Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Ja 5 arsyet pse grate tradhtojne?!

  Majlinda
  Majlinda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 30
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : rrobaqepse
  Pikėt : 91
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : gjini portokallise

  Ja 5 arsyet pse grate tradhtojne?! Empty Ja 5 arsyet pse grate tradhtojne?!

  Mesazh nga Majlinda prej Sun 29 Nov 2009, 13:16

  1. Ndihen te vetmuara ne lidhje
  Ndjenja e vetmise eshte nje nga arsyet kryesore qe cojne nje grua te tradhetoje partnerin e saj. Edhe pse duket kontradiktore tendierit e vetmuar kur je ne lidhje, ajo eshte nje ndjenje e lenies menjane sidomos kur partneri eshte I dhene pas punes apo miqve me shume sec duhet dhe e le gruan e tij te rrije vetem per shume kohe. Duke balancuar kohen mes punes dhe miqve jashte lidhjes, do e beje ate te ndihet e deshiruar dhe nuk do te ndjeje “nevojen” e kermimit te vemendjes jashte lidhjes se saj.


  2. Ndihen te pavleresuara
  Ndersa bisedat per te zakonshmet ne nje lidhje si puna apo jeta familjare jane shume te rendesishme, grate kane nevoje te flasin edhe per nevojat e tyre personale, si deshirat apo enderrat e tyre per te ardhmen dhe se cfare dashuroni me shume te partnerja juaj. Ky lloj intimiteti nderton stabilitet ne lidhje dhe do te beje qe grate te mos kerkojne kete lloj intimiteti tek nje burre tjeter.


  3. Ju po jetoni jete te ndara
  Edhe pse filluat nje rruge te perbashket, rruget tuaja kane filluar te marrin drejtime te tjera dhe partnerja juaj ndihet sikur ju nuk keni asgje te perbashket tashme. Nese gruaja juaj ka filluar te shpenzoje me teper kohe me shoqet e saja se me ju, atehere ka erdhur koha qe ju te mundoheni te kaloni sa me shume kohe bashke dhe te gjeni aktiviteti qe te dyve ju kenaqin. Kjo do e beje te jete me e vemendshme ndaj jush sesa shoqet e saja apo nje burre tjeter qe ajo mund te mendoje se ka me shume te perbashketa me te sesa ju.


  4. Hakmarrja mund te jete e embel me raste
  Nese partnerja juaj ju ka kapur duke tradhetuar, atehere ajo ndihet e refuzuar, e lenduar, dhe e inatosur. Nese ky eshte rasti juaj atehere ajo mund te tradhetoje si nje lloj hakmarrjeje per te kompesuar keto ndjeja te shemtuara qe ajo ka ndier para teje. Ajo mund te mendoje se duke ju tradhetuar, do mund te hakmerret per pabesine tuaj.


  5. Pasiguria
  Ndonjehere grate ndihet te pasigurta me veten e tyre dhe tradhetojne per te rritur konfidencen e tyre. Ato ndihen se ju mungon vemendja e partnereve te tyre dhe frikohen se nuk jane me te deshiruara. Kjo mund ti coje te pranojne vemendjen e burrave te tjere deri edhe te tradhetojne.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Ja 5 arsyet pse grate tradhtojne?! Empty Re: Ja 5 arsyet pse grate tradhtojne?!

  Mesazh nga Vizitor prej Tue 19 Jan 2010, 01:40

  kėto edhe mund tė merren si relative, pasi nuk mashtrojnė vetėm njėra gjini e tjetra tė mbetet e ēiltėr. nė vetė qenien njerėzore ka gėnjeshtra tė llojeve tė shumta, prandaj ato mund tė ishin tė kėsaj apo tė asaj natyre, dhe kjo nuk mban ndonjė peshė tė rėndė. Shumė me rėndėsi ėshtė se ndjenja pėr tė mashtruar, ka nė ēdo hap dhe pėr ēdo gjė. E nė fakt, njeriu e ka tė trashėguar tė qenit i mashtruar dhe pėrgatitjen pėr ta mshatruar dike. Atėherė kur e mashtron ose pėrpiqet tė mashtrojė dike, e ka ndjenjėn se po bėnė diēka tė vetėn dhe mund tė jetė krenar se ka identitetin e vet personal. njeriu qoftė ai mashkull, apo femėr e gjedh momentin e duhur, kur dėshiron ta lėndojė dike, duke menduar se tjetri nuk do ta kuptojė, por mbase lehtė do tė merr dėnimin merituar. Kjo ėshėt luftė e pėrditshme njrerėzore, dhe mbase as psikologjia mė moderne nuk e shpjegon bredninė dhe tėrėsinė e individit. secili individ ka tė fshehur nė qenien e tij mėkatin, tė cilin mezi pret ta shpalos, nė pamundsėi tė gjykojė se ėshtė i drejtė apo jo? secili veprimin e tij e bėnė tė drejtė, sepse nė fillim tė shfaqjes sė tij, nuk e ka tė qartė se ēfarė shigjeta rrėnqethėse do tė godasė nė afėrsi tė tij. kjo, sa i pėrketė dashurisė, ka dimensionet e veta, sepse njeriu ėshtė pėrherė e mė i lirė tė doje shumė ēka dhe kėdo, ndėrsa partneri qė nė njė moment mund tė dojė mė tepėr apo mė shumė se ky qė pretendon dashuri, dikush mund tė jep mė pak apo mė shumė. dashuria nuk ka instrument pėr tė matur dashuritė fisnike tė njerėzve, seps epo tė ishte kėshtu do tė shkonin tė gjithė nė kėtė tretman dhe do tė shėroheshin pėr sė miri. mbase, etja pėr dashuri, dhe pėr tė dashur, ka rrėnjėt shumė mė tė thella, nė historitė njerėzore, sespe mashkullti i ėshtė dhėnė gruaja pėr ta dashur, dhe pėr ta bėrė jetėn mė tė lumtur, dhe nėse dikush kėtė e shikon ndryshe, do tė ketė telashe tė mėdha. nėse nuk i kanė frekuencat e koordinuara, dhe valėt e tyre shkojnė nė batica dhe zbatica, do tė pėrpliten andej kėndej. shkurt mė duhet tė them se Perėndia e krijoi mashkullin, dhe krijoi pastaj femrėn, nga mishi i tij, dhe nėse pėrpiqet tė kundėrshtojė kėtė, do tė merrė shumė goditje, dhe jo vetėm tradhėti dhe jo vetėm divorce tė thjeshta dhe jo vetėm ndarje, dhe jo vetėm humbje materiale, por do tė zbehet dhe do tė zhveshet nga njė dahsuri mė e madhe se dashuria ndaj femrės.

   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 22:54