Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+4
zemra_e_vetmuar
trendy-girl
Daniela
Tigri
8 posters

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 00:57


  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni
  ...


  Shenja e Dashit:


  Burri...

  Burri dash:
  i pjekur dhe i mbushur me energji do t’ju udhėheqė me entuziazmin e tij. Do t’ju pėrfshijė nė emocion dhe veprime tė menjėhershme. Dashi ėshtė njė nga njerėzit mė egoistė, krenarė dhe shtrėngues. I shpreh mendimet e tij prerazi dhe shpeshherė ka prirjen tė jetė i drejtpėrdrejtė qė e ēon deri nė sulmueshmėri (mund tė evitohet duke i mbjtur anėn). Me tė nuk do tė ndjeni kurrė paqendrueshmėri. Do t’ju mbrojė dhe sillet me shpirt kalorsiak. Do tė marrė pėrsipėr udheheqjen dhe shumicėn e pėrgjegjesive. Kur rrezikoheni nga njė inat i dashit ėshtė mirė ti vini frena gjuhės. Pėrballojini me qetėsi shperthimet e inatit tė tij, dhe pasi tė qetėsohet mund ti thoni se do tė ishte mė mirė sikur tė pėrpiqej tė mos inatosej kaq. Nė dashuri dashi e konsideron veten tė pamposhtur. Nuk janė nga ata qe tė shėtisin nė yje. Dashi hyn menjėherė nė temė. Ky mashkull nuk zotėron romantizmin qė do tė pritej prej tij. Orekset dhe kapacitetet seksuale tė tij janė tė mėdha kėshtu qė lereni tė marrė iniciativėn. Entuziazmohet lehtė dhe mund t’ju kėrkojė martesė. Mirė do tė ishtė qė ky vendim tė mos ishte i momentit. Lerni tė kalojė pak kohė deri sa tė jeni e sigurt pėr ndjenjat tuaja. Nuk ėshtė e lehtė tė bashkėjetoni me tė; do tė vijnė momente qė do tė bėhet i padurueshėm. Mos i jepni shkase pėr ta xhelozuar sepse reagon dhunshėm nė raste tė tilla. Nuk do tė ngurojė t’ja nxi syrin atij qe po flirtoni apo ju flirton. Vetė ai do tė flirtojė. Mos u frikėsoni, nuk do ta humbni ekskluzivitetin mbi tė. Thjesht herė pas here kėron tė nėnvizojė egoizmin e tij. Nuk ėshtė njė menaxhues i mirė i ekonomisė. Dashit i pėrshtatet roli i babait. Dotė punojė shumė edhe po tė nevojitet do tė ndėrrojė punė qė tė mos i mungojė asgjė shtėpisė sė tij. Mirė ėshtė ta kėshilloni tė mos ketė sjellje shtrėnguese me fėmijėt. Lejeni tė marrė iniciativėn duke i pėrmirėsuar qėndrueshmėrinė.
  Gruaja...

  Gruaja dash:
  hyn vrrullshėm dhe del shpejt nga jeta juaj; ėshtė si tajfun. Ėshtė njė nga gratė mė dinamike dhe tė pavarura tė horoskopit. Do t’ju sugjestionojė shumė shpejt me pjekurinė e saj, dhe shumė shpejt do tė ndjeni se e dashuroni. Do tė jetoni momentin.Truri i zhdėrvjellėt i tyre, tejpashmėria dhe vendosmėria e tyre i lejojnė tė realizojnė planet dhe tė ngjiten lart nė sferėn profesionale. Dashi di si ti arrijė qellimet e veta. Do t’ju mbeshtesė dhe ka shumė mundesi tė luajė njė rol tė rėndėsishėm nė lumturinė tuaj.Gruaja dash nuk nguron tė marrė iniciativėn e lėvizjeve por edhe nė seks; bėhet fjalė pėr njė grua tė pangopur pėr dashuri. Rutina nuk e prek kurrė krevatin e saj. Gruaja dash nuk do tė ngurojė tė shtypė STOP nė ashensorin ku jeni dhe do tė bėni dashuri momentale dhe me patos. Nuk nevojitet tė shpejtoni; dėshiron tė ndjejė ēdo moment. Mund tė jetė dhe e dhunshme. Kur tė dilni ngta ashensori do tė dalloni shume veshtrime kureshtare nga tė tjerėt sepse zhurma ishte e madhe. Martesa me tė do tė jetė sakrificė ; do t’ju duhet ti shtoni ujė verės, sa i pėrket panvarėsisė suaj. Lereni egoizmin larg martesės tuaj nė se nuk dėshironi divorc. Shumė herė do tė ziheni; pėr shumė arsye. Njė arsye ėshtė se ju do tė shikoni njė tjetėr; megjithėse vetė flirton do tė zemėrohet aq shumė, sa do tė shpėrthejė mbi ju. Nuk jane shtėpiaket mė tė mira , por pėrpiqen. Mos fantazoni sigurisht se do tė lerė punėn e saj; ėshtė grua kariere. I pėlqen sigurisht njė shtėpi e rehatshme. Nuk shquhet nė qėndrueshmėrinė dhe aftėsinė pėr tė administruar paratė. I do femijėt dhe u kushton shumė kohė atyre. Do t’ju mėsojė fėmijėve tė vet se nuk kanė vetėm tė drejta. Do ti mėsojė tė vetėkontrollohen dhe tė mos bėhen kurrė tė keqmėsuar (mund edhe ta teprojė). Egoizmi ėshtė njė rrezik qė e lė tė hapur mundesinė e divorcit.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 00:58

  Shenja e Demit:


  Burri...


  Burri dem ėshtė burri qė do t’ju japė siguri dhe qėndrueshmėri substanciale. Me tė nuk do tė ndjeni kurrė pasiguri, dhe nė qoftė se jeni e kundėrta (shpirt i lirė e i paqėndrueshėm), mund tė jetė mbytėse pėr ju. Kur dilni jashtė me tė, demi qėndron rrallė mė vete dhe bėhet njesh me shoqėrinė. Si rregull i mban tė tjerėt nė njė farė distance, ndėrkohė qė ėshtė njeri shumė i kėnaqur. Nuk ėshtė i turpshėm , por i pėrmbajtur. Demi do t’ju ndihmojė me shpirtin praktik shpesh herė nė sferėn profesionale por edhe nė tė tjera. Ai ja arrin pothuaj gjithmonė me punėn e tij, sepse punon shumė duke ndjekur njė linjė tė qėndrueshme. Nė se ju jeni e kundėrta do tė hasni pėrplasje dhe do tė gjeni zgjidhje nėse nuk ju pėlqejnė sherret. Do t’ju eksitojė me zėrin e tij kumbues. Nuk do tė pėrdorė fantazinė nė seks. Kujdesuni pėr tė nė dashuri. Bėjuni njė geisha pėr tė. Bėjini njė masazh tė ndjerė kudo nė trup me vaj aromatik. Pastaj lereni tė marrė iniciativėn. Pas martesės do tė shikoni se gjėrat nuk shkojnė dhe aq mirė pėr ju. Do t’ju kėrkojė ta mbani shtėpinė tė pastėr dhe tė rregullt. Do qė ēdo gjė tė jetė nė vendin e vet (kjo nuk shkon nė favor tė atyre grave qė nuk janė shtepiake tė mira). Nuk mund ta kuptojė burri dem qė ju doni akoma tė punoni ndėrkohė qė ai fiton mjaftueshėm para. Nėse jeni njė grua qė plotėsoheni kur punoni, duhet t’ja shpjegoni ; por mos i thoni, qė fitoni mė tepėr para se ai. Do tė plagosni egoizmin e tij. Do t’ju jetė besnik dhe tė njėjtėn gjė do tė kėrkojė dhe prej jush. Pėr demin shikimet e huaja dhe flirtet nuk shkojnė qė nė momentin qė vendosni tė jetoni me tė. Nėse kėrkoni ndryshime nė kėtė drejtim nuk do tė duhej tė qėndronit pranė demit. Pėr fėmijėt tuaj ėshtė njė baba i mrekullueshėm. Do tė tregojė njė dobėsi tė veēantė pėr vajzėn e tij. Ėshtė nga baballarėt mė tė duruar. Prandaj duhet ti mėsoni fėmijėt ta respektojnė. Demi do tė pėrpiqet tė mos i mungojė asgjė familjes sė tij. Nėse vendosni tė jetoni me tė duhet tė sinkronizoheni ju.  Gruaja...


  Gruaja dem zotėron qetėsi tė madhe, si dhe dinamizėm e dėshirė. Ėshtė njė grua tokėsore qė shkel fort nė tokė. Zonja dem nuk ėshtė nga njerėzit qė entuziazmohen mė lehtė dhe qė i jepen njė angazhimi. Vendos llogjikėn mbi ndjenjėn e saj. Nuk do tė nxitohet tė marrė vendime pėr lidhjen tuaj ngaqė do tė jetė absolutisht e sigurt pėr ju. Sigurisht egzistojnė momente kur durimi i saj do t’ju nervozojė. Qėndrueshmėria, qetėsia qė pasqyrohet nė sytė e saj si dhe vetėkontrolli do tė veprojnė me forcė mbi ju. Do tė ndjeni siguri pranė saj dhe nuk do t’ju zhgenjejė. Me prezencėn e saj do ti japė njė tjetėr pamje jetės suaj. Ēėshja ėshtė se sa ju do tė jeni nė gjendje tė pranoni faktin se ajo nuk do ti ndryshojė kurrė veprimet dhe zakonet e saj. Interesat e saj janė pothuaj tė njėjta; nuk i pėlqejnė ndryshimet nė jetė. Nė pėrplasje asaj nuk i mungon grishja nga ajo. Qendėrsmi i interesit tė saj ėshtė i nevojshėm qė tė mos humbisni interesin ndaj saj. Do tė arrini nė seks me tė, jo pa kaluar "testin" qė ka vendosur, me qėllim qėnien e sigurt me ju. Dhe ndoshta kėrkon qė herėn e parė qė do tė bėni dashuri, tė jeni nė shtėpinė tuaj. Do tė jetė mė e rehatuar dhe e qetė. Mė pėrpara bėjini njė masazh relaksues dhe tė ndjerė. Kaloni me gjuhen tuaj nė tė gjithė trupin dhe ndaloni nė pika tė veēanta.Do shikoni se do tė ēmendet nga kjo. Nė dashuri nuk njeh kufij dhe turp. Mundohuni ti shmangeni skenave ku ju jeni protagonist i njė flirti dhe ajo e shikon skenėn. Mund tė mos duket shumė xheloze por po ju kapi nė momente intime me gruan e mikut tuaj mė tė ngushtė, atėhere : fundi i botės. Durimin e saj sapo e mbaruat. Ikni pėrpara se tė fillojė "vallja e vazove" mbi kokėn tuaj. Lejeni tė merret me ekonominė, nėse vetė nuk jeni tė mirė ne kėtė fushė. Kujdeset pėr sigurinė e familjes por edhe pėr tė siguruar sa tė mundet tė ardhmen tuaj. Demi bėhet nėnė shumė e mirė. Pėrveē tė tjerave mėmėsia i pėrshtatet sė tepėrmi. Merret shumė me femijėt dhe i adhuron ata ; i edukon me pėrgjegjesi dhe ėshtė e ashpėr kur ju i mėsoni keq apo i pėrkėdhelni. Nuk mund ta durojė qė ata e bėjnė dhomėn rrėmujė por paralelisht do ti degjojė dhe zgjidhė shqetėsimet e tyre, shpesh me humor qė do t’ju ngrėjė moralin. Mundoheni tė mos jeni kokėfortė me tė. Sepse dashuria njė herė troket nė portėn tuaj. Po nuk e hapet, do tė trokasė nė derėn ngjitur.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:00

  Shenja e Binjakeve:  Burri...


