Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+7
nazmi xhepa
Luan Sadiku
bashkimi
Gurabardhesi
Scarface
shaban cakolli
Administratori
11 posters

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Mon 30 Jul 2007, 22:08

  Tė nderuar anėtarė dhe ju vizitorė qė po lexoni kėtė mesazh:

  Sikurse mund ta kuptoni nga vetė titulli qė mban kjo temė,

  nė mesazhet qė do tė vijojnė mė poshtė, do tė keni mundėsinė
  qė tė njiheni disi mė gjėrė me Historinė dhe pozitėn Gjeografike
  tė fshatit Guri Bardhė.

  Nuk ėshtė se kam bėrė ndonjė studim tė thellė pėr

  sjellė historikun e kėtij fshati pėrpara jush, por me aq sa di
  dhe me aq sa kam pasur mundėsinė qė tė dėgjoj nga tregimet e tė
  moshuarve tė kėtij fshati, unė jam munduar qė tė gjitha t'i
  formuloj apo t'i pėrmbledh disi nė trajtėn e njė Historie tė
  shkurtėr, pėr ata persona qė janė tė interesuar qė tė dinė diēka
  mė shumė pėr kėtė fshat tė vogėl dhe tepėr tė buku malor.

  Ndaj ju kėrkoj ndjesė, nėse ky historik dhe shpjegim i pozitės

  gjeografike do tė ketė ndonjė mangėsi apo paqartėsi nė shpjegim.
  Gjithashtu do tė t'ju isha shumė mirenjohės, nėse ndonjėri prej

  jush mund tė dijė diēka mė shumė pėr tė shtuar nė Historikun
  e kėtij fshati, tė postojė nė mesazhet e pasuese tė kėsaj teme...


  Ju faleminderit shumė pėr mirėkuptimin tuaj tė sinqertė

  dhe pėr kohėn qė shpenzuat nė kėndin e forumit Guri Bardhė.

  Sinqerishtė pėr ju, Administratori i forumit: Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Sat 10 Dec 2011, 12:27, edituar 7 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Sun 19 Aug 2007, 07:49

  Pak Histori pėr Gurin e Bardhė.

  Guri Bardhė ėshtė njė fshat i vogėl malor qė shtrihet pėrmbi
  Luginėn e Matit...
  Ėshtė njė fshat qė trashėgon dhe pasqyron tradita dhe kulturė

  tė hershme qytetare...

  Akoma nuk dihet ndonjė datė egzakte qė pėrkon me themelimin e
  kėtij fshati, por nga ato tė pakta gėrmime dhe zbulime qė janė
  bėrė nė kėtė fshat, nxjerrin nė pah egzistencėn e tij tė hershme.
  Janė gjetur vegla pune prej guri qė pėrkojnė me kohėn e pėrdorimit
  tė gurit.
  Gjithashtu janė zbuluar varreza shumė tė vjetra me sende simbolike
  tė ndryshme dhe me pllaka guri tė gdhendura.
  Pra kėto janė fakte tė qarta qė hedhin dritė tė dukshme tė egzistencės
  sė kėtij fshati qė nė lashtėsi.

  Nė kėtė fshat ndodhet njė kala e quajtuar "Kalaja e Petralbės"
  Kalaja gjendet poshtė nė pjesėn e poshtme tė fshatit Guri Bardhe
  dhe pėrmbi fshatin Fshat.
  Ėshtė e ngritur nė njė kreshtė malore 778 m dhe nuk ndodhet larg
  nga "Kalaja e Xibrit".
  Sipas supozime tė ndryshme dhe gojėdhėnave, mendohet se kjo kala
  ėshtė ndėrtuar pas shembjes (rrėnimit) sė asaj tė Xibrit.
  Tė dyja kėto kala ndodheshin nė rrėzė tė rrugės kryesore,
  Dibėr - Qafė Murrize - Durrės..
  Shkrimtari i madh shqiptar, Marin Barleti pėr kėtė kala thotė:
  "Ky ėshtė njė qytet i vogėl nė Mat, i ndėrtuar nė majė tė njė mali
  dhe qė s'i trembet asnjė fuqie armike, pėrveē urisė"...
  Kjo kala sėbashku me atė tė Skėnderbeut nė Varosh, kanė qenė
  dy qytetet kryesore tė Gjon Kastriotit, tė atit tė Skėnderbeut.
  Kalaja e Gurit Bardhė (Petralba), paraqiste nė interes tepėr tė madh
  nė kohėn e principatės sė Kastriotėve dhe pėr nga interesi vinte e
  dyta pas asaj tė Stellushit.
  Populli thotė; se nė kėtė qytezė mbante familjen Gjon Kastrioti dhe se
  kėtu ka lindur edhe heroi ynė kombėtar, Gjergj Kastrioti (Skėnderbeu)...
  Sėrish sipas Barletit: " Nė kėtė kala, kalonte Verėn dhe Vjeshtėn e
  shoqja e Skėnderbeut "...

