Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Ja 5 arsyet pse burrat tradhtojne?!

  Majlinda
  Majlinda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 30
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : rrobaqepse
  Pikėt : 91
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : gjini portokallise

  Ja 5 arsyet pse burrat tradhtojne?! Empty Ja 5 arsyet pse burrat tradhtojne?!

  Mesazh nga Majlinda prej Sun 29 Nov 2009, 13:10

  1. Frike nga lidhja seriozeBurri juaj mund te jete duke ju tradhetuar sepse ai ka frike te jete I lidhur vetem me nje person. Edhe pse burrave ju pelqen te kene sigurine e nje shtepie, duke patur nje partnere qe I pret, I lan dhe gatuan per ta, ata nganjehere kane shume frike nga ideja e te qenit te lidhur vetem me nje person per gjithe jeten e tyre. Shpeshhere, ata preferojne qe te kene “mudnesite” e hapura . nganjehre ata harrojne se edhe nje lidhje serioze mund te kete argetim pa rene ne monotoni. Mos harroni qe te krijoni sa me shume mundesi argetuese ne lidhjen tuaj, beni dicka qe ju argeton te dyve ose shkoni diku ku nuk keni qene bashke me pare.


  2. Ngritja e egos
  Ashtu si grate, edhe burrat pesojne pasiguri ne vetvete. Ne keto raste, ata tradhetojne per te luftuar keto ndjenja aspak te kendshme per ta. Nese nje grua reagon nga vemendja e tij, ai mund ta coje nje shkalle me tej duke tradhetuar duke u munduar te ndihet me mire per veten e tij.


  3. Ju po beni jete te ndara
  Eshte fakt I provuar nga jeta se disa njeres vazhdojne te rriten gjate gjithe jetes te tyre ndersa disa te tjere qendrojne aty u jane. Ju mund te ndiheni se ju keni filluar te beni jetet tuaja pa patur parasush njeri-tjetrin dhe se nuk keni me gje te perbashket pervecse shtepise ku jetoni. Ai mund te takoje nje grua tjeter qe e ben te ndjeje se ka me shume te perbashketa me te se me ju ku mund te linde edhe tradhetia. Nuk eshte gabim qe te rritesh si person por mos harroni apo mos nenvleresoni asnjehere partnerin tuaj. Mos lejoni qe shtepia juaj te kethehet ne hotel qe sherben vetem per gjume por kushtojini me shume kohe partnerit tuaj dhe kujtojeni se perse u dashurua me ju here pas here duke bere gjera qe gjithmone ju kane bere te kaloni nje kohe te kendshme se bashku.


  4. Me shume ziheni se sa argetoheni
  Nganjhere, burrat tradhetojne per te kaluar stresin qe ju shkakton nje lidhje e tensionuar. Nese ju kaloni me shume kohe duke u zene sesa duke ia kaluar mire me njeri tjetrin atehere filloni te mendoni per pasojat. Mundohuni te komunikoni ndjenjat tuaja sinqerisht ne nje menyre sa me te qete te mundur, dhe mos u inatosni nese ju nuk ju pelqen cka eshte duke thene ai per ndjenjat tuaja. Mbani komunikimin te hapur, por mos e sforcarni ceshtjen nese ai nuk eshte gati per ta diskutuar.. jeni e vemendshme ndaj ndjenjave dhe nevojave te tija dhe ai do ta dije se ju do te jeni prane tij kur ai te jete gati per te folur, dhe ne te njejten kohe ai do te mesoje te jete I vemendshem ndaj ndjenjave dhe nevojave tuaja. Keshtu mund te arrini te komunikoni me njeri tjetrin pa qene nevoja e inatosjes nga te dyja palet.


  5. Jeta juaj seksuale ka humbur pasionin
  Nese jeta juaj seksuale eshte bere monotone, atehere partneri juaj mund te kerkoje eksitim diku tjeter. Fakti qe ju jeni te lidhur per nje kohe te gjate nuk do te thote se ju nuk duhet te perpiqeni qe ta mbani sa me te frekset dhe pasionante jeten tuaj seksuale. Perpiquni te jepni ngjyra jetes tuaj seksuale para se te filloje te beher e merzitshme dhe partneri juaj te gjeje ate cka I mungon diku tjeter. Befasojeni partnerin tuaj me dicka te re dhe spontante ndonjehere sepse ai do te dije t’ua shperbleje.

   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 22:46