Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  "SHQIPTARI VDES DUKE KĖNDUAR"-NAIM KELMENDI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "SHQIPTARI VDES DUKE KĖNDUAR"-NAIM KELMENDI - Faqe 2 Empty Re: "SHQIPTARI VDES DUKE KĖNDUAR"-NAIM KELMENDI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 30 Mar 2010, 00:38

  25.

  Pamėshirshėm qindvjetshavė ke shkelur mbi mua

  ke bėrė ēka s’bėhet, ke stepur edhe zotin atje lart

  Uh po armik i egėr ke qenė e ke mbetur pėr jetė po ai

  qė kur ke ardhur e zure vend pėreth tokave tė mija

  atėherė e sot ke mbetur barabar nė tėra ecjet e tua

  ku je vuajtje e pėrvauajtur po zi na i ke rėnė epokės

  po zi na i ke shkruar kėto stinė e vite me tė zezėn

  i zi na ėshtė derdhur pqrmbi koka e shpirt trishtimi

  Ah, falė tė qofsha zoti ynė, ku rendin kėshtu spijujt

  tradhtarėt, antinjerėzit, antindėrkombėtarėt, kurrė s’u falet

  shiten lirė pėr ndonjė shėrbim si kuaj pa shėrbim

  dėgjojani tash gjėmen krismės nė kėtė zgjim Kosove

  ėshtė gjaku qė ia shkruan historinė Ilirit e Ilirianės

  ėshtė jehona e tij qė pėlcet tek ndėrgjegjet e botės

  dhe vijnė radhė mė radhė shqiptarėt dhe i prijnė

  luftės dhe epokės tek rrėnja e lashtė ia bekojnė tytėn

  pastaj vijnė kremtet dhen shqip ēelin sėrish lulet e

  bari rritet sėrish dhe shpendėt pėrsėri shihen sndej

  e shumohen prej vezės sė vet e bashkė me njerėzit

  ecin lumenjt e stinėt e mungojnė vetėm tė rėnėt

  s’mungojnė nė asnjė ēast emrat tanė mėsa kohėt tona

  i yni i bie cep mė cep pa drojė duke prekur zgjimin

  duke mos besuar se nga hiri i vet Ringjallet Kosova

  ____________

   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 07:24