Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

2 posters

  Forumi guri bardhe

  fran pjetergjokaj
  fran pjetergjokaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 23
  Mosha : 75
  Pikėt : 73
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 15/02/2013

  Forumi guri bardhe Empty Forumi guri bardhe

  Mesazh nga fran pjetergjokaj Sun 17 Feb 2013, 02:00

  Nje udhetar takon nje bari me dele dhe i thote:
  Miredita o bariu me 100 dele.
  Bariu: -Nuk jan 100.
  Kaq sa jane + kaq me kene+ gjysma e tyre+gjysma e gjyses+ bariu bejne 100.
  Kush e gjen sa dele ishin?


  -
  girl1230
  girl1230
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 6
  Mosha : 44
  Vendndodhja : New York
  Profesioni : Scientist
  Pikėt : 18
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/02/2014

  Forumi guri bardhe Empty Re: Forumi guri bardhe

  Mesazh nga girl1230 Thu 06 Feb 2014, 22:47

  2x+1/2x+1/4x+1=100
  8x+2x+x=4=400
  11x=396
  x=36
  kane qene 36 dele

   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 07:46