė pėr interesat se sa pėr tė drejtat.

  11. Throni ėshtė vetėm njė stol i mbuluar nga kadifja.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:48


  Thenie filozofike nga Winston Churchill:


  1. Ėshtė thėnė se demokracia ėshtė forma mė e keqe e qeverisjes, pėrveē gjithė tė tjerave qė janė provuar.

  2. Njė komb qė i vė taksė vetes pėr prosperitetin ėshtė si njė njeri brenda nė kovė, qė pėrpiqet ta ngrejė veten nga doreza.

  3. Njė paqėsor ėshtė dikush qė ushqen njė krokodil, me shpresėn se do tė jetė i fundit qė do tė hahet

  4. Gėnjeshtra ka bėrė gjysmėn e rrugės rreth e qark botės, kur e vėrteta sapo ėshtė nisur.

  5. Keni armiq? Mirė. Kjo do tė thotė se keni luftuar pėr dikė dikur nė jetėn tuaj.

  6. Argumenti mė i mirė kundėr demokracisė ėshtė njė pesė-minutėsh muhabet me njė votues tė zakonshėm.


  7. Tė pėrmirėsosh do tė thotė tė ndryshosh; tė jesh i pėrsosur do tė thotė tė ndryshosh shpesh.

  8. Politika ėshtė aftėsia pėr tė parashikuar atė qė do tė ndodhė nesėr, javėn tjetėr, muajin tjetėr dhe vitin tjetėr. Dhe tė kesh aftėsinė qė mė pas tė shpjegosh pse nuk ndodhi.


  9. Ngrėnia e fjalėve kurrė nuk mė ka shkaktuar mostretje.

  10. Mė pėlqejnė shumė derrat. Qentė na shohin me sy ngritur. Macet na shohin me sytė poshtė. Derrat na konsiderojnė si tė barabartė.


  11. Kam marrė mė shumė nga alkooli, nga sa ka marrė alkooli nga unė.

  12. Nė luftė mund tė vritesh vetėm njė herė, por nė politikė shumė herė.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:53


  Thenie filozofike nga George Carlin:


  1. “Pa koment” ėshtė njė koment.

  2. Nėse njė person buzėqesh gjatė gjithė kohės, me siguri po shet diēka qė s’punon.

  3. Arsyeja pse e quajnė “Ėndrra amerikane” ėshtė se duhet tė jesh nė gjumė ta besosh.

  4. Si ka mundėsi qė nuk e kuptojmė asnjėherė kur fillon dashuria, por gjithmonė e dimė kur mbaron

  5. Ah, ata francezėt. Kanė njė fjalė tė ndryshme pėr gjithēka!

  6. Azia: Katėr shkronja tė vogla, tre miliardė njerėz tė vegjėl.

  7. Unė nuk i dalloj ngjyrat. Njerėzit mė thonė se jam i bardhė dhe unė u besoj, sepse policėt mė thėrrasin “zotėri”.

  8. Gjithkush do tė kishte besim tek vetja me njė kokė plot me flokė. Por njė qeros plot besim – ky ėshtė diamanti i dorės sė parė.

  9. Nėse njė grua ju thotė se ėshtė njėzet dhe duket gjashtėmbėdhjetė vjeē, ėshtė dymbėdhjetė. Nėse ju thotė se ėshtė njėzet e gjashtė dhe duket si njėzet e gjashtė, ėshtė afėr tė dyzetave.

  10. E gjithė bota ēmendet kur reperi mė i mirė ėshtė i bardhė, lojtari mė i mirė i golfit ėshtė i zi, mė i gjati nė “NBA” ėshtė kinez, zviceranėt fitojnė Kupėn e Botės, Franca akuzon SHBA-nė pėr arrogancė dhe Gjermania s’do tė shkojė nė luftė.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:55


  Thenie filozofike nga Benjamin Franklin:


  1. Nėse do tė kuptosh tė metat e njė vajze, lavdėroje tek shoqet.

  2. Birra ėshtė prova se Perėndia na do dhe dėshiron qė tė jemi tė lumtur.

  3. Ka vetėm tre miq besnikė, njė grua e vjetėr, njė qen i vjetėr dhe para nė dorė.

  4. Eksperienca ėshtė njė mėsuese e dashur dhe vetėm budallenjtė mėsojnė nga gjėra tė tjera.

  5. Tė zgjuarit nuk kanė nevojė pėr kėshillat. Vetėm budallenjtė nuk duan t’i marrin.

  6. Tragjedia e jetės ėshtė se plakemi shpejt dhe bėhemi tė urtė shumė vonė.

  7. Miqtė, ashtu si peshku, fillojnė t’u vijė erė pas tri ditėve.

  8. Bėjini sytė katėr para martese, dhe mbajini gjysmė mbyllur pas martese.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:57


  Thenie filozofike nga George Bernard Shaw:


  1. Nuk luajmė mė sepse plakemi. Plakemi sepse nuk luajmė mė.

  2. Gazetat duket se e kanė tė pamundur tė diskriminojnė mes njė aksidenti me biēikletė dhe kolapsit tė njė qytetėrimi.

  3. Kėrcimi: Shprehja vertikale e njė dėshire horizontale tė legalizuar nga muzika.

  4. Sikur tė gjithė ekonomistėt nė botė tė ishin vėnė njėri pas tjetrit, nuk do tė arrinin asnjė konkluzion.

  5. Rregulli i artė ėshtė se nuk ekzistojnė rregullat e arta.

  6. Njė jetė e kaluar me gabime jo vetėm qė ėshtė mė e ndershme, por mė e vlefshme se njė jetė e kaluar duke mos bėrė asgjė.

