Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:32

  Ne vijim te kesaj teme do tju lutesha qe te postoni poezi te poetit Zyhdi Morava, ne qofte se keni ndonje qe nuk gjendet ne kete teme.

  Njekohesishte shpresoj qe tju pelqejne ato qe do te gjeni ketu.

  Lexim te kendshen.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:32


  Lutje  Kenge qe flini brenda meje
  zgjohuni
  sa pa me ngrene dheu.

  Zgjohuni dhe veshtroni
  tej dritares,jargavan i dashurise
  perze dimrin

  Zgjohuni sa pa me ngrene dheu
  kenge qe flini brenda meje,
  ju lutem!...Zgjohuni.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:32


  Une jam...  Nje det pa fund,pa ane,
  pa breg e pa kufi,
  ku bredhin mijra vale,
  dhe mijra dashuri.

  Jam klithm' e pikelluar
  qe s'mundem ta ndihmoj
  Ket' popull te munduar.
  E dhimbesh vec kendoj
  ah,dhimbshem vec rrenkoj...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:33


  Puthja e fundit
  Pikon, rigon nje pikez uji,
  E dale shkembit veshur myshk,
  Si lot i gruas epshezjarrte,
  kur sheh fytyren qe iu vyshk.

  Fluron, ldron nje gjeth ne renie,
  Kur era fryn e shfryn ne vjeshte,
  Si psheretim e zemres tende,
  E dale befas, fare thjeshte...

  Fluturon e iken fluturim,
  Nje zog qe shume gaze kishte,
  Dhe mbetet bosh foleze shkreta,
  Mes degeve, ne shelgjishte.

  Si lot, si zog, si psheretime,
  Gjithcka e shoh si shkoi, si treti,
  Vec puthja e fudnit mes kujtimesh,
  Si tjeter plage e thelle mbeti...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:33


  Do te vish  Ti do te vish,
  Gatuar e tera,
  Me mjalt' e qumesht dashurish,
  Ti do te vish...

  Ti do te vish
  Ndrituar e tera,
  Me bukuri prej pafajsish,
  Ti do te vish...

  Ti do te vish,
  Te me dhurosh,
  Dite e jave bukurish,
  Ti do te vish...

  Ti do vish, eh, do te vish,
  Ashtu si drita vjen pas terri,
  Terrn' e jetes te ma ndrish
  Ti do te vish...

  Pra, do te vish e do te rrish,
  Qe te humbasim ne serish,
  Ne horizonte prej magjish,
  Ti do te vish...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:33


  Shkoni dallendyshe  Shkoni dallendyshe prej ballkonit,
  ikni prej meje o zogjte e harese
  dhe vizatoni ne fytyren e qiellit
  te qeshurat e femijve qe lindin.

  Shkoni dallendyshe,ju lutem,
  puthini trendafilet nje nga nje
  dhe sillni te une o te mirat
  gazet qe befas i humba.

  Kush i rrembeu gezimet e mia?
  C'me pyesni te emblat ,c'me pyesni?
  Mi rrembeu ato policia...
  O ju te butat,c'me pyesni?

  Shkoni dallendyshe prej ballkonit,
  gjysme te bardha,gjysme te zeza
  dhe vizatoni ne fytyren e endrres
  nje mall te humbur pre vitesh...

  Me krahet e brishte ju lutem
  shkndeni shiun e brenges
  te bjere prej qiellit te hirte
  ne pusin e dhimbjes qe kam.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:34


  Vajza me gjegjef
  Qendis e qan permbi gjergjef
  nje vajz' qe do martohet
  Petr ke qendis e cilin qan
  kur dasma po afrohet?

  Qendis per burrin qe do marre,
  i mire,s'ka te share.
  Dhe qan ate qe e ka dashur,
  te dashurin e pare.

  Keshtu do qaj' kur ta kujtoje
  e plakur, e pa qef
  tamam si sot ndersa qendis
  dhe qan permbi gjergjef.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:34


  Shilarsi  Sa here ne vjeshte ze fryn ere
  te kopshtit plot me pem' e drure
  luhatet nje lishars i mjere
  ku s'do perkundesh ti me kurre.

  C'u tret nje koh' e ngazellyer
  kur qeshjet hidhje ane e kend...
  Mes flokve tua kridhej dielli,
  mes buzve mbaja shpirtin tend.

  Nga ajo kohe shkuane vite,
  me shum' se dhjet' u ben' tani.
  Me dike tjeter, shkove, ike...
  trishton shilarsi ne vetmi.

  Trishton, rrenkon, ngacmuar nga era
  apo vajton se nuk je ti?
  Atje s'u ulen me te tjera
  vec fletet vjeshtes dhe ... pak shi.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:34


  Nete pa gjume  Kaloi dhe kjo nate si te tjerat
  e pa gjume, grindemi vet me vete.
  Si valle me heq zvarre nje qeshje femre
  mua qe kam mbytur halle, derte?

