Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  KTHEMI ESHTRAT

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KTHEMI ESHTRAT Empty KTHEMI ESHTRAT

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 28 Apr 2009, 08:58

  Me rastin e Ditės sė tė pagjeturve:

  KTHENI ESHTRAT

  Para syve t’ botės mbarė –

  Presin nėnat nė Merdarė !...

  Ende shpresat nuk janė humbur ,

  Pėr mė t’ dashurit qė u janė zhdukur !

  Gjėmat e tyre e luajnė gurin –

  Presin djalin, vėllain, burrin !...

  Ktheni eshtrat, ogurzi –

  Presin nėnat me duar n’ gji !

  N’ shami t’ zeza, gratė te dera ,

  Zemėr - shkrumb, motrat e mjera...

  Syrgjyn vdekur kėto viktima,

  Buzėtharė , fėmijė jetima.

  Ktheni bijtė e nėnės loke –

  T’ prehen n’ gjirin e kėsaj toke !

  Se kjo tokė iu dha ushqim –

  Ktheni bijtė t’ prehen n’ amshim !

  N’ dhera t’ huaja mbushė me djaj –

  Dergjen eshtrat hiq pa faj !

  Presin nėnat nė Merdarė –

  Lumi i lotėve s’ ka tė tharė !...

  Njė thes eshtra pėr ngushėllime –

  Nga xhelatėt, qė bėnė krime !...

  I vodhėn eshtrat nė skėterra ,

  E na i fshehėn nė humnera !...

  Teksti, muzika dhe interpretimi:

  Demir KRASNIQI

   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 04:10