  Flitet se nė fundin e shekullit tė XV dhe nė fillimin e shekullit tė XVI,
  Guri Bardhė pėr numrin e shtėpive tė banimit, renditej pas Shkodrės
  e cila kishte 282 shtėpi...
  Prizreni kishte 557, Gjirokastra 302 dhe kruja 128 shtėpi.
  Ndėrsa qytetet mė tė zhvilluara si Elbasani dhe Berati nuk i kalonin
  100 shtėpi.


  Guri Bardhė mė sė shumti u bė i njohur nga fundii shekullit
  tė XVI me shkrimtarin e madh tė asaj kohe, "Pjetėr Budin"...
  Pjetėr Budi lindi nė vitin 1566, nė kėtė fshat.
  Mėsimet e para i mori nė fshatin ku lindi dhe mendohet se
  nė Gur tė Bardhė, qėndroi deri nė moshėn 21 vjeēare...
  Mė pas bėhet prift dhe nė vitin 1587 emėrohet famullitar
  nė Kosovė.
  Mė vonė shėrben pėr rreth 17 vite me radhe si zėvendės i
  pėrgjithshėm pėr dioqezat katolike tė Serbisė.
  Nė vitin 1604 kthehet pėrsėri nė Shqipėri, ku emėrohet si
  peshkop i Sapės dhe i Sardės...
  Ndėrsa fundi i jetės sė tij qe tragjik, pasi e mbytėn pabesishtė
  nė lumin e Drinit...
  Shėnim: (Mė shum rreth jetės dhe veprimtaris sė Pjetėr Budit,
  si poet dhe patriot do tė keni mundėsi qė tė lexoni tek nėnforumi
  i Letėrsisė, ku eshtė njė temė e posaēme pėr kėtė shkrimtar...)


  Me kėnaqėsi pėr tė gjithė juve, Administratori i forumit: Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Mon 18 Aug 2008, 22:23, edituar 4 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Mon 20 Aug 2007, 09:43

  Pak Gjeografi pėr Gurin e Bardhė.

  Guri Bardhė shtrihet nė pjesėn Juglindore tė Luginės sė Matit
  dhe nė anėn Verilindore te Republikės sė Shqipėrisė,
  nė njė lartėsi mesatare 825 m mbi nivelin e detit.
  Ky fshat ka njė terren tepėr tė thyer (Pothuaj se 70 % e terrenit ėshtė e thyer)
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 66
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 26 Aug 2007, 21:01

  po me pelqen kjo rrefenjze dhe gjeografie vendit tuaj.
  Zoti ua dha kete begati,te e ruani dhe te begatoni edhe me teper.Historia e tij me emra te medhenj si Kastriotidhe Budi,eshte krenaria juaj dhe jona.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Mon 27 Aug 2007, 01:38

  shaban cakolli shkruajti:po me pelqen kjo rrefenjze dhe gjeografie vendit tuaj.
  Zoti ua dha kete begati,te e ruani dhe te begatoni edhe me teper.Historia e tij me emra te medhenj si Kastriotidhe Budi,eshte krenaria juaj dhe jona.

  Pėrshėndetje Shaban.
  Tė faleminderit shume pėr fjalėt e tua tė ėmbla
  dhe pėr vlerėsimin dhe pėlqimin qė shpreh ndaj
  Historikut (nėse mund tė them) tė kėtij fshati...

  Edhe njėherė nė emrin tim personal dhe nė emėr tė forumit
  gjithashtu, shumė faleminderit...

  Tė uroj gjithė tė mirat dhe fat e lumturi pėrgjithmonė ne jetė...

  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 38
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Scarface Tue 22 Jan 2008, 03:32

  Te lumte Saimir.

  Me te vertete qe i paske bere nje permbledhje shume te mire
  Historise dhe Pozites Gjeografike te fshatit...

  Te uroj suksese te metejshme ne punen tuaj te metejshme...


