Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  "ME MALLIN E LULEVE"

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:31

  LETRA E NĖNĖS

  Radhėt i kishte shkruar

  me lotėt e saj

  liqe i pafund

  pėrmallimi

  i derdhur nėpėr fjalė

  ata lot,ai mall

  i saj,i pėrjetshėm

  mė djeg kahdo si zjarr.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:31

  BABAI

  Fytyra e babit

  mu shfaq nė atė ėndėrr

  nė orėt e agut

  mė tha:

  qė tu pėrngjash burrave

  bėhu ballė furtunave

  forco unin tėnd

  mė tha, dhe dhembjet bluaj

  nė vetvete, mos u ndjej

  kurrė i huaj.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:32

  TOKA IME

  Tė mė falėsh toka ime

  pėr vitet kur isha djalė

  mbi ty ndoshta kam lėnė gjurmė

  qė tė lėnduan, t’erdhėn rėndė

  sapo kuptova se ikėn vitet

  pa praninė tėnde,toka mėmė

  flokėt e thinjur

  zemrėn e vrarė

  dua tė mė falėsh

  mua fėmiun plak

  tė tė dua tash nga larg

  me mallin ēmendurak

  pėrgjithmonė mallkoj kurbetin

  kohėn qė na treti nė kėtė rrugė

  mall ta kemi ne njėri-tjetrin.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:33

  TRONDITJE KOHĖSH

  I thotė e djeshmja tė sotmes

  unė lart e ti poshtė qėndrojmė

  e sotmja i thotė tė djeshmes

  s’bėre gjė fare pėr fatin tonė

  pėrgjatė ecjes sė vet

  ky ndėrrim kohėsh

  kėrkon dritė dhe identitet

  jo rrallė na mashtron lakmia

  kur dalim nė maje,

  pa ēarė kokėn se ēfarė thotė populli

  ata tė lodhurit t’pėrvuajturit

  me dhembjet e tyre ndėr llėrė

  kot provojmė t’i lėkundim askushėt

  Shqiprėinė, ata, e kanė nėnė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:33

  DIĒKA SI ZGHĖNDĖR

  Portat e ėndrrave

  natė e pėr natė

  i hapi nė shtrat,

  zemra mal mė bėhet

  hapėroj nėpėr Gjilan

  hy dhe dal

  shtigjeve tė tua

  kohėn e ndal nė “Kristal”

  me poetė me kėngėtarė,

  por mėngjeseve trishtohem

  sapo takoi fqiun e parė

  e mė thotė:Guten morgen.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:34

  KĖNGĖ FATI

  Nė fytyrėn tėnde

  dhembjet t’i lexova

  nė mua lexova vuajtjen

  qė po fillon prej tash

  dhembjet le tė na dhembin bashkė!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:34

  FATKEQĖSI BREZASH

  Stinėt ndėrrojnė netėt

  nė kalendar,s’ndėrrojnė rrugėt

  pėr t’pagjumėt mėrgimtarė

  rrugė dje

  rrugė sot

  Evropėn e mbushėm plot -

  kohėt ia mbathėn brenda natės

  lum i forti nė baltė btė shtrėngatės

  rrugė dje,rrugė sot

  Evropėn e mbushėm plot

  mėrgimtarė e plagė e vrragė

  t’pagjumėt ne

  si sot si dje.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:35

  DIKUR DHE TASH

  Kur u nisėm n’rrugėn e dritės

  jeta me vdekjen

  qėndronin bashkė

  shtrat pėr shtrat

  ndanin epilogun nė lojė gjaku

  pa dhembje assesi s’ka bėrė

  shpirtin shtrėngoja me dhėmbė

  duroj, prapė, sa mund tė durohet

  nga caku nuk lėkund dot mendjen

  edhe nė vdeksha

  s’dua tė vdes pa emėr.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:35

  KUR E MUNDĖM KUĒEDRĖN

  Djalli e dėrgoi njė kuēedėr

  nė kthetra helm,me gojė flakė

  shqiponja i doli para, e ndali

  e hodhi t’plandosur nė batak

  po u nise ndonjėherė tjetėr

  do pėsosh sėrish mė keq

  ik zonja e egėr kuēedėr

  kthehu nė Karpate te i yti dreq.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:36

  E NDJEJ THIRRJEN E NĖNĖS

  Shkojnė stinėt

  dhe prapė vijnė

  dhembjen

  ē’ma kanė bėrė grumbull

  e ti, biri i nėnės

  kaq vite je humbur,

  thirrja jote, nėnė

  zemrė po ma gris

  kėtu i mėrguar n’male

  nė njė qytet tė Gjermanisė

  a je lodhur

  a je plakur, nėnė

  nėpėr atė furtunė

  saherė tė kujtoj unė ty

  motet mė rėndojnė mė shumė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:36

  SIMBOLIKE

  Jemi pėrcaktuar pėr dritėn

  mbrapa kurrė mė s’do kthehemi

  tash e tutje

  na duhen dy flamuj

  njėrin mbi kufomė

  tjetrin mbi pullaz

  dhe jeta jonė shqiptare

  le tė rend nėpėr breza

  krejt origjinale

  e bujshme, krenare.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:37

  NDARJE QĖ DHEMB

  (Azem Shkrelit)