  7. Koha ėshtė njė mėsues i mirė, por i vret tė gjithė nxėnėsit e saj.

  8. Rinia ėshtė e mrekullueshme. Sa krim qė shpenzohet mė kot tek fėmijėt.

  9. Martirizimi ėshtė e vetmja mėnyrė si njė njeri mund tė bėhet i famshėm pa aftėsi.

  10. Nėse s’e hiqni qafe njė skelet tė familjes, mund ta bėni tė kėrcejė.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 19 Feb 2008, 07:59


  Thenie filozofike nga Platoni:


  1. Ky qytet ėshtė ai qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė ata qė janė.

  2. Kurajoja ėshtė tė dish se ēfarė mos tė kesh frikė.

  3. Vlera e njė burri ėshtė ajo qė bėn me pushtetin.

  4. Vėmendja ndaj shėndetit ėshtė pengesa mė e madhe nė jetė.

  5. Njė prej dėnimeve pėr refuzimin e pjesėmarrjes nė politikė ėshtė se pėrfundon e qeverisesh nga inferiorėt.

  6. Mund tė zbulosh mė shumė pėr atė person nė njė orė lojė se nė njė vit bisedash.


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Sat 15 Mar 2008, 03:01

  -Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.(Shekspiri)

  -Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje.(Balzak)

  -Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.(Bekon)


  -Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla.(Faik Konica)


  -Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija.(Bekon)  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Sat 15 Mar 2008, 03:04

  -Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet esht shum i vogel. (I.Hordshek)

  -Njeriu eshte i mir, njerezit jane te ashper. (SHEKSPIRI)

  -Njeriu ideal ka fuqin e mashkullit dhe ndjenjat e femres. (ZOARI)

  -Njerzit kurr s`kendojn, dhe bilbilat vajtojn. (A.Z. CAJUPI)

  -NJeriu eshtE sherbetor i jetes. (STERJO SPASE)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Scarfa10
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Desperado prej Sat 03 May 2008, 23:49

  -Arti eshte nje bije e lirise dhe nuk duron ta marre urdherin nga nevoja e materies por nga domosdoshmeria e shpirterave. (Schiller)


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Desperado prej Sat 03 May 2008, 23:50

  -Dashuria esht si ethet; lind dhe shuhet pa nderhyrjen me te vogel te vullnetit. (STENDAL)


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Fri 10 Oct 2008, 01:44

  Mbani mend: Mbi tė gjitha plagėt, tė pashėrueshme janė ato qė burojnė nga gjuha, shikimi me pėrbuzje dhe tallja. (Balzaku)  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Odeta prej Fri 10 Oct 2008, 01:44

  Nė gojė dhe nė penė kemi shpesh principe tė larta, ndėrsa nė zemėr, mė tė shumtėn, motive tė vogla.(Jenseni)  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. ILoveYouAnimRvText
  Lavdrim xira
  Lavdrim xira
  Gurabardhs
  Gurabardhs

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 24
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Ing
  Pikėt : 49
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 14/10/2008
  Humor : ok

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Lavdrim xira prej Tue 14 Oct 2008, 19:17

  Nuk e di ne e dini c'fare duan grate
  (te zgjedhin dhe te jene te zgjedhura).
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Wed 15 Oct 2008, 10:28

  -Tė flasėsh dhe tė shkruash tė vėrtetėn ėshte arti mė i rėndė nga tė gjitha artet.
  Gorki


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Scarfa10
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga AlbGirl prej Fri 31 Oct 2008, 00:38

  Lavdrim xira shkruajti:Nuk e di ne e dini c'fare duan grate
  (te zgjedhin dhe te jene te zgjedhura).

  Hahahahahahaaaaaaa
  Nuk e mohoj nje gje te tille, por ne kete aspekt nuk perjashtohen edhe burrat.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga AlbGirl prej Fri 31 Oct 2008, 00:40

  - Mė trim e mė i fortė ėshtė ai qė lufton kundėr padrejtėsisė, sesa ai qė bėn padrejtėsinė.
  (Marin Barleti)
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Thu 06 Nov 2008, 11:40

  E drejta s'mund tė jetė kurrė e tė dy palėve, ajo i pėrket vetėm njėrės.
  (Eskili)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Scarface prej Thu 06 Nov 2008, 11:41

  Sulmuesi nuk ėshtė gjithmonė fajtor, kurse viktima nuk ėshtė gjithmonė e pafajshme.
  (Shulci)


  ________________________________
  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Scarfa10

  Sponsored content

  Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm. Empty Re: Thėnie Filozofike nga Filozofė tė ndryshėm.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Jun 2020, 22:29