  Burri binjak do tė ikė menjėherė nga ju sapo tė nuhasė ndonjė tendencė pėr tu lidhur seriozisht me tė. Sulmi direkt nuk kėshillohet me ta . Jo se nuk i pėlqejnė femrat, as se bėn mbrapa kur dėshiron ndonjė. Dhe, sigurisht nuk ėshtė tip i vetmuar. Thjesht, kur njė lidhje rrezikon ti bėhet barrė , shqetėsohet sė tepėrmi. I pėlqen mė tepėr tė bėjė njė shoqe tė dashur se e kundėrta. Gruaja qė do ta bėjė tė vetin duhet ta ndajė me miqtė e tij tė shumtė. Dhe si tė mos mjaftonte kjo do tė ndani krevatin me dhjetė binjakė ( personalitetet e shumta tė tij). Do tė bėjė diēka patjetėr : tė dalė fundjavave ne shokėt, kinema, teatėr. Tė qendrojė me ju praėn oxhakut ėshtė shumė e rrallė, dhe atėherė do tė ngrihet tė kontrollojė nė punon telefoni. Lidhja e ngushtė dhe e mbyllur ėshtė pretendim i gabuar, ndėrkohė bashkėshoqėrimi ėshtė rezultativ. Mbylljen e tij ta harroni : ėshtė i etur pėr shoqėri dhe eksperienca tė reja. Edhe kur nuk arsim tė lartė, ėshtė i lexuar dhe i mirėinformuar, gati ti pėrgjigjet ēdo pyetje. Di tė gjithė hartėn e argėtimeve nė qytet, pazareve, okazioneve, rrugėve dhe adresave. Ėshtė bujar dhe do t’ju kushtojė kohė dhe kujdes. Ėshtė liberal karshi gabimeve tė tė tjerėve. Nuk pranon insinuata pėr lidhje apo kushte qė kėrkojnė ekskluzivitet. Kur tė shfreni para tij pėr njė shqetėsim apo tė qani do tė bėjė tė pamundurėn t’ju qetėsojė dhe propozojė njė llogjikė mė pak radikale shpjegimi. E konsideron veten gjithmonė tė ri. Nuk e kupton pse tė mėdhenjtė (bashkėmoshatarėt) argėtohen kaq pak. Nuk jep rėndėsi njerėzve me pushtet dhe pozitė dhe nuk honeps burokracinė. Nuk pelqen rrugėt e vėshtira dhe tė gjata dhe gjen monopatin qė e nxjerr mė shkurt. Megjithėse nuk ėshtė hileqar, do ta bėjė pėr tė arritur qellimin me pafajsinė dhe zgjuarsinė e njė vogėlushi. Kjo mėnyrė sjellje mund ta dėmtojė profesionalisht dhe sidomos nė jetėn private dhe sentimentale. Do duhej njė dashuri e madhe fatlume qė binjaku tė ndryshojė (e shumta do ndryshojė nė pamjen e jashme fizike dhe tė sjelljes), ēka ndodh rrallė nė praktikė. Ai ka shumė lidhje , qė tė gjitha joserioze. Ai i mendon gratė si libra tė bibliotekės tė marra sa pėr ti lexuar. Kur e dashura ndalon para argjendarisė pėr tė parė unaza ai zhduket dhe e le atje. Dhe e quan llogjike pėrderisa e ka deklaruar qė nė fillim qė ėshtė antimartesė. Jo vetėm qė e shikon martesėn si rrezik, por nuk e sheh dot veten tė zotė pėr tė bėrė rolin e burrit. Nė vitet e para binjakėt gjenin kėnaqėsi jashtė martesės sepse flirtet nuk luanin rol nė martesė. Meqė sot tradhtia dėnohet , binjaku e sheh martesėn si kurth. Binjaku nuk shpreh dot dashuri tė thellė, por patos tė shfrenuar. Kėtė e bėn pėr vetėmbrojtje; nė fakt ėshtė njė njeri super i ndjeshėm. Pas njė dashurie tė madhe binjaku gjen veten dhe ndjenjat e tij tė thella dhe nuk rikthehet nė tė kaluarėn e tijtė errėt sentimentale. Bėhet shumė mbėshtetės pėr partneren, e ngushėllon dhe nuk e mėrzit me pyetje por e mbush me dashuri. Nuk trembet mė tė lidhet. Binjakėt nuk janė xhelozė dhe posesivė. Ėshtė e vetmja shėnjė qė mund tė pranojė njė martesė tė hapur dhe tė pėrpiqet qė tė mbijetojė. Nė ēastin e tradhtisė binjakut i ndalon era nė velat etij pėrkohėsisht. Por nuk ėshtė tip qė mban inat. Fėmijėt nuk janė shumė tė rėndėsishėm. Nuk ka instikt babai, dhe preferon tė mos ketė tė bėjė deri nė moshėn 6 vjeē. Pas kėsaj lidhja e tyre pėrmirėsohet. Trajon mirė fėmijėt, me llogjikė. Binjaku ėshtė numri nje nė tė gjithė listat e tė ftuarve nė njė party. Flet me ēdokėnd pėr ēdo temė. Ėshtė tėrheqės dhe i bėn femrat tė ndihen mirė deri sat ė mos pėlqejė ndonjėrėn ; frikėsohet dhe mund tė ikė. Zemra e tij nuk e duron prekjen. Sekreti pėr ta mbajtur ėshtė tė mos e rrethoni me kordona. Ka nevojė tė dalė nga shtėpia, pa kufizime nė kohė dhe rregulla.  Gruaja...


  Gruaja binjake ėshtė kapriēoze dhe me karakter tė paqėndrueshėm dhe kjo jo pėr shkak tė superndjeshmėrise dhe prekshmėrise sė saj (si gaforrja), por pėr shkak tė lėvizmėrishė sė pėrhershme tė mėndjes sė saj. Ėshtė e prirur pėr tu pėrfshirė nė gjithēka, dhe ka aftėsinė tė kurdiset nė shėrbim tė ēastit, sipas situatės dhe personit, vesh maskėn e saj shumėformėshe. Vetėquhet e paqėndrueshme dhe i lejon vetes tė jetojė nė rrymat e jetės ēdo kėnaqėsi tė kthesave tė saj. Kur ėshtė femijė merret shumė me ēėshtjen se ē’do tė bėhet kur tė rritet. Aspirojnė tė bėhen balerina , akrobate, pianiste, atlete, shkrimtare, aktore, prezantuese televizive; ēdo gjė qė lidhet me ikjen nga realiteti. Fėmijė, jeton me heronjte e saj tė pėrrallave dhe fantazinė e gjallė. Diferencat e gjera nė sjellje herė entuziazmojnė , herė merakosin prindėrit e saj. Kur rritet nė trup dhe heq nė njė moment telat e dhėmbėve , sheh nė pasqyrė se ėshtė bėrė njė vajzė e bukur. Kjo mund tu shkaktojė panik; edhe binjaket rriten!!! Ajo kėrkon tė mbetet njė vajze e freskėt, e pafajshme, kureshtare, e papėrgjegjshme dhe jopraktike. Binjaket mė ekstreme (Merilin Monro) janė manjake ose skizofrene me tendenca vetvrasjeje. Nė pėrgjithėsi kanė paqartėsi nė njohjen e vetes, dhe vetvlerėsim tė ulėt. Paradoksi ėshtė se binjaket (si virgjėresha dhe peshorja ) kalojnė shumicėn e kohės me analiza mbi jetėn. Dhe nėse silogjizmat e saj janė tė sakta dhe tė vėrteta, nuk e ka idenė pse ka kaq paqėndrueshmėri nė jetėn e saj dhe nė lidhjet e saj.Vėshtirėsia nė tė kuptuarit e asaj qė dėshiron vėrtetė pėrbėn burimin e pakėnaqėsisė, por edhe tė paqėndrueshmėrisė nė jetė dhe nė dashuri. Ē’mund tė presėsh nga njė femėr qė nevojit nje kontakt tė ngushtė shpirtėror dhe orientohet nga tipat mazokistė. Pėrshkrimi i binjakes pėr burrin qė preferon ėshtė pak e mundur tė gjejė njė syresh qė ti pėrshtatet: "i qartė, plot ide, me sens tė hollė humori, i shumėlexuar, me njohje nė art, shkencė, dhe muzikė, tė mbėshtėtet por jo tė varet nga unė, ti pėlqejė gratė por tė jetė besnik, tė dojė sportet, kuajt, makinat, teatrin, baletin, argetimin dhe ….". Kėrkon nė jetė mė tepėr se njė burrė dhe 2 apo 8 fėmijė. Ėshtė qenie e menduar dhe ka nevojė pėr shoqėrinė. Interesohet pėr karierėn, dhe dėshiron stabilitet dhe plotėsimin qė mund tė sjellė njė lidhje e ngushtė dhe e suksesshme. Me familjen dhe fėmijėt , ajo ndihet akoma e paplotė dhe e pakėnaqur. Ka aftėsi dhe vlera tė shumta por nė njė moment humb dhe nuk i shfrytėzon. Programi i ditės por edhe i tė nesėrmes ėshtė i mbingarkuar me veprimtari qė pak gjasa ka tė plotėsohen. E konsideron dialogun pėrparėsinė e saj por rrallė ka kohė pėr kėtė. Dėshiron tė jetė nė shoqėrinė e njerėzve interesantė nė biseda dhe i mbledh nė dreka miqėsore. Ndjek me interes evenimentet shoqėrore, artistike, dhe shpirtėrore. Nuk do tė akuzohet se ka ndonjė gjė qė ajo s’e di, kėshtu di qė nga tė fshehtat e Egjiptit tė lashtė deri te proēedura e prodhimit tė rakisė. Ka miq tė shumtė dhe lufton me ēdo kėrcėnim vetmie apo mbylljeje. Mban disa (dy si rregull) tė dashur njėkohėsisht. Rolin e gruas sė devotshme e luan fillimisht me entuzizėm por qė zbehet. Arrin dhe ka dėshirė tė shkėputet shpejt nga martesa. Qė tė shmangen tė gjitha kėto nevojitet njė burrė me tė vėrtetė i veēantė. Njė lloj tjetėr binjakeje pėrdor energjinė e saj nė qėllime krejt tė ndryshme. Kėto janė tė frenuara dhe shumė llogjike. Ky tip ėshtė njė enciklopedi dhe me njohje tė medha politike. Bėhen mesuese matematike dhe fizike, mjeke, llogaritare; gjithēka kėrkon angazhim serioz dhe pėrqėndrim tė madh. Ky tip ngjan me ujorin. Binjaket nuk e japin lehtė besimin e tyre. Vėshtirėsohet tė japi tė gjithė veten e saj te njė njeri. Problemi i tyre ėshtė se vėshtirė gjejnė shpirtin e tyre binjak. Disa burra kanė fatin tė pėrshtaten me to dhe tė mos analizohen. Kėta gjejnė te binjaket njė njeri ku hapen dhe shprehin ndjenjat e tyre me llogjikė. Tė tjerė mbyllen dhe pėrballen me armet vdekjeprurėse tė binjakes: kritikėn e hollėsisshme dhe sarkazmėn. E toleron flirtin dhe tradhtinė njė herė (veē rastit kur ėshtė gaforre apo akrep). I do fėmijėt sapo bėhen tė zotė pėr tė dialoguer. I duan fėmijėt por nuk do tė ishte fundi i botės po tė merrnin vesh se nuk mund tė kenė. Kujdeset pėr fėmijėt dhe rri me ta, por njė ditė do t’ju kėrkojė leje pėr tė shkuar nė njė manifestim pėr tė drejtat e kafshėve. Kur binjakja analizon lidhjen tuaj, sjelljen e miqve apo fėmijėve; e bėn kėtė ngaqė nuk e kupton veten e saj. Dora juaj duhet tė jetė mbėshtetėse por jo e butė, tė jepni ndjesinė e mbėshtetjes por jo tė diktatit, diskutoni me tė pėr tema tė ndryshme por mos e lejoni tė bėjė gjithė bisedėn, sepse nuk do tė lėvizė nga e saj.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:01

