Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Edhe Uji te shendosh.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Edhe Uji te shendosh. Empty Edhe Uji te shendosh.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 16 Apr 2012, 23:44

  Edhe uji te shendosh.

  Uji i zakonshėm mund ta shtojė nivelin e yndyrės nė organizėm, nėse nė tė, pėr shkak tė filtrimit tė dobėt, janė tė pranishėm substanca tė ndryshme kimike, tė cilat te njerėzit mund tė ndikojnė nė baraspeshėn hormonale. Njė studim i realizuar nė Britani tė Madhe, rezultatet e tė cilit janė krahasuar edhe me vendet tjera evropiane (ndėr tė tjera Franca dhe Gjermania)- ka treguar se pėr shkak tė pastrimit jo tė mirė tė ujit dhe pėr shkak tė shfrytėzimit tė substancave tė ndryshme kimike, mund tė vijė deri te shtimi nė peshė. Daily Mail citon ekspertėt tė kenė thėnė se uji i cili mbahet nė shishe tė plastikės mund tė sjellė deri te problemet serioze shėndetėsore, pasi qė njė substancė, e cila pėrdoret pėr prodhimin e plastikės ėshtė shumė e ngjashme me hormonin estrogjen.


  ________________________________
  Edhe Uji te shendosh. Pictur10

   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 13:09