Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  parodi

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  parodi Empty parodi

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 02 Oct 2008, 22:46

  Razz unė dhe ēiftelia

  Ēifteli, moj , dru prej mani,
  A po e sheh si erdh zamani?
  Ndryshoi bota, ndėrroi insani,
  Shihe , koha ēka na bani !

  Erdhi surlja , erdh tupani –
  Mua po m’ thonė :”Nuk po t’ banė zani!”
  -Tash je plakė e t’ kanė ra dhėmbėt,
  Askush ma s’ ti dėgjon kėngėt !...

  -S’ t’i dėgjon kush, kangėt e trungut,
  Kaloi koha e Ali Bungut!
  Kaloi koha e “kangėve t’ forta”,
  S’ do ma kush “kangė t’ kallamojta”!

  -Kėngėve t’ vjetra u ka dalė boja,
  S’ i do zemra, s’ i kėndon goja !
  S’i do syri, s’i do veshi ,
  Tash duamė kėngė, ku pėrzihet leshi !

  -Nuk duamė “Shotėn – mashalla”,
  Duamė “Ēyēeka” e “Tallava”!
  Kėngė “ moderne” po donė bota –
  Ku kėndon kėrthiza, ku kėndon botha!...

  -Ēiftelisė i ka dalė moda,
  Nuk ka vend ma nėpėr oda !
  Nuk po duamė ma “cimilima”,
  Pėr heronj e as pėr trima !...

  -Cimilim, as giri – giu,
  As e preu, e as e griu!...
  Tash po kėndojmė n’ demokraci –
  “Rok” e “Rep”, pornografi !...

  N’ vend t’ ēiftelisė – sintisajzeri,
  N’ vend t’ rapsodit – roker kuleri !
  Nėpėr dasma e festivale –
  Kėngė rrugaēėsh – kėngė banale!...

  Haj, medet, moj ēifteli,
  Ēka na gjet mua dhe ty!
  S’ do me sy kush t’ na shikon,
  As n’ muze, as nė pension!
  Demir KRASNIQI
  DHE ĒIFTELIA
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  parodi Empty Re: parodi

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 02 Oct 2008, 22:47

  UNĖ E DUA LIZĖN

  Kėnga e parė –

  Oh, mori nan- e,
  Diēka du’ me t’ than-e –
  Nuk e du’ Kosovėn,
  S’e du’ fakultetin,
  Nuk e due Zizėn,
  Se ma soll kiametin!
  Por e dua Lizėn -
  Qė ma bani vizėn!

  Prej poteres s’ Zizės –
  Ujk , mu ka ba shpija!
  Se pėr sytė e Lizės –
  M’ dogji dashuria !
  Soll pėr hatėr t’ vizės –
  Qė m’ nxori prej krizės !
  Veē pėr sytė e Lizės –
  Ia dhashė dysh, unė, Zizės !

  Nėpėr klube t’ natės –
  U njoha me Lizėn!
  Pėr inati t’ babės –
  Zoti ia ruajt kthizėn !
  Nga meraku i vizės –
  Pėr hatėr t’ devizės!
  Pėr me dalė prej krizės –
  Jam ba rob i Lizės !

  Kėnga e dytė –

  Moj nan-e, moj nan-e,
  A po vjen nė Zvicėrr-e?
  -Unė po vijė , po s’ kam me se,
  S’ ka kush ma banė vizėn-e?!

  Jam njoftu’ me Lizėn-e,
  Ajo ta banė vizėn-e !
  Liza na i banė vizat-e,
  Zoti e ruejt nga mizat-e !


  Po banė nana:”Haj medet,
  Qysh bajmė darsėm nė gurbet?!”
  -Hajt, moj nan-e, mos ki dert,
  Na qet Liza n’ selamet !

  Do t’ bajmė darsėm pėr merak –
  Me gjermanė e me zezak!...
  S’e harxhojna as nji rrogė,
  Se me thasė, po bajna drogė!...

  Hajde, nanė, e ruenaj thminė –
  Ta banė Liza, garancinė!
  Hajde, nanė, pėrkundna djepat –
  T’ i ndreqė Liza, tana letrat !

  -Kėnga e tretė-

  Haj, shyqyr, moj, haj shyqyr –
  Na ka dalė nana, azil !
  S’ ka ma gėzim e ma shyhret,
  Se me marrė nuse n’ gurbet !

  Ka dalė nana, nė oborr –
  Nusja e mirė, por synin qorr!
  Po rrehė nana , me shuplakė –
  Nusja e mirė, por koka plakė !

  Vallėzon nana, me nji kambė –
  Nusja e mirė, s’ i kish tre dhambė!
  Po hanė nana, kikirika –
  Nusja e mirė, por kish perika!

  Po knon nana – zanin pushkė,
  Nusja e mirė, po ish kanė vejushkė!
  -Hajt, moj nan-e, mos ki gajle –
  Liza e ka penzinė e madhe!...

  -Kėnga e katėrt-

  Kalle, kalle, ndiz fitilin –
  Nanės tonė, ia dhanė azilin!
  Nanės tonė, ia dhanė azilin,
  Of, aman, aman, aman!  Kalle, kalle, qitja flakėn –
  E lamė t’ renė, e morėm plakėn!
  E lamė t’ renė, e morėm plakėn,
  Of, aman, aman, aman!
  Shote, moj, mashalla –
  Plaka , moj, erdh te na !

  Of, of, of, sa mirė ta bana –
  Qi nuk t’ lash n’ Kosovė, te nana,
  Qi nuk t’ lash n’ Kosovė, te nana,
  Of, aman, aman, aman!