  Si valle dobesohem para teje
  kur me sheh plot gas me syt' e zinj
  un' qe perballova burg e intenim
  dhe kundershtaret pashe si zhapinj?

  Si valle pergjeroj per buzet e tua
  qe kane arome trendafilesh
  un' qe jam perleshur shpesh me vojtjen
  e kam thyer urretje prej katilesh?

  Une pra,qe koken s'ula kurre
  e krenari me rrjedh ne gjak e deje
  si mundet te hutohem e te behem
  vogelush i ndrojtur para teje?

  Kaloi dhe kjo nate si te tjerat
  e pa gjume, grindem vet me vete
  si dreqin me heq zvarr' nje qeshje femre
  mua qe kam mbytur halle, derte.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:35


  Rrenkimet e ndarjes  Kaluane muaj e stine, do te shkojne vite,
  ti do mbetesh larg, un' ketu si guri.
  Shpirti im pa ty, si nje trup i vdekur,
  shtrire gjat' e gjere ne mes nje qivuri.


  Shtrire gjat' e gjere ne nje det rrenkimesh
  ben te dale bregut,s'mundet, nuk di not.
  Ah, ky shpirt i shkrete, i perfshire dhimbjesh
  do te mbytet detit, por s'u mbytka dot.


  C'me ka mbetur valle?Ditet krejt njesoj
  shkojne montone dhe me shohin venger.
  Jeten larg prej teje,pak ma zbukurojne
  vetem ato nete kur te shoh ne enderr.

  Iken muaj e stine,do shkojne vite,
  ti do mbetesh larg,un' ketu si guri,
  Shpirti im pa ty, si nje trup i vdekur
  shtrire gjat' e gjere ne mes nje qivuri.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:35


  Rrenkimin tim...  C'do dit' kalojm' ne t'njejten udhe,
  ne pun' shkoj une, ne pune ti,
  dhe koken s'ngre te me shikosh
  a te me pyesish:-Si je, si?


  Ku humben ditet plot me diell
  kur dashuroheshim te dy?
  Tani shkon pran' e koken s'ngre,
  as pershendet, as sheh me sy.

  Si miq u ndam' e per me teper
  te dashuruare qem' marrezisht.
  Na ndau jeta e ... koh' e vjeter
  na thrret aq shpesh,aq feminisht.

  Ma hidh te lutem nje shikim
  qe dot s'ma japin grat' e tjera!
  Por ti gjith iken koken ulur...
  Rrenkim tim e rrembeu era.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:35


  Kopshti i trendafilave  Shume gjera pashe ne Prage
  po nga mendja njera s'me del.
  Dje isha te kopsht i trendafilave,
  aty prane,imitacion i Tour Eifel.

  Pashe trendafile te llojeve
  qe te ne gjekundi s'i gjen.
  Notova mes aromes se tyre
  dhe putha nje "Sofie Loren"

  Me lindi deshira e dashur,
  te kepusja disa n'fshehtesi,
  ti beja buqete dhe mbushur hare
  ti sillja,ti sillja te ti.

  S'e bera dot.Esht' e ndaluar
  nga nje rregull qe te nuk e gjen.
  Psheretima me dhimbje dhe ika ngadale
  mbasi putha nje "Sofie Loren"
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:36


  Nje dite...  Nje dite do largohem prej teje
  me vete do marr nje deshir' te pa plotsuar,
  aspak kapricioz,
  me ty,aspak i zemeruar.

  Do humbas ne udhet pa kthim
  me te ngathetit hapa.
  Fluturat e psheretimave tua
  do me ndjekin mbrapa.

  Do me ndjekish e ti krahe ndere,
  diku do ndalesh pa ze
  dhe do rrenkosh,oh,do rrenkosh:
  -S'eshte me, s'eshte me...

  Do largohem pa tjeter nje dite
  gjith me deshir'te pa plotsuar,
  aspak kapricioz
  me ty,aspak i zemeruar.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:36


  Vdekjen s'e kam frike  Une vdekjen s'e kam frike
  nje cast dhe... do te fle
  ne gjumin terr pa endrra,
  per jete nene dhe.

  Por tmerr e kam, sa tmerr,
  te vetem nje mendim,
  qe kurre s'do te mbeshtet
  nje koke gjoksit tim.

  Qe kurre s'do me puthnin
  dy buze dhe dy sy,
  qe kurre prane e prane
  s'do rrime ne te dy.

  Oh,tmerr e kam sa tmerr
  te vetem nje mendim,
  qe kurre s'do mbeshtetet
  nje koke gjoksit tim.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:36


  Mbremje me shi  Vjeshte,bie shi.
  Mendoj e pi cigare.
  Zogu vizaton me pupel
  folene ne dritare.

  Vjeshte,bie shi
  here qete,here me gjemime.
  Ne tymin e duhanit
  shoh rinine time...

