Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Suksesi arrihet me vepra dhe pėrtėritje.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Suksesi arrihet me vepra dhe pėrtėritje. Empty Suksesi arrihet me vepra dhe pėrtėritje.

  Mesazh nga Administratori Fri 11 May 2012, 01:14

  Suksesi arrihet me vepra dhe pėrtėritje.

  Tė veprosh: Ja fjala e ditės nė epokėn nė tė cilėn jeton.
  Njeriu qė arrin sukses ėshtė njeri i veprimit.
  Njė shekull mė parė mund tė arrinte sukses edhe njė idnivid
  qė “dinte tė fliste”.
  Sot, tė dish tė flasėsh nuk ėshtė mė mjaftueshėm; bile mė
  tepėr tė bėn dėm.
  Duhet tė dish tė veprosh. O tė veprosh, o tė pranosh humbjen.
  Nuk ėshtė mė e mundur t’i shmangesh kėsaj alternative tė hekurt.
  Tė krijosh, tė provosh, tė shesėsh, tė blesh, tė lėvizėsh, tė sajosh
  idera e t’i kthesh nė fakte, pa pushim, pa asnjė ēast plogėshtie dhe
  shkujdesjeje: tėrė jeta aktuale kalon nėpėr furrėn e kėsaj nevoje,
  zhvillohet nė kėtė atmosferė tė ethshme e tėrė ankth.
  Njeriu i epokės tonė ėshtė njė idnivid qė e ka kuptuar me kohė kėtė
  aspekt tė realitetit dhe e ka pranuar.
  Punon me zell, mendon papushim tė ngjallė interesa tė reja rreth
  vetes, lufton me kėmbėngulje pėr tė mposhtur njė rival apo konkurrent.
  Punėt pėrfaqėsojnė pėr tė, tėrė jetėn e tij: nė kėtė fjalė ai sintetizon universin.


  ________________________________
  Suksesi arrihet me vepra dhe pėrtėritje. Pictur10

   Ora ėshtė Tue 02 Mar 2021, 00:43