  Shenja e Gaforres:  Burri...


  Burri gaforre ėshtė i ndjeshėm, kritik, dashamirės por edhe mbrotjės. Dispozicioni i tij shpirtėror ndryshon shumė lehtė. Zhgėnjehet shumė lehtė dhe shpeshherė ju transmeton melankolinė e tij. Kjo mund tė jetė njė cilėsi qė vėshtirė se mund ta duroni. Nė qoftė se ju intereson vėrtetė, do tė duhej qė shpesh tė theksoni vetekuiliber, tė ndjehet se mund tė mbėshtetet tek ju. Gaforrja ėshtė i mbyllur dhe nuk bėn lehtė miq. Ai preferon tė ftojė ata pak miq nė shtėpinė e tij. Gaforrja ėshtė i vetmuar, i pėlqen tė nostalgojė me dispozicion romantik , vazhdimisht kujton tė kaluarėn. Mbledh dhe mban gjėra tė tė kaluarės pa flakur asgjė. E ardhmja e tremb, kurse e kaluara e qetėson. Edhe kur tė mos jeni dakort ai do ti shmanget sherrit. Ėshtė shumė bashkėjetues dhe nuk do t’ju mėrzisė. Nuk do tė pėrfshihet nė beteja dhe rrallė jep shkasė pėr keqkuptime. Shyqyr qė ėshtė seksi dhe do tė sheshoni mosmarrveshjet tuaja (po tė keni). Duket se dashuria bėn mrekullira. Aftėsia e tij nė dashuri ėshtė e paarritshme. Burri gaforre ka njė dobėsi tė veēantė pėr "lojrat" me gjoksin tuaj. Mos e zhgėnjeni. Nė rast se pėrfundimisht, do tė vendosni tė martoheni me tė, do tė keni nė krah nje burrė shumė tė mirė qė do t’ju japė njė siguri tė madhe ekonomike. Me paratė ėshtė shumė i kujdesshėm. I pėlqen tė mbledhė para dhe tė ketė njė llogari nė bankė. Jo, nuk ėshtė ēingun! Thjesht di ti menaxhojė saktė dhe kjo ėshtė njė nga gjėrat qė do tė mėsoni pranė gaforres suaj. Gaforrja ndjen pasiguri pa para. Po tė ndryshoni nė kėtė pikė mund tė gjeni nje rrugė tė mesme (do t’ju lerė tė shpenzoni me masė). Burri gaforre e pėlqen jetėn shtėpiake. I pėlqen tė rrijė netėve nė shtėpi. Do tė kujdeset , do tė jetė i dashur me ju dhe do t’ju gatuajė. Ėshtė njė kuzhinier i aftė, por edhe nga ata burra qė u zė dora punė nė shtėpi. Njė nga personat qe ka rėndėsi tė madhe pėr zotin gaforre ėshtė nėna e tij. Shmangiuni pėrplasjes me tė. Mė mirė tė jeni miqėsore me tė. Si baba ėshtė i durueshem dhe i kushton shumė nga koha e tij fėmijėve. Luan dhe defren me ta. Ka dobėsi pėr djalin tuaj. E konsideron nė njė kuptim pasardhėsin e tij. Do tė japi gjithēka pėr ata dhe do tė ndjehet krenar. Nė se jeni tė pavarur duhet tė ndryshoni qė tė bashkėjetoni me kėtė burrė tė ndjeshėm.  Gruaja...


  Gruaja gaforre ėshtė delikate, e dashur, e ėmbėl dhe shumė e mirė. Ajo ėshtė si njė magnet. Sjellja e saj do tė jetė tėrėsisht enigmatike pėr ju. Do tė dalloni se dispozicioni i saj ndryshon shumė shpejt dhe shumė lehtė. Ėshtė veēanėrisht e pasigurt dhe rrallė i shpreh ndjenjat e saj. I mban mendimet e saj pėr veten e saj. Shumė herė nuk do tė dini ēfarė tė bėni dhe ēfarė tė thoni me kėtė grua. Ndjeni se po ju sosen rezervat e durimit. Llogjika juaj nuk do t’ju ndihmojė me kėtė grua kaq tė ndjeshme. Atėherė kur mendoni se i jeni afruar shumė afėr njeri tjetrit, pėr pak do tė kuptoni se ajo ju mban nė distancė dhe praėn teje ndodhet nje ajzberg. Gaforrja ėshtė e mbushur me frikė dhe pasiguri, shpesh ėshtė e pakėnaqur dhe e mbushur me zhgėnjim. Nuk do tė mundnit tė fantazonit se ka gra qė qajnė kaq lehtė, pėr gjėra kaq pak tė rėndėsishme. Do t’ju ēmendė kjo grua! Tregojini dashuri dhe dashamirėsi. Sigurojeni pėr ndjenjat tuaja dhe pėr atė qė do tė thotė pėr ju kjo. Ja vlen mundimi: ju nuk mund ta imagjinoni se nė ēfarė shndėrrohet kjo grua netėve. Errėsira ėshtė mikja e saj. Kur tė jeni i shtrirė do tė rrėshkase nėn ēarēafė e zhveshur. Dhe menjėherė do t’ju pushtojė njė pathos i forte. Pėrkėdheleni me dashuri tė pafund dhe do tė merrni dyfishin.Mos jini i shpejtė. Pėrpiquni tė shijoni ēdo ēast me tė. Dhe do tė dėmshpėrbleheni totalisht pėr kėtė. Nėse arrini nė martesė, do ndjeni se do tė fillojė njė jetė shumė e bukur pėr ju. Gaforrja do t’ju dojė , do kujdeset dhe do tė jetė plotėsisht besnike. Dhe ju nuk do rreshtni sė dhėni dashuri qė ajo tė ndjehet e sigurt. Si shtėpiake merr: shkelqyer. Shtėpia juaj do tė jetė e ngrohtė, e rehatshme, mikpritėse, e pastėr, dhe e rregullt. Gatimi shkėlqen gjithashtu :do tė provoni gjellėt mė tė mira nė jetėn tuaj. Ndershmėria qė ka nė gjak e bėn shumė besnike. Edhe kur jeni tip i levizshėm sjellja e saj do t’ju bėjė tė qėndroni larg ngacmimeve. Gaforrja i superdo fėmijėt, dhe kur janė tė rritur, ndjen nevojėn ti mbrojė. Nuk duhet ti mėsojė keq. Gaforrja pėr shumė pak mund tė mbyllet nė kafazin e saj e kush e di kur del. Duhet pasur i gjithė kujdesi qė tė "furnizohet" me dashuri dhe pėrkushtim.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:02

  Shenja e Luanit:  Burri...


  Burri luan ėshtė nje tip dinamik qė ju magnetizon fuqishėm. Luani do t’ju bėjė tė ndiheni mė grua se kurrė. Nuk do te kursejė paratė pėr t’ju ēuar nė restorantet mė tė mirė ose kudo qė ju pėlqen. Nuk ju dėrgon shpesh lule. Nuk do tė ulet nė tavolinė pa tėrhequr nė fillim kėriken qe tė uleni ju. Do t’ju hapi derėn qė tė hyni diku. Mos mė thoni se kėtė burrė nuk do e keni numrin nje nė interesat tuaja. Mos pėrfitoni nga sinqeriteti dhe ndershmėria e tij. Vlerėsoni faktin qė nuk ju shtrėngon dhe mos u pėrpiqni ta kufizoni. Mos u shqetėsoni nėse ka njė ndjenjė pronėsie mbi ju. Thjesht ju do shumė dhe kjo e bėn posesiv. Mos flirtoni kot, pėr ta bėrė xheloz. Luani sidoqoftė ėshtė besnik. Mund ta shihni shpesh tė shohė gra tė bukura; por ėshtė admirim pėr tė bukurėn. Nga momenti qė do tė vendosi se jeni ajo qė kėrkon, nuk do tė kėrkojė pėr tjetėr. Nė dashuri do tė pėrdorni fantazinė tuaj, dhe mungesa e tabuve dhe dėshira e tij do t’ju kėnaqė plotėsisht. Dhoma juaj e gjumit duhet tė jetė kuq e zi me pasqyra. Martesa juaj do tė jetė e suksesshme nėse e lini tė ndihet i zoti i shtėpisė.jepini kujdes dhe do t’ju shpėrblejė me dashamirėsi dhe dashuri. Pranė jush ėshtė njė burrė i fuqishėm dhe entuziast me zemėr fėmije tė vogėl. Ju ndihmon nė shtėpi dhė bėn punėt e "burrave". Do bėjė meremetime. Nuk ka qejf gatimin. Do tė shpenzoni para pa ngurim. Luani ėshtė i suksesshėm nė punė dhe fiton mjaft para. Nuk do t’ju shqetėsojė tė mėndoni pėr tė ardhmen; e quan pėrgjegjesinė e tij. Si baba i do shumė fėmijėt. Do tė jetė i pari nė zemrėn tuaj dhe fėmijėt tė dytėt. Me kohėn nuk ka mardhenie tė mira, ndoshta hedh sytė pėr tė tjera.
  Gruaja...