  Scarfece
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Thu 31 Jan 2008, 02:46

  Scarface shkruajti:Te lumte Saimir.

  Me te vertete qe i paske bere nje permbledhje shume te mire
  Historise dhe Pozites Gjeografike te fshatit...

  Te uroj suksese te metejshme ne punen tuaj te metejshme...


  Scarfece

  Te faleimderit per fjalet e embla Scarface.

  Me thene te drejten jam munduar disi, por gjithsesi sikurse e sheh edhe vete, ka akoma shume per tu deshiruar.
  Shpresoj qe do te bej edhe me shume ne te ardhmen per kete faqe.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Gurabardhesi Sun 24 Feb 2008, 12:24

  Hallall t'a befte Zoti o Saimir per kete pershkrim kaq te bukur qe i paske bere fshatit.
  Me pelqeu shume edhe per nga menyra se si e ke thurur kete historik te fshatit tone.

  Kalofsh mire...
  bashkimi
  bashkimi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6
  Mosha : 47
  Pikėt : 11
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 11/04/2009

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga bashkimi Fri 17 Apr 2009, 07:32

  Njė titull kuptimplotė i radhitur jashtėzakonisht mirė,s'mė mbetet tjetėr pos rrespekte dhe bashk me rrugėn e mbarė t'ju prijnė edhe sukseset tjera.

  Vllazėrisht
  Bashkimi
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Fri 17 Apr 2009, 22:50

  bashkimi shkruajti:Njė titull kuptimplotė i radhitur jashtėzakonisht mirė,s'mė mbetet tjetėr pos rrespekte dhe bashk me rrugėn e mbarė t'ju prijnė edhe sukseset tjera.

  Vllazėrisht
  Bashkimi

  Te faleminderit per komplimentet dhe fjalet tuaja te embla Bashkim.
  Sinqerishte me respekt: Saimiri...
  Luan Sadiku
  Luan Sadiku
  Gurabardhs
  Gurabardhs


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 49
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Pilot
  Pikėt : 1
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/04/2009

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Luan Sadiku Mon 27 Apr 2009, 21:18

  Pershendetje Sajmir!

  Se pari uroj te jesh mire me shendet dhe me pune.

  Me behet qejfi qe se fundmi, nje person nga Guri i Bardhe mori inisiativen qe te fillonte nje pune qe nuk perfundom me kaq sa eshte bere por eshte shume me e gjere dhe e larmishme si ajo e temes GURI I BARDHE.

  Ndoshta u takonte te tjereve (atyre me te medhenj ne moshe, pozite, dije e privilegje) qe te benin nje pune te tille por hedhja e themelit eshte inaugurimi me i mire.

  Edhe une do te shfrytezoj te gjitha mundesite qe me jepen per ta bere sa me te larmishem, te plote dhe me fakte te dokumentura historikun dhe traditen e Gurit te Bardhe.

  Nje pershendetje per te gjithe Gurabardhsit

  Luan SADIKU
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Fri 01 May 2009, 22:34

  Pershendetje edhe ty Luan dhe pike se pari po te uroj mire se vjen ne forum.

  Te falenderoj shume per vleresimin qe i ben punes time ne kete forum, dhe shpresoj qe te gjithe sebashku te bejme dicka me shume per fashtin e lindjes.

  Te uroj gjithe te mirat ne jete, Luan.

  Me respekt:
  Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Sun 05 Dec 2010, 23:07, edituar 1 herė gjithsej
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Vizitor Fri 12 Jun 2009, 08:07

  pershendetje u kenaqa shum kur nje emigrand pershkruan vendin e tij te lindjes kaq bukur e me pasion kjo tregon qe tek ne matjanet nuk shuhet kurr ndjenja e patriotizmit un qe po te shkruaj kam qen 2her ne gurin e bardh dhe me ka bere pershtypje ishte nje fshat i bukur vertet dhe u bera kurioz per kete fshat dhe pyeta nje studius dhe ai me tregoi per historikun dhe prejardhjen e gurabardhesve qe ishte nje ven me tradita te veqanta ku te ben pershtypje veshja e grave brenda fshatit etj etj
  nazmi xhepa
  nazmi xhepa
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 59
  Vendndodhja : tirane
  Profesioni : agrobiznes
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 05/12/2010
  Hobi : filozofia dhe biologjia.futbolli.
  Humor : ku dallohet nje tIrons i vjeter? nga:nje shtepi me qerpic,nje pus e nje carac dhe nje budalla ne fund te oborrit.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga nazmi xhepa Sun 05 Dec 2010, 22:22

