Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

2 posters

  Dashuria per Babain...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dashuria per Babain... Empty Dashuria per Babain...

  Mesazh nga Administratori Tue 03 Apr 2012, 02:41

  Dashuria pėr babain…

  Njė burrė, kthehet nga puna i lodhur dhe i rraskapitur.
  Nė prag te portės sė shtėpisė, gjen tė birin 10 vjeēar qė po e priste.
  Ende pa u futur nė shtėpi, i biri e pyet tė atin:

  - Sa lekė fiton pėr njė ore pune, ti babi?!

  I ati ngaqė ishte shumė i lodhur, i pėrgjigjet tė birit pak si me nerva:

  - Kjo nuk ėshtė puna jote!!!

  Por fėmija kėmbėnguli dhe i tha tė atit:

  - Tė lutem babi, tė lutem mė trego, sepse dua qė t’a di.

  Meqė dėshiron t’a dish se sa lekė fitoj unė, pėr njė ore pune, po t’a tregoj biri im, i’u pėrgjigj i ati.

  - Pėr njė ore pune, unė fitoj 2000 lekė.

  Nė rregull baba i dashur, a mundesh tė mė japėsh borxh 1000 lekė mua!? – e pyeti i biri.

  Babai u nervozua disi mė shumė dhe i tha tė birit:

  - Po mė ler rehat mor bir, m’u hiq qafe, se nuk mundem tė tė jap lekė unė ty, sa here qė tė mbushet mendja ty tė blesh lodra apo budalliqe tė tjera!!!

  Ik futu nė dhomėn tėnde dhe mos mė acaro mė shumė nga nervat, se boll jam lodhur nė punė!

  Fėmija uli kokėn dhe me sytė e mbushur me lot u largua pėr nė dhomėn e tij, pa i thėnė tė atit as edhe njė fjalė tjetėr.

  Pas pak minutash, teksa po mundohej tė ē’lodhej i shtrirė mbi divan, ky burri nisi tė mendonte me vete.

  - Po nga vallė i gjen kėto pyetje tė tilla ky fėmi!? – pyeti veten.

  Pasi kishte kaluar njė ore nga biseda, burri ishte qetsuar disi, i’u kujtua se j’a kishte refuzuar dhėnien e lekėve tė birit, pa e pyetur ende se pėrse i nevojiteshin ato lekė!

  U ngrit, vajti nė dhomėn e tė birit dhe e pyeti nėse po flinte gjumė apo jo.

  Jo, nuk po flej. – i’u pėrgjigj i biri.

  Burri i pėrkėdheli lehtė kokėn tė birit dhe i tha:

  - Mė fal biri im. Mė fal qė u solla pak ashpėr me ty pak mė parė, por ngaqė isha vėrtet shumė i lodhur tėrė ditėn nė punė, nuk isha nė gjendje tė bisedoja ashtu sikur duhej me ty.

  Nxorri 1000 lekė nga xhepi dhe j’a zgjati tė birit.

  - J’a ku e ke 1000 lekėshin qė mė kėrkove, merre biri im.

  Djali u gėzua shumė nga gjesti i tė atit, e pėrqafoi dhe e falenderoi qė i dha 1000 lekėt.
  Pastaj futi dorėn nėn jastėk dhe nxorri tė numėronte lekėt e tjera qė i kishte ruajtur aty.

  I ati kur e pa tė birin qė nxorri lekėt qė kishte fshehur nėn jastėk, u nervozua dhe nisi t’i bėrtiste me zė tė lartė.

  - Ti paske patur lekė, pėrse mė kėrkove mua lekė!?
  O po s’ke faj ti jo! Fajin e kam unė qė rri e humbas kohėn me ty!!!

  Djali edhe pėrse u prek nė shpirt nga fjalėt e babait, bashkoi 1000 lekėshin e babait me lekėt qė kishte ruajtur vetė dhe i tha tė atit:

  - Baba i dashur. Unė i kisha pak lekė tė fshehura kėtu nėn jastėk, por nuk mė mjaftonin pėr atė qė doja unė! Vetėm tani qė mė dhe ti 1000 lekė, arrita t’i plotsoja tė gjitha.

  Ashtu sikurse i kishte tė gjitha lekėt nė dorė, djali j’a zgjati tė atit duke i thėnė:

  - Ja pra ku i ke 2000 lekė babai im i dashur!
  A mundem tė t’a marr unė ty tani, njė orė kohė nga koha jote???!!!....


  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Dashuria per Babain... Empty Re: Dashuria per Babain...

  Mesazh nga Armanda Fri 27 Apr 2012, 01:53

  Vertet shume e dobishme dhe nje mesim shume i mire per nje prind.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  Dashuria per Babain... Empty Re: Dashuria per Babain...

  Mesazh nga Vizitor Mon 30 Sep 2013, 07:30

  babai esht gjithcka...sidomos x vajzat

  Sponsored content


  Dashuria per Babain... Empty Re: Dashuria per Babain...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 22 Apr 2024, 22:55