  Gruan luan do ta dalloni menjėherė. Duket tė mbretėrojė dhe tė jetė magnet pėr tė gjithė burrat. Shigjeton gjithandej me dinamizmin e saj. Ju duket se ėshtė njė grua misterioze. Por mė misteriozja ėshtė se nuk ka asgjė misterioze. Ėshtė e kthjellėt si qielli blu. Kjo grua ėshtė e vetme. Do tė ndjeni se ka lindur pėr tė mbretėruar. "Prika" qė ka marrė nga natyra ėshtė e madhe. Ėshtė e zgjuar, tėrheqėse, e mbushur me jetė dhe gėzim, por njėkohėsisht bukuria dhe dashamirėsia e saj i ēmend meshkujt. Truri i saj dhe energjitizmi i saj nuk do tė rreshtin sė bėri pėrshtypje dhe surprizojnė. I pėlqen tė rrijė me njerėz dhe ka gjithmonė pėrshtypjen se ėshtė nder pėr tė tjerėt qė rrinė me tė. Por kjo nuk do tė thotė se nuk interesohet pėr tė tjerėt. Pėrkundrazi ėshtė shumė e pėrzemėrt dhe miqėsore dhe kėnaqet nėse mund ti ndihmojė ata. Ndoshta do duhet tė ngarkoheni me dhurata tė shtrenjta pėr kėtė grua, aq sa tė ngjani me Tre Magjistarėt. Uroj t’ua mbajė xhepi. Do tė shikoni se menjėherė do tė ngriheni nė vlerėsimin e saj. Ēojeni tė ndjekė njė shfaqje nė teatėr pasi keni siguruar mė parė vendet mė tė mira. Vendet e tjera janė per gratė e tjera , jo pėr luaneshėn. Ėshtė shumė krenare. Mos u trembni. Po tė luani me kartat e sakta do ta fitoni. Jepini pėrshtypjen se ajo zgjodhi qe ju tė jeni i preferuari i zemrės sė saj. Luksi e shoqėron gjithandej, edhe nė dashuri. Do tė ndjeheni mrekullueshėm kur tė bėni dashuri nė njė kabinė luksoze anije kruaziere ndėrkohė qe udhėtoni pėr tė njohur Mesdheun. Do tė harmonizoni ritmin e anijes me atė tė dashurisė. Propozoheni pėr martesė nė darkė , nė kuvertėn e anijes kur ta gjykoni sa mė romantik ambientin. Po t’ju thotė "po" do tė ndjeheni mrekullueshėm. Gruaja luan do t’ju ndihmojė me mendimet e saj qe tė bėheni mė krijues. Do tė qėndrojė pranė jush qe tė suksedoni profesionalisht. Por edhe ajo nuk do tė lerė karieren e saj. Punėt shtėpiake nuk janė pėr tė. Do tė ndihet e lirė dhe e pavarur ekonomikisht sado para tė keni ju. Ėshtė dorėlėshuar; do t’ju kalojė nė kėtė pikė. Nevoja pėr luks ėshtė njė arsye mė tepėr. Luanesha pėlqen ēdo gje prej floriri, qė ėshtė dhe metali i saj. Ėshtė xheloze. Vetė nuk flirton si rregull por i pėlqen tė flirtohet. Jo se e kėrkon, por admirimi i tonizon egon. Ju mund tė mos humbni rastin pėr tė parė kėmbėt e njė bukurosheje, por nėse e tradhtoni do t’ju paguajė me tė njėjtėn monedhė. Luanesha i do fėmijėt dhe do ti mesojė tė vetėkontrollohen kur tė nevojitet. Kujdes tė mos i mėsoni shpejt me luksin. Mund tė jetoni tė lumtur. Mund ta lini tė udhėheqė ; nė fund tė fundit nuk ėshtė ndonjė gjė . Ka kaq shumė pėr t’ju dhėnė!
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:03

  Shenja e Virgjereshes:  Burri...


  Burri virgjėreshė ėshtė njė burrė qė mbeshtetet fort nė tokė. Do tė bini shpejt nė dashuri me tė. Kujdesu tė jeshė e pėrpiktė nė takimet me tė. Rrallė do ta shihni tė parruar dhe tė paveshur mirė dhe duhet ti ngjani nė kėtė kėrkėsė tė tij pėr rregullsi dhe pėrpikmėri. Nuk do tė ngurojė t’ju bėjė vėrejtje nė se pamja juaj nuk eshte sipas mendimit tė tij ajo qė duhet. Nuk do ti bėni pėrshtypje nėse visheni me xhin dhe me atlete. Nuk ėshtė romantik. Pathosi pėrbėn problem pėr kėtė burrė. Llogjika nuk e ndihmon tė ndėrmarrė hapat e duhura. Mos u pėrpiqni ta tallni apo ti thoni gėnjeshtra. Ėshtė i drejtė dhe i sinqertė dhe ka tė njėjten kėrkesė pėr ju. Po tė provoni t’ia hidhni do tė zhduket nė cast. Edhe nė dashuri ėshtė organizues dhe praktik. Edhe kur eksitoheni dhe shkoni nė krevat me tė nuk do tė bėjė seks mbi njė krevat tė parregulluar. Nuk ėshtė dashamirės dhe rrallė e le tė lirė veten. Do tė presė ta eksitoni dhe tė merrni ju iniciativėn. Edhe po ndodhi mos prisni ndonjė gjė mė tė madhe se pozicioni normal. Shumė herė seks njėsoj do t’ju bėjnė tė mbyteni seksualisht me tė. Po mendoni akoma pėr tu martuar me tė; mendojeni prapė para se tė burgoseni pėrjetėsisht.Gjėja e parė qė do ti mėsoni ėshtė tė mos hajė hamburger dhe konserva nė drekė. Pėr kėtė duhet tė kaloni nje kohė tė gjatė nė kuzhinė dhe me punėt e shtėpisė. Nėse doni tė dilni me shoqet ai do tė shohė telenovelėn e tij tė preferuar ne shtėpi. Nuk ka perėndi t’ja ndrrojė mendjen. Nėse e kėshilloni pėr punėn e tij duke i folur pėr idetė tuaja do t’ju zgėnjejė shpejt dhe do t’ju kundėrshtojė nėnēmim.Por prisni : do t’ju ēmendė me grėnjėn e tij dhe nuk do ta duroni dot. Pantallonat e tij nuk janė hekurosur mirė, gjella ishte bėrė e keqe. Vazhdimisht do tė gjejė gabime kudo. Ky nuk eshtė burri juaj , ėshtė diktatori juaj.. Si baba e bėn detyrėn e tij. Fėmijėt do ti portosisė tė jenė tė pastėr dhe tė rregullt.Jep rėndėsi nė formimin e tryre dhe u transmeton gjithe cilėsitė e tij. Martesa juaj do tė zgjaze rrallė (nė se ju dhe ai ndryshoni?!) shumė.  Gruaja...


  Gruaja virgjėreshė do t’ju bėjė pėr vete me trupin e saj tė derdhur, me zėrin e saj tė paanashkalueshėm por edhe me mirėsjelljen e saj. Ėshtė njė grua e butė, plot me dashamirėsi. Tė jep pėrshtypjen se ėshtė fraxhile, por mirė do tė ishte tė mos ngeleni nė kėtė pėrshtypje. Ėshtė shumė mė e fortė nga sa e pandehni. Do t’ju lodhė me shpirtin e saj praktik. Analizon dhe jep vlerėsimin e saj pėr gjithēka. Nė rast se jeni tip i lirė apo i paqėndrueshėm nuk do t’ju pėlqejė fare kjo. Ajo ėshtė e pėrmbajtur. Do tė sdtudiojė tė gjitha mundėsitė pėrpara se tė marri njė vendim. Kujdes mos vonoheni nė takimet me tė se i jep shumė rėndėsi pėrpikmėrisė. Kur vonoheni mos filloni justifikimet. Ėshtė e sinqertė dhe gėnjeshtrat nuk i duron dot. Mė mirė shfajsohuni me tė vėrtetėn dhe me njė tufė lule. Ka njė mendje shumė tė shkathėt dhe do t’ju ndihmojė nė punėn tuaj profesionale me kėshillat dhe shpirtin e saj praktik. Ka aftėsinė tė pėrzgjedhė saktė bashkėpuntorėt tuaj . Ėshtė veēanėrisht parashikuese. Virgjėresha ėshtė nga gratė qė i japin rėndėsi tė madhe hollėsisė. Prandaj nqs vendosni tė lidheni me tė jeni veshur mirė ,i pastėr, i rruar, kolonjė dhe kėpucė tė llustruara. Nė dashuri mund tė shkoni nqs i lini tė lira qėniet tuaja. Virgjėresha ėshtė njė grua shumė e dashur, vetėm se do tė hiqni tė zezat sa t’jua zbulojė. I pėlqen tė provojė gjithēka. Nė dashuri do t’ju hedhi nė erė. Vdes pėr perversitete, por nuk do qe t’ja thoni. Nuk e keni problem besoj. Mjaft ti bėni! Do t’ju jetė besnike , mjaft tė dijė se dhe ju jeni. Mos u pėrpiqni tja hidhni. Nuk e duron kritikėn. Ėshtė shtėpiake shumė e mirė. Ėshtė puntore me njė dobėsi pėr pastėrtinė. Do tė kujdeset pėr ju dhe do tė gatuajė gjellėt tuaja tė preferuara. Virgjėresha do ti japi dashuri fėmijėve tuaj kur ju i jepni asaj. Pėrndryshe do tė ndjejė shumė pasiguri. Gjėja e parė qė do t’ju mėsojė janė mėnyrat e mira. Do tė jetė e rreptė vetėm kur nevojitet. Fėmijėt e saj do tė jenė gjithmonė tė pastėr dhe tė rregullt. Pėr tė jetuar gjatė me njė virgjėreshė duhet tė skontoni nga mėnyrat e sjelljes dhe personaliteti juaj.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:03

  Shenja e Peshores:


  Burri...