  pershendetje dhe urimet me te mira per ty Sajmir sepse ty te shkon tamam thenia e famshme"Mos shiko cben atdheu per ty por shi cfar ben ti per atdheun".DHe ti me ket portal ke ber nje pune te shkelqyer per Gurin e Bardh dhe Gurabardhesit. Pershendetje nga nje Dibrane.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Sun 05 Dec 2010, 23:06

  nazmi xhepa shkruajti:pershendetje dhe urimet me te mira per ty Sajmir sepse ty te shkon tamam thenia e famshme"Mos shiko cben atdheu per ty por shi cfar ben ti per atdheun".DHe ti me ket portal ke ber nje pune te shkelqyer per Gurin e Bardh dhe Gurabardhesit. Pershendetje nga nje Dibrane.

  Pershendetje edhe ty i nderuar Nazmi, dhe te falenderoj shume per fjalet e tua te embla,
  miqesore dhe patriotike qe shkruar ne komentin me siper.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  kushtrim
  kushtrim
  Mik i Forumit.
  Mik i Forumit.


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 181
  Mosha : 46
  Pikėt : 587
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 08/03/2011

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga kushtrim Sat 04 Jun 2011, 04:40

  pershendetje saimiri me vjen shum mir se ti nuk e haron fshatin ton per as nje moment
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Sun 05 Jun 2011, 09:47

  kushtrim shkruajti: pershendetje saimiri me vjen shum mir se ti nuk e haron fshatin ton per as nje moment

  Faleminderit mik, dhe me behet vertet qejfi qe m'a kupton mallin qe kam per vendlindjen time.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Hamza Llupa
  Hamza Llupa
  Gurabardhs
  Gurabardhs


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 79
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2012

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Hamza Llupa Fri 02 Mar 2012, 03:42

  Admin shkruajti:
  Scarface shkruajti:Te lumte Saimir.

  Me te vertete qe i paske bere nje permbledhje shume te mire
  Historise dhe Pozites Gjeografike te fshatit...

  Te uroj suksese te metejshme ne punen tuaj te metejshme...


  Scarfece

  Te faleimderit per fjalet e embla Scarface.

  Me thene te drejten jam munduar disi, por gjithsesi sikurse e sheh edhe vete, ka akoma shume per tu deshiruar.
  Shpresoj qe do te bej edhe me shume ne te ardhmen per kete faqe.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  binak llullaku
  binak llullaku
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 54
  Vendndodhja : DIEST BELGJIK
  Profesioni : Shofer
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/03/2012
  Hobi : Shetitja neper vende ku flitet SHQIP.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga binak llullaku Wed 07 Mar 2012, 10:52

  persshendetje sajmir dhe gjithe stafit tende. me pelqeu kjo biografi e fshatit GURI I BARDHE, shpresoj se ne te ardhmen do te gjesh edhe dicka me shum per kete fshat. Te faleminderit per kete pershkrim kaq te mire. Ehe njeher pershendetje nga Binak llullaku nga ISTOGU me vendbanim ne Belgjik.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Administratori Mon 19 Mar 2012, 22:24

  binak llullaku shkruajti:persshendetje sajmir dhe gjithe stafit tende. me pelqeu kjo biografi e fshatit GURI I BARDHE, shpresoj se ne te ardhmen do te gjesh edhe dicka me shum per kete fshat. Te faleminderit per kete pershkrim kaq te mire. Ehe njeher pershendetje nga Binak llullaku nga ISTOGU me vendbanim ne Belgjik.

  Te faleminderit edhe ty i nderuar Binak per vlersimin dhe mire se ke ardhur ne kete forum.

  Me rrespekt...
  Eleni Laperi
  Eleni Laperi
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 63
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/04/2012

  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Eleni Laperi Tue 24 Apr 2012, 04:03

  Pershendetje, jam e re ne forumin tuaj. Jam duke punuar mbi nje liber per nje gazetare amerikane, qe ka qene ne Shqiperi, dhe ne fshatin tuaj ne 1922 dhe ka shkruar per te e per njerzit e fshatit. Do ju lutesha te me ndihmoni qe te kontaktoj dike prej familjes se Limon Hazizit, ose djalit te tij Haziz Limoni.

  Sponsored content


  Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė. Empty Re: Historia dhe pozita Gjeografike e fshatit Guri Bardhė.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 26 Jul 2024, 03:42