Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  vendlindja

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  vendlindja Empty vendlindja

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 20 Jul 2009, 00:50

  VENDLINDJA     N’ shpirt e zemėr
     e kam bindjen -


     T’ mos e harroj
     kurrė vendlindjen !


     Edhe n’ gjumė
     gjithnjė ėndėrroj –


     Si vendlindjen
     ta vizitoj ?!


     Mora rrugėn drejt
     Malėsisė -


     Drejt themeleve
     tė shtėpisė ,


     Ku m’ pėrkundi
     nėna s’ pari ,


     Ku shkrepė
     dielli rreze ari !


     Por sa hyra n’
     shteg te ara –


     T’ gjallė e
     t’ vdekur m’ dolėn para !


     Nė torishtė
     ku ishte grigja –


     M’ dolėn para
     dele e qengja !


     Iu afrova afėr
     grigjės –


     Tri herė
     thirra n’ derė tė mixhės !


     Thirra e thirra
     me gisht n’ vesh ,


     Por askush nuk
     mu pėrgjigj !


     Mu afrua njė
     zog mali –


     Mos thirr kot,
     o lum ti djali !


     Kot po thėrret,
     kot po kėrkon –


     Kėtu askush ma
     nuk jeton !


     T’ vjetrit n’
     varre t’ gjithė pushojnė,


     T’ rinjtė n’
     kurbet tė gjithė punojnė ,


     T’ gjithė konakėt
     janė rrėnua ,


     Lopė e dele
     janė farua ...


     Rrugėt e vjetra
     mbet tė mjera –


     Mbush me kaēa
     , mbush me thera !


     N’ hije e fllade
     nėpėr mriza –


     Tash nuk shihen
     ma as miza !


     Shkoj te kroi i
     nėnės Laqe –


     T’i lajė lotėt
     nėpėr faqe ,


     Leka ish kalbė
     e ish harrua ,


     Kroi me baltė
     ishte rrafshua !


     Gjilan, mė
     17.07.2009. Demir KRASNIQI
   Ora ėshtė Sun 25 Feb 2024, 00:25