  Burri peshore ėshtė i zgjuar , i sjellshėm dhe njėkohėsisht i vendosur. Ai ėshtė tėrheqės, i mirė dhe me tė do tė ndiheni shumė bukur. I pėlqen tė jeni e veshur mirė dhe nė modė. I pėlqejnė rrobat e shtrenjta dhe instiktivisht vesh ato qe i shkojnė. Ėshtė shumė i vėmendshėm dhe do tė dallojė ēdo ndryshim tek ju. Mos mė thoni qe nuk ju kėnaqi fakti qė bėri njė koment pėr mėnyrėn e re si jeni krehur sot . I pėlqen tė zgjedhi vende shumė tė bukura pėr tu argėtuar. Peshores i pėlqen komoditeti dhe kalimi bukur i jėtės. Me kėtė mėnyrė i shmanget disi rutinės sė pėrditshme. Pėrveē kėsaj ėshtė tip shumė shoqeror. Mund t’ju moskėnaqė paqėndrueshmėria e tij dhe shpesh do tė zbuloni se ju ka thėnė gėnjeshtra. Kėtė e bėn ngaqė do tė shmanget nga ndonjė pėrplasje me ju. Mos kujtoni se nuk i intereson, thjesht bėhet ndonjėherė "lodėrtar". Nė dashuri ėshtė veēanėrisht i ngrohtė dhe romantik. Seksi me tė jetohet me ėndje. Kur shikoni se ai nuk e bėn hapin e parė bėjeni ju. Do t’ju falenderojė. Po tė doni ta eksitoni vishni ēizme me taka tė larta, fustan gjysėm tė tejdukshėm dhe tė brendshme tė zeza. Njė aromė e shtrenjtė do tė ishte afrodiziaku i pėrshtatshėm. Po tė vendosni tė martoheni, do duhet tė dini se peshorja do ti "peshojė" njėmijėherė tė mirat dhe tė kėqiat para se marri vendimin; kjo do t’ju hajė kohė. Peshorja e urren parrgullsinė nė shtėpi dhe zhurmėn. Vetė ai nuk merret me punė shtėpie. Po tė mos ketė harmoni nė shtėpi, nuk do tė ketė as komunikim. Nuk ėshtė shembull i besnikėrisė dhe nuk e duron dot xhelozinė. I pėlqen tė jetojė si pėrpara martesės. Peshorja do tė ketė sukses profesionalisht dhe tė bėjė emėr. Ndihmojeni! Si baba ėshtė shumė i mirė. Do ti mėsojė shpejt fėmijėt tė diskutojnė problemet me tė. "Diktati" i tij do tė jetė i ekuilibruar dhe kritik. Jeta me njė peshore ėshtė e kėndshme dhe martesa me tė do tė ketė baza tė forta. Nė se e doni kujdesuni pėr harmoninė dhe merrni iniciativėn kur duhet.  Gruaja...


  Gruaja peshore nuk do t’ju lėjė tė pa prekur me mrekullinė e saj. Shprehja e ėmbėl qė kanė sytė e saj dhe finesa qė tregon e bėjnė tė paperballueshme. Por nuk ėshtė vetėm e bukur por edhe e zgjuar. Di tė ekuilibrojė diferencat tuaja por edhe mund t’ju transformojė.Me tė ndjeni se po komunikoni. Ju kupton mė mirė se ēdo grua ju ka ndier deri tani dhe do t’ju falė ndonjė mėkat.Zotėron njė mirėsjellje tė rrallė dhe ėshtė bashkėjetuese.Nuk i pėlqen miqesia me fitore por ajo me afėrsi dhe barazi. Dhe buzeqeshja e saj ėshtė aleati i saj mė i mirė. Tipat e paqėndrueshėm sidomos e shohin veten me fat qė e njohėn dhe vendosin tė rrinė me tė. Do t’ju ndihmojė nė punėt tuaja me tejpashmėri pa rėnė nė sy se e ben. Nuk ju shtrėngon kurrė. Ėshtė e ndjeshme dhe romantike. Seksi me tė ėshtė i pėrsosurZjarrin tuaj do ta shuajė ngadalė , me eretizėm, dhe me harmoni tė plotė. Dashuria pėr ju ėshtė si verė e mirė : e pini ngadalė ngadalė. Do tė vendosni tė shkoni nė martesė sepse nuk doni tė rrini vetėm dhe jo sepse do ti bėheni njėri tjetrit barrė. Ēdo njeri do tė marrė pėrgjegjėsitė e veta. Peshorja do tė sistemojė dhe zbukurojė me gusto shtėpinė tuaj. Cdo gjė shkonnė harmoni tė plotė. Paralelisht do tė jetė e pastėr dhe e rregullt. Ne sferėn ekonomike pėlqen jetėn me harxhime dhe me argėtim. Ėshtė e organizuar nė kėtė. Bėhet nėnė e mirė dhe e drejtė. Do tė jetė e butė me fėmijėt por nuk do ti mėsojė keq. Do tė bėhet mė e qėndrueshmėe kur tė nevojitet. Do ti mėsojė t’ju respektojnė dhe do tu bėrtasė kur ju shqetėsojnė tek ēlidheni. Fėmijėt nuk kanė vendin e parė nė jetėn e tyre : ju e keni. Kur nuk do tė xhelozoni dashurinė e saj pėr fėmijėt. Gruaja peshore e di se ēfarė kėrkon nga ju dhe do t’ju fitojė me diplomaci. Ju me siguri ju nevojitet njė grua e tillė.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:04

  Shenja e Akrepit:


  Burri...


  Burri akrep pėrmban aq mister sa do tė jetė si karrem pėr ju. Do tė shpėrthejė kureshtjen tuaj pėr tė njohur ēfarė fsheh nė tė vėrtetė ky burrė. Tė kujtoni veē njė gjė: kush luan me zjarrin digjet. Nuk do tė jetė e vėshtirė t’ju ikė mendja me kėtė burrė, prandaj tė keni kujdes. Ju intereson shumė dhe ju bėn pėr vete. Doni ta njihni mė mirė. Do tė luajė me ju si macja me miun dhe do t’ju "sjellė nė ujrat" e tij.
  Nė fillim do t’ju flirtojė do tė jetė i sjellshėm me ju deri dhe pėrulje. Mos u gėnjeni: ky ėshtė "kali i tij i Trojės". E bėn qė t’ju shtjejė nė dorė dhe pastaj t’ju lerė. Akrepi ėshtė nga njerėzit qė rezikojnė dhe luftojnė me fuqi tė pashoqe. Ėshtė pothuaj i palodhshėm dhe nė fund ja arrin qėllimit. Ėshtė egoist dhe shpeshherė do ta vendosė veten e tij shumė lart. Mos provoni ta kėshilloni se jo vetėm nuk do t’ju dėgjojė, por do t’ju thotė : kush tė pyeti. Do tė ketė momente qė nuk do ta duroni dot kritikėn etij tė ashpėr dhe komentet e tij tė hidhura. Ėshtė i paparė dhe nuk beson se mund tė plagoseni. Tregoni tė painteresuarėn dhe merruni me diēka tjetėr. Do tė jetė njė goditje e madhe pėr egoizmin e tij. Nė dashuri ėshtė si era dhe dashnor me pathos. Do tė luajė rolin e mashkullit qė sundon lidhjen. Do tė kthehet nga zjarr nė ajzberg nėse nuk viheni nė dispozicionin e tij. I pėlqejnė lojrat erotike. Po u martuat me tė mos harroni se flasim pėr "lidhje tė pėrjetshme". Do tė kėrkojė monopolin e interesit tuaj dhe nuk do tė lejojė t’ju ndajė me asgjė dhe me askėnd. Do tė kėrkojė nga ju tė keni besim absolut te ai dhe tė jeni dakort me tė. Jeta juaj nuk do tė jetė e qetė. Kurrė nuk do tė keni momente tė gėzuara dhe tė trishta. Kur akrepi t’ju dojė do t’ju burgosė nė dashurinė e tij dhe do tė bėrtasė se jeni vetėm e atij. Ėshtė shumė i aftė nė administrimin e parave dhe do tė kujdeset qė tė mos mungojė asgjė nė shtėpinė tuaj. Do tė bėjė ekonomi qė tė arijė atė qė do. Do tė kundėrshtojė ēdo tendencė tuajėn pėr tė harxhuar kot. Do tė kujdeset pėr tė mbrojtur familjen e tij. Ėshtė i rreptė me fėmijėt dhe pėr kėtė tėmė mund tė pėrplaseni nėse jeni e kundėrt. Babai akrep do ti mėsojė fėmijėt tė kenė vetėvlerėsim dhe tė punojnė shumė pėr ta arritur. Nuk e durojnė dembelizmin. Shumė herė fėmijėt do ta kenė frikė. Jeta me njė burri akrep nuk do tė jetė e lehtė.  Gruaja...