  Ah,dita flutoroi
  nen sqetullen e mbremjes.
  Dashurite e humbura
  leshojn' zerat e dhembjes.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:36


  Roje ne stallen e kuajve  Prej fushe vjen aroma e sanes se korrur,
  me kujton floket e asaj qe dua,te zinj.
  Kuajte pertypen brenda te lodhur,
  befas nje mez hingellin.

  C'ke vella i vogel, e pyes buzagas,
  mos do nje meze te pa fre?
  E nxora jashte e nates me hene
  lodronte plot vrull e hare...

  Nje tjeter hingellime erdh nga larg
  e embel si te qe violine.
  Drejt saj u leshua mez i bukur,
  harroi grazhdin,mua,tagjine.

  Prej fuse vjen aroma e sanes se korrur
  me kujton floket e asaj qe dua,te zinj.
  Naten vere me hene.Dua ta kem prane,
  te lodrojne si dy meza te rinj.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:37


  Kjo dite e sotme  Ah,kjo dite e sotme
  si pjate e zbrasur.

  Fjeta pa ngrene.

  Ne enderr pashe
  klithma pulebardhash.

  Kjo dite e sotme
  uri gjer ne dhimbje...

  Mungoje ti,
  oh,mungoje ti!....
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:37


  Kur qajne femijet  Kur qajne femijet, e dini?
  Kengen kafshojne bilbilat
  dhe ujrat mekin frymemarrjen.

  Oh,kur qajne femijet
  me thyhet pasqyre e deshirave
  kur shoh bukurira pa fund.

  Me shtohet nje rrudhe me teper
  ne buzet e shpirtit qe dhemb
  sa here qe qajne femijet.

  Kur qajne femijet, e dini?
  Jeta shkund fletet e gjerlbra
  ne lotet e zemres qe therret:

  "Ju lutem,ju lutem,ju lutem,
  mos i beni femijet te qajne!"
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:37


  Eshte Maj  Eshte maj si atehere,
  si ahere eshte maj,
  me ndjen shpirti gas pranvere
  kur kujtoj floket e saj.

  Ia krihja shpesh un'i gezuar,
  gershet ia thurrja me durim.
  Per te un' isha mik i embel,
  per mua qe gezimi im.

  Sa vite shkuane qe ahere?
  Dhe perseri ja, eshte maj.
  Kush valle kete stin' pranvere
  e thurr gershet flokun e saj?
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:38


  Deshperim  Kam deshir' te bredh ne fusha,
  larg njerezie,i vetmuar,
  larg intrigash,thashethemesh,
  vec per ty duke menduar

  Larg njerezie,larg njerezie,
  ty te ndjej me prane vetes,
  kur per ty i flas nje peme,
  kur nje puthje i jap gjethes.

  Kur i shtrire permbi bar
  ze lodroj me karkalece,
  rrembej rene si nje pupel
  edhe qesh me buburrece,

  mund ta them ate qe dua
  mund te qesh e mund te qaj
  se askush s'me spiunon,
  askush s'thote:-Budallaj!

  Endem fushash deshperuar
  nga njerezia llahtaruar....
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:38


  Me thone...  Zyhdi,me thone,ti po plakesh
  e grat, s'te duan me.
  S'ka gje pergjigjem buzegas,
  me do,me do vec nje.

  Zyhdi,me thone,kot ne jete
  endesh skaj ne skaj
  Jo kot,pergjigjem buzagas,
  shkel gjurmet e asaj.

  Zyhdi,me thone,ti ne jete
  pate brenga,vaj
  S'ka gje,pergjigjem buzagas
  pata gazin e saj.

  Zyhdi, me thote, kur ta humbish,
  c'te mbetesh ty pastaj?
  S'ka gje,pergjigjem buzagas,
  do kem kujtimin' e saj.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:38


  Larg e larg  Dhe mbeme larg e larg si per meshire,
  e digjemi nga larg si dy kandile,
  e mekemi nga larg si dy bilbile,
  e thahemi nga larg si trendafile
  ende pa filluar te celen mire
  kur bryma bie mbi ta ndaj te gdhire...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:39


  Fleta e shkundur  Fleta e shkundur nga vjeshta,
  Ne renie,
  Me aq elegance,
  Ma kujton ikjen tende...

  Ikje qe zvarre me merr,
  O dritez, si ishull ne terr.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:39


  Shelgu


  Sa qenka plakur shelgu
  Qe dikur na fshehu
  Nga syt' e te tjereve,
  sa qenka thare!...

  Shihem nder sy
  Na vjen per te qare...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 01:40


  Veshur me diell  Ah, keto flutura qe shpupurisin diellin,
  Me dhuruan ca dit' feminie...

  Tek i ndiqja me sy,
  Te pashe ty,
  Veshur me diell bukurie.

  Me mbuluan zambaket

  Sponsored content

  Zyhdi Morava - Vargjet e tij Empty Re: Zyhdi Morava - Vargjet e tij

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:31