  Nė kohėra tė pakohė

  pėplot pelin e shtėrngatė

  sikur edhe Vdekja

  bėnė rendin si pėr inat

  nėpėr kohėt e pakohė

  ngatėrrohen rendet

  sulet e pikas atdhetarėt

  e dikund njerėzit e penės

  shuan papritmas jetėra

  rrėzon tempuj drite

  shuan mendje tė holla

  maja tė letrave shqipe

  e mori Azem Shkrelin

  dhe befas e ndau prej shkrimit

  vargjet, veprat flasin me kohėt

  pėrjetshėm n’vel t’kujtimit.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:37

  KUR MA VRANĖ KĖNGĖN

  Unė, rrapsodi i harruar

  kėngėn e kam pėlcitur

  nė njė kohė tė perėnduar

  jehonėn e saj e lashė peng

  anė e kėnd nėpėr Dardanė

  por, atė ditė qė nga nėna mė ndanė

  shpirtin ma dogjėn dhe kėngėn ma vranė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:37

  FJALA E JUAJ

  Fjalėt i kam humbur

  atė ditė kur jam nisur

  nėpėr jetė ashpėrsive

  endjeve nėpėr dritė e mugė


  jehona e tyre, kudo

  mė ndiēte nga pas

  me acar e furtunė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:38

  BETIM NĖ VETE

  Nuk ndahem gjallė

  prej teje

  gjaku im je ti

  nėpėr dje

  dhe vetėm pėr ty

  vdekjes pėrballė i rri.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:38

  QĖNDRIM I NJĖRTAJTSHĖM

  Pėrditė nga pak digjem

  pėr shpresėn tonė, t’vetmen

  n’kėto strehė tė huaja vyshkem

  as s’ju takoj e as s’mė takojnė

  por jo, assesi nuk thehem

  dėshirat nuk treten

  e shpresat nuk vdesin

  patjetėr do qėndroj

  shpresėn s’mund ma vret askush

  nė pamje do t’vdes i njomė

  nga brenda i djegur prush.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:39

  ANTIHESHTJE


  Heshtja,

  ėshtė mė e rėndė se vdekja

  kur fjalėt

  tė vdesin ashtu nėpėr buzė

  kėshtu pėrditė

  e torturon keq jetėn

  as i gjallė

  as i vdekur

  pa e thėnė tė vėrtetėn.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:39

  ZIA E JETĖS

  Unė pjella e jote

  larg ēerdhės kam mbetur

  frymoj heshtur nėpėr mote

  nėpėr jetė si hije e vdekur

  mbi kurriz tė jetės si kufomė

  dėgjoj n’ecje tretjen e shpirtit

  me afsh malli nė zemėr gufon

  rinia mė vyshket, ah, duke pritur

  dhe guri pėlcet nga vapa

  e zemra ime lėngon nė acar

  as me gjumė dhe as me barėra

  s’mund tė shuaj dot kėtė mall.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:39

  LOJĖ ROLESH

  Kur u ngritėn tė munduarit

  t’kėrkojnė njė djep shprese

  nė Europė, tė civilizuarit

  ju mbjellin intriga e vese

  llomotisin fortė ministrat

  bėjnė orgji nė ahengje

  pėr tė tjerėt mure ngrisin

  dhe i shembin pėr vete.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:40

  LETĖR VENDLINDJES

  Njerėz tė vendit tim

  bijtė e kėtij populli trim

  po jua shkruaj kėtė letėr

  unė, i juaji nė mėrgim

  Tė gjithėve atje nė fshat

  ju kam nė shpirt e zemėr

  mėrgimi fuqinė ma mori

  po mė shtyp si rrasė vorri

  tė lumtė ju pėr varfėrinė

  qė punoni nė tokėn tuaj

  dhe me nderė ruani shtėpinė

  nuk marshoni nė tokė tė huaj

  ndoshta mė kujtoni ju mua

  unė rroj me kujtimet e juaja

  jam djegur e pėrvėluar

  nė kėto toka tė huaja.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:40

  ĒAST

  Jeta ėshtė diē qė ia vlenė

  herė sjell lumturi herė dhembje

  por udha ecjes nėpėr jetė

  gjithmonė pret njė vdekje

  vdekja shuan jetėn

  vallė, pse askush s’ia di,

  ditėn, ēastin, vendpritjen

  do pėrpiqem deri atė ditė

  njerėzisht ta shijoj jetėn

  dhe nė sy pėrgjithmonė

  ta shikoj tė vėrtetėn.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:40

  ME MALLIN E LULEVE

  E kėputa njė lule

  dikund larg atdheut tonė

  e afrova pranė kokės

  por ajo s’kishte fare aromė

  nė tokėn ku ajo rritet

  edhe kėto lule i thonė

  por ajo e kish pasur vlerėn

  vetėm kurorė pėr kufomė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:41

  DO TĖ KTHEHEM

  Me zemėr tė plagosur

  botės i rashė rreth e ēark,

  lėshoi kushtrimin tokė e plagosur,

  i gjallė ose i vdekur do tė kthehem prapė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:41

  DIELLI

  Kėmbėzbathur ecjes

  shtigjeve me gurė

  nė drejtimin tėnd

  nuk u smbrapsa kurrė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 04 Feb 2010, 01:42

  TOKA IME

  E mbėrthyer

  tė duhen si buka

  dritė dhe diell

  te ne dielli lind

  atje lart nga mallet

  pėr tek shqiptari

  vdes dhe ringjallet…

  Sponsored content

  "ME MALLIN E LULEVE" Empty Re: "ME MALLIN E LULEVE"

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 04 Mar 2021, 01:40