  Gruaja akrep ėshtė njė nga gratė mė mbresėlėnėse por edhe mė tė rrezikshme tė horoskopit. Shkėlqimi mbi tė por edhe vėshtrimi tejshpues i saj do t’ju perfshijnė por do t’ju ndezin dhe kurreshtjen per ta njohur. Do tė ndjeheni i hipnotizuar nga joshja e saj, pa shance kundėrveprimi. Pranoni mesazhe tė menjeherta dashurie nga akrepi. Jeni gati tė dorėzoheni dhe ajo t’ju pushtojė. Ndjeheni i nėnshtruar nga kjo grua dhe seksualiteti i saj nuk pėrballohet. Akrepia huk e shfaq menjėherė veten e saj tė vėrtetė. Di mirė ti fshehė ndjenjat. Vetėm po tė fitoni besimin e saj do tė ndodhi diēka e tillė. Dhe pėr ta bėrė kėtė duhet ta kuptoni nė thellėsi. Dispozicioni i saj ndryshon shumė shpejt: nga dėshira nė melankoli. Nuk duhet ti thoni gėnjeshtra apo justifikime sepse bėhet shumė e rrezikshme dhe shpėrthen dhunshėm. Xhelozia e saj nuk ka kufij. Ėshtė shumė dyshuese dhe nuk do tė ngurojė tė kontrollojė rrobat tuaja dhe gjithēka tjetėr mendon. Dhe nė qoftė se gjen prova apo shenja tė tradhėtisė suaj ditėn qė vjen do tė qarkulloni me kokėn e fashuar. Nė dashuri seksualiteti i saj do t’ju ēmendė edhe kur nuk keni tė njėjtin pathos. Po tė krijoni distancė prej saj, do tė mendojė vetėm pėr kėnaqėsinė e saj. Do t’ju ikė mendja kur tė vijė te ju vetėm me zhartiera tė zeza, pa tė brendshme.
  Nuk do tė presė reagimin tuaj, por do t’ju zhveshė ajo. Uria e saj pėr seks ėshtė e pangopur. Ėshtė shumė e vėshtirė tė shkoni nė martesė me tė , dhe si fillim duhet tė tentoni bashkėjetesėn. Avash avash do t’ju magnetizojė dhe do tė kuptoni se ju ka pushtuar. Nuk e pėlqen tek ju cilėsinė e harxhimit tė parave (nėse e keni). Ajo mund ti mbledhė lekėt njė nga njė dhe ti harxhojė nė ēast. Nėse arrini nė fund nė martesė dhe krijoni familje, do ti dojė shumė fėmijėt, po nuk ėshtė e dashur me ta. Do ti shtrėngojė me mėnyrėn e saj, por edhe do tė pėrpiqet shumė qė tė arrijnė qėllimet e tyre. Nuk do ti mbėshtesė kur t’ja kenė nevojėn pėr kėshilla dhe do ti mėsojė ta pėrballojnė jetėn.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:05

  Shenja e Shigjetarit:


  Burri...


  Burri shigjetar ėshtė i lindur pėr tė jetuar i lirė pa angazhime dhe lidhje. Liria dhe panvarėsia karakterizojnė mė sė shumti shigjetarin. Ne veēanti liria ėshtė si oksigjeni pėr tė. Ai e pėrballon jetėn me krenari. Entuziazmohet shumė lehtė dhe shpejt. Kėrkon vazhdimish mėnyra pėr tu ndjerė ndryshe qė tė mos bjerė nė "mbytje". Adhuron udhėtimet. Ėshtė vazhdimisht gati pėr tė ndryshuar ēdo gjė ; jeta e tij duhet tė ketė sa mė larmi. Tė gjithė e adhurojnė pėr gjallėrinė e tij. E shikon jetėn vetėm nga ana e bukur e saj. Nė dashuri ėshtė njė dashnor i mrekullueshėm. Nė se jeni i njėjti tip ( binjake bie fjala) martohuni dhe do tė kaloni njė jetė plot tė qeshura, eksperimente pore she respect e mirėkuptim. Do tė njohė ēdo tė drejtė tuajėn pėr tė qenė e pavarur. Do t’ju jetė miku juaj mė I mirė. Nuk do tė pėrpiqet t’ju sundojė. Dashuria juaj do tė jetė ndryshe dhe si nuk e keni njohur. Jetoni jeten tuaj vetėm pėr vete dhe jo pėr tė tjerėt. Nė se divorci ėshtė njė opsion do tė keni mirėkuptimin e tij. Mos ndjeni xhelozi pėr shigjetarin. Thjesht ėshtė kaq i gėzuar dhe kaq i menjėhertė sa monopolizon interesin e grave. Kjo nuk do tė thotė se ai nuk do t’ju qėndrojė besnik. Do shikojė sigurisht njė palė kembė tė bukura gruajė , por nuk do t’ju tradhtojė nėse ju do. Ėshtė shumė dorėlėshuar. Shpenzon shumė pėr argėtim, veshje, pushime dhe pėr ēdo gjė qė ju pėlqen. Shyqyr qė ėshtė me fat nė fitimin e parave. Si baba do tė ndjehet mė bukur kur fėmijėt tuaj tė rriten. Bebet nuk para i pėlqen ngaqė nuk mund tė bisedojė me ta dhe nuk mund ti marrė me vete nė njė ndeshje basketbolli. Kur tė rriten do tė komunikojė me ta dhe do tė bėhen miq tė mirė. Nuk do ta pranojė kurrė ti thonė gėnjėshtra; mund tė nxehet dhe tė bėhet shumė i rreptė. Tek shigjetari do tė gjeni njė burrė tė vrrullshėm, tė gėzuar dhe autonom.  Gruaja...


  Gruaja shigjetar ėshtė luftėtare e lirisė dhe e panvarėsisė. Ėshtė e lindur tė jetojė e lire dhe nuk i pelqen ta shtypin ose ta detyrojnė tė bėjė gjėra. Entuziazmohet shumė lehtė, dhe ėshtė ėndėrrimtare.Flet pėr aventura dhe ėndrra tė parealizuara. Shigjetarit i pelqejnė udhėtimet dhe lėvizja e vazhdueshme, por nuk vjen rrotull kot e pa motiv. Thjesht zhvendosjet pėr tė janė mėnyrė jetese : i japin asaj ndjesinė e larmisė dhe i pakėsojnė monotoninė. Ėshtė krenare. Do t’ju rregullojė midenė kur jeni tė merzitur por edhe do t’ju ndihmojė tė plotesoni aspiratat tuaja. Nė seks, fantasia e saj do t’ju udhėheqė nė momente tė mrekullueshme, le tė keni qoftė dhe ndryshime nė mėnyrėn se si i shprehni ndjenjat. I pėlqejnė lojrat nė dashuri. Do tė bėhėt nxėnėsja dhe do tė jeni mėsuesi. Do t’ju bindet dėshirave tė tua, duke ju ledhatuar kudo. Do t’ju kėrkojė ta "dėnoni" kur ėshtė e padėgjuar. Dasma do tė vijė pas njė kohe sapo ju tė bindeni se jeni pėr njeri tjetrin. Do ti jeni dhe t’ju jetė besnike. Do tė jetė e drejtė dhe e sinqertė me ju, dhe kėrkon tė bėni tė njėjtėn gjė. Nė gatim nuk ėshtė mė e mira. Por do verė tėrė forcėn tė gatuajė diēka pėr ju. Vlerėsojeni, por ditėn tjetėr hani jashtė (s’besoj se ju pėlqeu!). Ėshtė mikpritėse dhe pėlqen tė ketė njerėz nė shtėpi. Do tė kujdeset pėr tė ftuarit tuaj dhe do ti fitojė me mirėsjelljen, thjeshtėsinė dhe miqėsinė qė do t’ju ofrojė. Lehtė do tė thyejė akullin dhe do ti fitojė tė gjithė. Fėmijėt tuaj do ta adhurojnė por dhe do tė jetė pėr ta si motra mė e madhe. Por duhet tė ketė kujdes me rregullin se ėshtė e butė nė kėtė sferė. Kur jeni tė ngjashėm martesa juaj do tė suksedojė.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:06

  Shenja e Bricjapit:


  Burri...


  Burri bricjap
  ėshtė njė burrė i qendrueshėm , i pėrmbajtur dhe praktik. Ėshtė i turpshėm por edhe i fortė. Ėshtė i kėndshėm dhe aspirues, deri nė pikėn qė mund t’ju "pėrdorė" pėr tė arritur qėllimin e tij. Mund tė ndjeni tėrheqje nga ky burrė i zjarrtė dhe tė magjepseni nga shikimi i tij i qetė. Bricjapi ėshtė njė burrė qė nuk do tė lidhet me ju pa kaluar provimet dhe testet qė ka paracaktuar. Ėshtė I tėrhequr nė vete. Nė fillim do tė jetė shumė i kujdesshėm dhe i pėrmbajtur me ju. Do tė mbajė njė pozicion jokundėrshtues dhe tė matur. Bricjapi trembet tė provojė gjėra tė reja dhe ide tė reja. Ėshtė partizan i qėndrueshmėrisė. Kėshtu mendon se mbron veten dhe tė tjerėt. Nuk do tė plagoset. Mund tė duket si i qetė dhe i larguar, por vetėm duket. Nė thellėsi ai ėshtė i butė, romantik dhe ka nevojė pėr dashuri dhe butėsinė tuaj. Ka nevojė tė mrekullohen prej tij dhe ta vlerėsojnė. Thelbėsisht ėshtė njė burrė i rritur me zemėr fėmije. Me bricjapin dashuria nuk ėshtė rrėmbyese. Nuk ka fantazi. Nė fillim puna, dhe pastaj seksi. Nėse doni ta ndizni njė bricjap shkoni nė zyrėn e tij dhe mbyllni derėn nga brenda. Hiqini rrobat njė nga njė dhe tregojini sa e doni. Do dojė nga ju tė jeni njė gatuese dhe shtėpiake e mirė. Do tė visheni mirė dhe tė bėni pėrshtypje nė miqtė, kolegėt dhe tė afėrmit e tij. Ai ėshtė "maēok shtėpie" dhe nuk pėlqen grumbullimet shoqerore, dhe as udhėtimet. Do tė bėjė vėrejtje nėse harxhoni shumė dhe kėrkon llogari tė hollėsisshme pėr shpenzimet nė shtėpi. Do tė jetė i zoti t’ju nervozojė ēdo gjysėm ore. Si baba kėrkon nga fėmijėt ta respektojnė dhe ti binden. Ėshtė si rregull i rreptė dhe nuk lejon qė ti mungojė gjė familjes sė tij. Mundohuni qė tė luani njė rol mė elastik me fėmijėt pėr kompesim. Bricjapi do t’ju tregojė anėn e tij tė mirė vetėm po tė bindet qė do ta doni. Ēėshtja ėshtė nė do tė duroni deri atėherė. Mendojeni mirė por edhe si njė sakrificė qė ja vlen.


  Gruaja...


