Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:40


  Ne prage  Me hutojne bukurite e grave e te ndertesave,
  vajzat me minifund ma gjelberojne veshtrimin.

  Nje muzike here e blerte, her' e trishte
  vazdimisht me gurgullon ne shpirt.

  Nje lot i hidhur me rrejdh nga syte e shpirtit
  dhe pikon mbi fytyren e uritur e te plakur
  te vendit tim te larget,Shqiperise.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:40


  Do ta pi  Do e pi edhe nje dopio
  helm le te jete,do ta pi.
  Jo se jam un' tip sarhoshi
  por mes pijes dukesh ti.


  Do e pi dopion me fund
  jo me fort se ma ka enda,
  Por sepse moj bukuroshe
  ti me shfaqesh atje brenda.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:40


  Sot jam shume i bukur  Sot jam shume i bukur, te thashe,
  me i bukuri i gjithe kontinentit.

  Pse keshtu? me pyete dhe qeshe
  si jargavan i harlisur.

  Se me puthe ti, u pergjigja,
  me e bukura e gjithe kontinentit.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:41


  Mbreme  Kafazin qe e pate lene jashte dritares
  E hapa une
  Dhe bilbilin e rrembeu drit' e henes;


  Gjith naten
  Te thashe fjale dashurie
  Eti s'kupton se te bilbili te pat ikur
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:41


  Pa titull  Trokita ne dyer qe s'mu hapen
  dhe fola ne veshe te shurdher.
  Bisedova me mendje te verbera,
  sy te verber me rrefyen udhen.


  Veshja ime eshte telat me gjemba,
  ma sfilisi me shpirt e me trup.
  Jetoj nje kohe te mbarsur felliqesirash
  pasardhsit prej saj do kene turp.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:41


  Me te tjeret  U rrefeva disave
  trimerite e mia te pa qena
  mi besuan.

  U fola per para
  qe kurre s'i kam patur
  me shihnin me zili.

  Kur u tregova per dashurine time
  plot ndjenja e bukuri,
  me kethyen shpinen.

  Rrekelleva goten qe mbaja perpara
  dhe zura prap te genjeja.
  Me degjuan goje hapur.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:42


  Neteve  Drit e henes po te ndenj mbi buze
  Mos e tremb
  jam une;


  E ne kopesht po kendoi bilbili
  Mos e tremb jam une;

  E dritares po te erdh nje flutur
  Hapi xhamat prite,
  Eshte zemra ime
  Qe te do me vite
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:42


  Terhanaja  Une jam poet,ne ndjenja aq i pasur,
  ne jete kaq i varfer,s'kam s'te ha.
  Ndersa shkruaj ca vjersha dashurie
  ne zgjarr po zjen nje terhana.

  Do i lexosh keto vjersha o i ngopur,
  i kenaqur,shtrire prane asaj
  dhe do thuash sa bukur,pa e ditur
  se terhanaja ime s'kishte vaj.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:43


  Fletet e vjeshtesh  Ah,te ishin kaq te praruara
  ditet e jetes time te thjeshte!
  Te kishin kaq harmoni
  sa renia e fleteve ne vjeshte.

  Fletet e vjeshtesh shkundur nga era
  biene,pikojne ngado.
  Ju lutem njerez, mos i shkelni!
  Jane dashurite tona ato.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:43


  Ka dite  Ka dite qe s'i laj duarte.

  Ne to nuhas her' mbas here
  aromen qe mbet prej trupit tend.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:43


  Kenga e popullit  Sketerra do ngopej me vojtjet qe hoqem
  shkaktuar nga ju lubi qeveri.
  Ne zgjarre na hodhet por dot nuk na dogjet
  e dot nuk na bete as shkrumb e as hi.

  Me ligj e te liq,kerbac e ofic,
  ne bete sakate,na ndate , shpendate,
  na quajtet armiq,hiq e perpiq
  ne brengen e gjate,me buken e thate.

  Kurrizeve tane ju ngrini dollira,
  lepini e fshini turinjte me dhjame.
  Femijet e vegjel me sye si hirra
  na pyesin:-O babi,c'o hame?

  Shushunja!Me kunja,pallavra e rrena
  ne mendje e zemer na varet bezdite,
  na late pa endrra e gjakun na pite,
  ne mpite,na grite,na moret te rite.

  Na shate,aq gjate,na zhytet ne nate,
  ne burgun e ftohte te mjer' e te ngrate.
  Me tmerr e me plumb, me shpifje e frike
  na vrate,percate,na ndate nga grate.

  Po ja me se fundi ky popull e shkundi
  kaluar edhe zgjedhe e thrret me ze plot:
  -Tani s'po durojme ne ferr te jetojme,
  nga rrug' e shpetimit asgje s'na shkul dot!

  Sponsored content

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij - Faqe 2 Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 04 Mar 2021, 02:40