  Gruaja bricjap ka prirjen tė ndryshojė lehtė dispozicionin nga momenti nė moment. Gruaja bricjap ėshtė zakonisht serioze dhe jokundėrshtuese. Kėrkon tė fitojė respektin dhe njohjen e tė tjerėve. Prandaj punon dhe pėrpiqet shumė pėr tu "kacavjerrė" nė vendin mė tė lartė. Me mendjen e saj praktike do t’ju ndihmojė shumė herė. Do t’ju bėjė tė merrni vendimet e sakta ose tė gjeni zgjidhje nė njė problemin tuaj. Ėshtė ajo qė do t’ju bėjė ndėrmerrni iniciativa deri sa tė arrini te lumturia. Ėshtė e mundur tu ngjisė "sėmundjen" e aspirimit nė diēka. Nuk e duron gjatė paqėndrueshmėrinė nė lidhjen tuaj. Bėjuni mė praktikė. Nė dashuri do tė zbuloni se poshtė akullit , kjo vajze e Janarit, fsheh nje flakė. Vetėm se kėrkon siguri dhe garanci tek ju. Tregojini se i interesoni dhe lereni ta marrė ajo iniciativėn. Bėjeni t’ju besojė qė ajo t’ju "hapet". Bėjuni i sjellshėm dhe ledhatues me tė. Filloni me njė perkedhelje tė lehtė. Gjysėm errėsira do t’ju ndihmojė. Mos u nxitoni : nata ėshtė juaja. Kur tė eksitohet do tė dojė t’ju kėnaqė dhe , ndėrkohė qė pathosi digjet brėnda saj, ėshtė e mundur tė gjendeni nė dysheme me atė pėrsipėr. Do tė arrini nė martesė kur tė mendoheni shumė , por mė pak se ajo. Kėrkon tė jetė e sigurt se do ta doni dhe do ti ofroni siguri. Do t’ju besojė sepse ka frikėn e plagosjes nė shpirt. Ėshtė njė shtėpiake e pėrsosur dhe nuk do tė gjeni nė shtėpinė tuaj asgjė qė nuk shkon. Nuk arrini ta kuptoni si mund ta mbajė shtėpinė kaq tė rregullt, ndėrkohė qė ėshtė nga ato gra qė punojnė edhe pas martese. Ėshtė shumė e aftė nė menaxhimin e ekonomisė. I jep rėndėsi tė madhe familjes. Do tė ketė marėdhėnie tė mira me njerėzit tuaj dhe me tė sajėt. Ėshtė e rėndesishme pėr tė por edhe pėr lidhjen mes jush. Si nėnė e fėmijėve do tė jetė e rrallė. Do ti mėsojė tė jenė tė sjellshėm dhe ti respektojnė mė tė mėdhenjtė. Do t’ju mėsojė bindjen, por ndėrhyni kur e tepron. Do tė tregojė kujdesin e saj atėherė kur duhet dhe nuk do ti dėnojė pa shkak. Bricjapi ėshtė njė grua e fortė dhe praktike.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:07

  Shenja e Ujorit:


  Burri...


  Burri ujor do t’ju magnetizojė me vėshtrimin e tij. Sytė e tij janė kaq tė shndritshėm dhe tė pafrikėsuar sa do tė bėnin pėr vete ēdo grua. Do ta shihni tek diskuton me gjallėri dhe me tone tė drejtpėrdrejta . I pėlqen tė shprehė idetė e tij prototipe dhe gjithė ritėm. Mos u pėrpiqni ta kufizoni nė liri apo nė gjėrat qė i nevojiten pėr tė jetuar sepse do tė mėrzitet shumė. Nuk duron ta sundojnė. Vetė ai respekton personalitetin dhe tė drejtėn pėr tė patur mendimet tuaja. Po tė ngjani me tė (binjak, peshore) do tė komunikoni kollaj dhe tė bashkėpunoni dhe profesionalisht. Duke bashkuar dijet dhe idetė tuaja mund t’ja dilni tė arrini qėllimet tuaja. Nė seks nuk ka tabu. I pėlqejnė daljet nga norma (orgji). I pėlqen ndėrrimi i partnerėve seksualė. Ujori do tė mendohet gjatė para se tė vendosi pėr komunikimin sentimental dhe pėr ndarjen e interesave tė tij me ju. Qė tė rezistojė martesa nuk duhet ta gėnjeni. Do tė udhėtoni shumė me tė. I pelqen tė njohė vende dhe njerėz. Mos shkoni me tė nė vende me probleme shoqėrore dhe politike: ėshtė gati tė qėndrojė atje dhe tė ndihmojė qė gjėrat tė pėrmirėsohen. Nuk do tė xhelozojė sepse tė martohesh pėr tė ndodh kur dy njerėz duhen dhe besohen. Nė flirtet tuaja nuk do tė bėjė komente. Nuk duron ti pėrdorni peshqirin; ka mani fobinė nga mikrobet. Zotėron njė llogjikė nė shpenzimin e parave por nuk do t’ju bėjė vėrejtje nėse shpenzoni. Si baba ėshtė ai qė do tė dėgjojė dhe do tė kėshillojė pėr zgjidhjen e problemeve tė fėmijėve. Fėmijėt e duan por ai ėshtė i pėrmbajtur. Qendėrso interesat me tė nėse doni tė bashkėjetoni gjatė.


  Gruaja...


  Gruaja ujor ėshtė njė grua shumė e pavarur. Mos u pėrpiqni ta trysnoni. Respektoni personalitetin, idetė dhe mendimet e saj. Ajo gjithashtu do ta bėjė kėtė. Po e kufizuat do tė ikė menjėherė dhe do tė akuzojė veten pėr kėtė. Mbėshtetet vetėm tek vetja e saj. Ėshtė kundėr statuskuosė dhe nė favor tė ndryshimeve. Ikėn nga rutina, dhe ėshtė ne gatshme pėr ndryshime tė vazhdueshme nė jetėn e saj. Kujdes se nuk e duron dot gėnjeshtrėn dhe hipokrizinė. Prandaj kujdesuni tė jeni i sinqertė me tė. Ajo ėshtė e drejtė. Nė seks ėshtė fluturake, pa pėrfshirjen e trurit, ekscentrike dhe idioritmike akoma dhe nė seks. Kėrkon komunikim dhe harmoni sentimentale qė tė angazhohet. Nuk ėshtė e lehtė pėr njė grua ujor tė jetojė pėrjetė me ju. Ka frikė ekskluzivitetin dhe martesėn qė e nėnkupton. Nėse vendos, do vazhdojė tė punojė dhe tė ketė interesat dhe miqtė e saj edhe pas martesės. Prandaj mos xhelozoni kur ta shikoni me njė burrė tjetėr. E konsideron shumė normale tė takojė njė ish shokun e saj apo kur tė shkojė pa ju nė njė party ku e kanė ftuar. Do tė dilni shpesh me tė nė publik. Do tė ndjejė njė trubullim tė madh kur tė ngelet shtatzanė idea e memesisė do ta trembė nė fillim. Avash avash me embėlsi do ta ndihmoni tė bėhet njė nėnė e mirė dhe e vendosur. Fėmijėt do ta besojnė dhe ajo do ti mėsojė tė jenė tė sinqertė dhe tė ndihmojnė njerėzit nė nevojė. Dhe si familje do tė mėsoni tė gjithė tė ndihmoni nė punėt e shtėpisė. Ujori nuk ėshtė njė grua e zakonshme : ja vlen tė pėrshtateni pėr tė.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Tigri Fri 20 Feb 2009, 01:07

  Shenja e Peshqve:


  Burri...


  Burri peshqit do t’ju zėjė nė kurth duke pėrdorur si karrem qendrimin mistik dhe shikimin enigmatik. Ėshtė i ngadaltė dhe mė tepėr ėndėrron sesa jeton. Ka nevojė pėr njė grua qė ta ndihmojė qė tė marri vendimet e sakta kur nevojiten . Ai mund tė jetė i qartė dhe me parandjenjė tė mrekullueshme por nevojit njė njeri ti japė shtysėn. Ēka ngelet ėshtė mė e thjeshtė. Ėshtė mė romantiku nga burrat. Me tė do tė ndjeni se gjithēka ėshtė e bukur, magjike. Do t’ju ftojė pėr tė ngrėnė dhe do t’ju trajtojė mrekullisht. Ai ka mungesė vendosmėrie. Po tė jeni e paqėndrueshme do tė nxirrni nė pah zemėrimin e tij. Diferencat shėrojini me seks. Do tė bėni dashuri me dritat gjysėm tė fikura. Do t’ju zhveshė ngadalė, dhe me vuajtje. Provoni pozicionin 69. Do ti pėlqejė. Martesa me tė do tė jetė e vėshtirė dhe e ēuditshme. Ai do tė dėgjojė dhe do tė ndihmojė nė zgjidhjen e problemeve. Do ti thoni tė fshehtat tuaja . Nuk ja thotė kujt. Mos e lini punėn sepse ai nuk i jep rėndėsi parave dhe shpenzimeve shtėpiake (duhet ta bėni ju). Nė shtėpi dėshiron njė atmosferė tė bukur dhe tė ftojė miqtė e tij. Ėshtė mikpritės. Adhuron lirinė e tij. Do tė vazhdojė shoqėrinė e paramartesės. Si baba ėshtė i mrekullueshėm. I adhuron fėmijėt dhe kujdeset pėr ta me pėrkushtim. Do tė luajė me ta, do ti argėtojė. Do ti mėsojė dhe do ti ndihmojė tė kenė ekuilibėr nė jetėn e tyre. Mund tė krijoni njė shtėpi tė lumtur nėse pėrpiqeni. Po tė bashkoni instiktin me fantazinė do t’ja arrini.  Gruaja...


  Gruaja peshqit do tė dallojė nga vėshtrimi i ėndėrrues. Duket kaq e ndjeshme , kaq e ėmbėl, sa do tė zgjojė brėnda jush ndjenjat e mbrojtjes, dhe tė mirėsisė. Do t’ju bėjė menjėherė tė sajėn. Kur diskutoni me tė do tė ndjeni ēlodhje dhe qetėsi. Ka nė tė njė afėrsi kaq tė madhe sa do t’ju rrėmbejė. Me kėtė grua do tė ndjeheni i fortė. Me tė do tė ndjeni se keni udhėheqjen. Nuk do ta fitojė kurrė atė. Ėshtė e kėnaqur nė rolin e saj plotėsisht femėror. Do kėrkojė ti jepni siguri ta mbeshtesni dhe ta udhehiqni. Do tė kėrkojė tė jeni pėr tė dashnor, vėlla dhe baba. Ndjen nevojėn tė mbėshtetet tek ju. Si shpėrblim do tė jetė dakort me vendimet tuaja dhe do tė tonizojė vazhdimisht vetėvlerėsimin tuaj. Do t’ju ndihmojė tė zgjidhni problemet tuaj profesionale, por jo nėse vėren se nuk pėrpiqeni apo nuk jepni rėndėsi aftėsive tuaja. Dhe atėherė do tė jetė kritike me ju qė tė pėrmirėsoheni. Ka aftėsinė tė vlerėsojė drejt situatat. Kur ti kundėrviheni do tė ndaloni menjėherė kur tė shihni sytė e saj plot hatėrmbetje. Nuk reagon kurrė dhunshėm. Nėse e plagosni do tė vuajė jashtėzakonisht, pa e vėnė nė dukje. Tė mos ju gėnjejė dobėsia e saj e madhe . Ėshtė si deti ; asnjėherė nuk i dihet. Nė thellėsi ėshtė shumė e fortė, me trurin brisk dhe di si tė dalė matanė. Vetėm ėshtė pak hileqare. Bėn atė qė i pėlqen dhe qė do por tė jep pėrshtypjen se e deshėt ju. Nė dashuri do t’ju ēmendė. Me veshjen e saj provokon. Do t’ju kėrkojė tė provoni ēdo gjė nė dashuri. Do tė jeni zoti i saj. Do bėjė ēfarė ti thoni. Martesa do tė ketė ngjitje-zbritje dhe nuk mund tė thuhet se do tė jetė e qėndrueshme. Do ti pėrshtatet situatės suaj emocionale. Ėshtė shtėpiake shumė e mirė dhe do ta zbukurojė shtėpinė. Natyra e saj artistike e ndihmon pėr kėtė. I pėlqen tė gatuajė gjellėt tuaja tė preferuara. Ėshtė njė nėnė shumė e mirė. Kujdeset pėr fėmijėt e saj me dashuri tė madhe. Rrallė i kritikon dhe shpesh bėhet supermbrojtėse. Ndėrhyni qė tė marrin njė dozė panvarėsie. Do ti mėsojė fėmijėt tuaj t’ju respektojnė , por pjesėn mė tė madhe nė zemrėn e saj do ta keni ju. Silluni me dashuri dhe edukatė dhe nuk do ti kthejė sytė nga njeri. Bėjeni mė tė pėrgjegjshme , tė mos e teprojė me fjalė tė mėdha, sepse me shėnjėn e ujit ndryshe do ta beni "det" jetėn tuaj.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Daniela Tue 24 Feb 2009, 06:06

  Pershendetje Tigri.

  Vertet interesante keto te dhenat me lart.

  Kalofsh mire.
  trendy-girl
  trendy-girl
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 33
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 04/10/2009

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga trendy-girl Sun 04 Oct 2009, 03:28

  Exclamation fantastike keto karakteristika per shenjat [rand][/rand] byebye
  zemra_e_vetmuar
  zemra_e_vetmuar
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 21
  Mosha : 36
  Pikėt : 67
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/07/2009

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga zemra_e_vetmuar Sat 05 Dec 2009, 02:05

  Tigri shkruajti:Shenja e Akrepit:

  Gruaja...

  Gruaja akrep ėshtė njė nga gratė mė mbresėlėnėse por edhe mė tė rrezikshme tė horoskopit. Shkėlqimi mbi tė por edhe vėshtrimi tejshpues i saj do t’ju perfshijnė por do t’ju ndezin dhe kurreshtjen per ta njohur. Do tė ndjeheni i hipnotizuar nga joshja e saj, pa shance kundėrveprimi. Pranoni mesazhe tė menjeherta dashurie nga akrepi. Jeni gati tė dorėzoheni dhe ajo t’ju pushtojė. Ndjeheni i nėnshtruar nga kjo grua dhe seksualiteti i saj nuk pėrballohet. Akrepia huk e shfaq menjėherė veten e saj tė vėrtetė. Di mirė ti fshehė ndjenjat. Vetėm po tė fitoni besimin e saj do tė ndodhi diēka e tillė. Dhe pėr ta bėrė kėtė duhet ta kuptoni nė thellėsi. Dispozicioni i saj ndryshon shumė shpejt: nga dėshira nė melankoli. Nuk duhet ti thoni gėnjeshtra apo justifikime sepse bėhet shumė e rrezikshme dhe shpėrthen dhunshėm. Xhelozia e saj nuk ka kufij. Ėshtė shumė dyshuese dhe nuk do tė ngurojė tė kontrollojė rrobat tuaja dhe gjithēka tjetėr mendon. Dhe nė qoftė se gjen prova apo shenja tė tradhėtisė suaj ditėn qė vjen do tė qarkulloni me kokėn e fashuar. Nė dashuri seksualiteti i saj do t’ju ēmendė edhe kur nuk keni tė njėjtin pathos. Po tė krijoni distancė prej saj, do tė mendojė vetėm pėr kėnaqėsinė e saj. Do t’ju ikė mendja kur tė vijė te ju vetėm me zhartiera tė zeza, pa tė brendshme.
  Nuk do tė presė reagimin tuaj, por do t’ju zhveshė ajo. Uria e saj pėr seks ėshtė e pangopur. Ėshtė shumė e vėshtirė tė shkoni nė martesė me tė , dhe si fillim duhet tė tentoni bashkėjetesėn. Avash avash do t’ju magnetizojė dhe do tė kuptoni se ju ka pushtuar. Nuk e pėlqen tek ju cilėsinė e harxhimit tė parave (nėse e keni). Ajo mund ti mbledhė lekėt njė nga njė dhe ti harxhojė nė ēast. Nėse arrini nė fund nė martesė dhe krijoni familje, do ti dojė shumė fėmijėt, po nuk ėshtė e dashur me ta. Do ti shtrėngojė me mėnyrėn e saj, por edhe do tė pėrpiqet shumė qė tė arrijnė qėllimet e tyre. Nuk do ti mbėshtesė kur t’ja kenė nevojėn pėr kėshilla dhe do ti mėsojė ta pėrballojnė jetėn.

  Si grua Akrep qe jam pajtohem me kete shkrim.
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 72
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga myvela dervishaj Tue 04 May 2010, 10:33

  nuk merrem me shenjat e horoskopit,dhe po them se nuk i besoj dhe se vetem e urrej kete lloj loje qe genjehen njerezit.
  ENIGMATIKE
  ENIGMATIKE
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 31
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Aty ku mė pėrshtatet
  Profesioni : Gjinekologjia
  Pikėt : 95
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 11/06/2012
  Hobi : Mė pėlqen tė zbuloj gjėra t'reja
  Humor : Pa Limit

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga ENIGMATIKE Mon 11 Jun 2012, 20:35

  Gruaja...[/i]

  Gruaja gaforre ėshtė delikate, e dashur, e ėmbėl dhe shumė e mirė. Ajo ėshtė si njė magnet. Sjellja e saj do tė jetė tėrėsisht enigmatike pėr ju. Do tė dalloni se dispozicioni i saj ndryshon shumė shpejt dhe shumė lehtė. Ėshtė veēanėrisht e pasigurt dhe rrallė i shpreh ndjenjat e saj. I mban mendimet e saj pėr veten e saj. Shumė herė nuk do tė dini ēfarė tė bėni dhe ēfarė tė thoni me kėtė grua. Ndjeni se po ju sosen rezervat e durimit. Llogjika juaj nuk do t’ju ndihmojė me kėtė grua kaq tė ndjeshme. Atėherė kur mendoni se i jeni afruar shumė afėr njeri tjetrit, pėr pak do tė kuptoni se ajo ju mban nė distancė dhe praėn teje ndodhet nje ajzberg. Gaforrja ėshtė e mbushur me frikė dhe pasiguri, shpesh ėshtė e pakėnaqur dhe e mbushur me zhgėnjim. Nuk do tė mundnit tė fantazonit se ka gra qė qajnė kaq lehtė, pėr gjėra kaq pak tė rėndėsishme. Do t’ju ēmendė kjo grua! Tregojini dashuri dhe dashamirėsi. Sigurojeni pėr ndjenjat tuaja dhe pėr atė qė do tė thotė pėr ju kjo. Ja vlen mundimi: ju nuk mund ta imagjinoni se nė ēfarė shndėrrohet kjo grua netėve. Errėsira ėshtė mikja e saj. Kur tė jeni i shtrirė do tė rrėshkase nėn ēarēafė e zhveshur. Dhe menjėherė do t’ju pushtojė njė pathos i forte. Pėrkėdheleni me dashuri tė pafund dhe do tė merrni dyfishin.Mos jini i shpejtė. Pėrpiquni tė shijoni ēdo ēast me tė. Dhe do tė dėmshpėrbleheni totalisht pėr kėtė. Nėse arrini nė martesė, do ndjeni se do tė fillojė njė jetė shumė e bukur pėr ju. Gaforrja do t’ju dojė , do kujdeset dhe do tė jetė plotėsisht besnike. Dhe ju nuk do rreshtni sė dhėni dashuri qė ajo tė ndjehet e sigurt. Si shtėpiake merr: shkelqyer. Shtėpia juaj do tė jetė e ngrohtė, e rehatshme, mikpritėse, e pastėr, dhe e rregullt. Gatimi shkėlqen gjithashtu :do tė provoni gjellėt mė tė mira nė jetėn tuaj. Ndershmėria qė ka nė gjak e bėn shumė besnike. Edhe kur jeni tip i levizshėm sjellja e saj do t’ju bėjė tė qėndroni larg ngacmimeve. Gaforrja i superdo fėmijėt, dhe kur janė tė rritur, ndjen nevojėn ti mbrojė. Nuk duhet ti mėsojė keq. Gaforrja pėr shumė pak mund tė mbyllet nė kafazin e saj e kush e di kur del. Duhet pasur i gjithė kujdesi qė tė "furnizohet" me dashuri dhe pėrkushtim.

  Gjitha keto qe jane thene jane te verteta per mua s'i Gaforre
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 31
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Horrja Sat 20 Oct 2012, 01:13

  Interesante per shenjen e Gaforres....
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sat 24 Mar 2018, 20:35

  tė flas drejt dhe pa hipoteka, unė nuk jam shumė i besueshėm nė kėto shenja, por pėr mua si PESHK, ka shumė karakteristika qė janė tė goditura dhe tė vėrteta. Konkludoj se peshqit edhe pse janė nė ujėra gjithmonė kur tė pėrgatiten duhet pastruar mirė.
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sat 24 Mar 2018, 20:37

  PISCES apo thėnė shqip peshk, ėshtė njė margaritar deti, qė tokėsoret e konsumojnė me shumė ėndje, prandaj mė shumė u shėrben tė tjerėve se sa vetvehtes. Altruizėm apo njė kamuflazh i qetėsisė sė tyre shpirtėrore/
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sat 24 Mar 2018, 20:40

  karakteristikat qė i kanė dhėnė pėr peshkun, janė kryesisht ato se janė shumė romantik tė papėrmirėsueshėm, kokėfort dhe plot fiks ide qė i pėrplasin me tė tjerėt. Mundohen tė jenė tė drejtė, dhe kėto i bėjnė jotolerant dhe tė padiskutueshėm. Shfaqen me njė elegancė tė tepruar dhe hiqen sikur i dijnė tė gjitha pa ndikim tė rrethit dhe nuk ambientohen lehtė. Kanė UNIN e vet tė panatyrshėm dhe sensibilitet tė tepruar me ndjeshmėri tė theksuar..

  Sponsored content


  Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni... Empty Re: Disa karakteristika per personalitetin tuaj, sipas shenjes se horoskopit qe i perkisni...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 15 Jun 2024, 13:27