  Edhe nana, e ka ditė –
  Pėr gurbet, ty, qė t’ ka rritė,
  Pėr gurbet, ty, qė t’ ka rritė,
  Of, aman, aman, aman!
  Shote, moj, mashalla –
  Nana, moj, erdh te na!

  S’ ka ma gėzim e ma shydet,
  Se me e marrė nanėn, n’ gurbet,
  Se me e marrė nanėn, n’ gurbet,
  Of, aman, aman, aman!

  S’ ka ma vėshtirė e ma kiamet -
  Babėn, n’ shpi , me e lanė vet,
  Si e pastė ba, ai, e pastė gjetė,
  Of, aman, aman, aman!
  Shote, moj mashalla -
  Nana, moj, erdh te na !
  Shote, moj , mashalla –
  Baba, mbet tuj kja!

  -Kėnga e pestė-

  Na , n’ llokum e majna Lizėn,
  Po, po, e majna !
  Soll qė i bani djalit vizėn,
  Po, po, e majna !

  Na, Lizėn e majna n’ molla,
  Po, po, e majna !
  As nji ditė s’ asht kanė te shkolla,
  Po, po, e majna !
  Ojna, ojna,
  Nė Zvicėrr, do t’ shkojna !
  Zvicrrėn do ta kallim -
  Plakat do t’ ja u marrim!
  Ajna, ajna, ajna, ajna !
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

  Na Lizėn e majna n’ arra,
  Po, po, e majna !
  Soll qė i ka flokėt me lara,
  Po, po, e majna !

  E majmė Lizėn, n’ kikirika,
  Po, po, e majna !
  N’ vend tė flokėve – i blejmė perika,
  Po, po, e majna !
  Ojna, ojna,
  Nė gurbet do t’ shkojna !
  Gurbetin e kallim -
  Plakat do t’ ja u marrim !
  Ajna, ajna, ajna, ajna!
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

  E majmė Lizėn, n’ t’ kuq tė vojės,
  Po, po, e majna !
  Se s’ i kish tre dhambė tė gojės,
  Po, po , e majna!

  Djali jem , kish pasė nafakė ,
  Kish pasė nafakė –
  Vet i ri e nusja plakė,
  E nusja plakė !
  Ojna, ojna,
  Nė Evropė, do t’ shkojna!
  Evropėn e kallim –
  Plakat do t’ ja u marrim!
  Ajna, ajna, ajna, ajna,
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

  Na, Lizės ja kėqyrim kthizėn,
  Ja kėqyrim kthizėn –
  Veē pse i bani vėllait vizėn,
  Ja bani vizėn !

  Na, Lizės ja kėqyrim barkun,
  Ja kėqyrim barkun –
  Veē pse i nxori nanės, hakun,
  Ia nxori hakun !
  Ojna, ojna,
  Nė Evropė, do t’ shkojna !
  Evropėn e kallim –
  Plakat do t’ ja u marrim !
  Ajna, ajna, ajna, ajna!
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

  Na, Lizės ja kėqyrim kamėn,
  Ja kėqyrim kamėn –
  Se n’ gurbet na e qiti nanėn,
  Na e qiti nanėn !

  Na, Lizės ja kėqyrim thembrėn,
  Ja kėqyrim thembrėn –
  Veē pse i plasi babės, zemrėn,
  Ja plasi zemrėn !
  Ojna, ojna,
  Nė Evropė, do t’ shkojna!
  Evropėn e kallim –
  Plakat do t’ ja u marrim!
  Ajna, ajna, ajna, ajna!
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana!

  Na , Lizėn e majmė n’ sherbet,
  E majmė n’ sherbet –
  Se na e hupi vėllain n’ gurbet,
  O, vėllain n’ gurbet !

  Na, Lizėn e kruejm si lopėn,
  E kruejm si lopėn –
  Veē pse i dha vėllait, Evropėn,
  Ja dha Evropėn !
  Ojna, ojna,
  N’ krejt dynjanė do t’ shkojna!
  Dynjajen e kallim –
  Plakat do t’ ja u marrim!
  Ajna, ajna, ajna, ajna!
  Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana!

  Na, Lizės ia kėqyrim synin,
  Ja kėqyrim synin –
  Shpijės tonė, ia futi drynin,
  Ia futi drynin!
  Ojna, ojna,
  Nė Evropė, do t’ shkojna!
  Evropėn e kallim –
  Plakat do t’ ja u marrim!
  Ajna, ajna, ajna, ajna!
  Tjarana, tjarana, tjarana,tjarana!
  Tiriliu, tiriliu, tiriliu, tiriliu!
  Garagiu, garagiu, garagiu, garagiu!
  Tralala, tralala, tralala, tralala!
  T’ lumtė na ! T’ lumtė na !
  T’ lumtė na ! T’ lumtė na !

  Gjilan, 2005. Demir KRASNIQI
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  parodi Empty Re: parodi

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 02 Oct 2008, 22:48

  kAJĖ MOJ ĒIKĖ;MORI NAXHI

  Kajė moj ēikė, mori Naxhi,
  Po t’ ēojmė nuse nėr tupanxhi!
  Kajė moj ēikė, shaminė me lula –
  Vjehrri yt, po marojke surlja !

  Kajė moj ēikė, me krye n’ prezore –
  Vjehrra jote, ish defatore !
  Kajė moj ēikė, nė skaj t’ shamisė –
  Je kunata e surljaxhisė !

  Kajė moj ēikė, nė kėmishė t’ najllanit -
  Burri yt, po i bien tupanit,
  Nėpėr xhade tė Gjilanit,
  Pėr iftare tė Ramazanit.

  Se kur t’ shkojnė me e falė Bajramin –
  N’ derė t’ xhamisė e qet tupanin !
  Krejt xhemati i qesin pare -
  Kurrė nuk t’ le , ty, pa idare!

  Kajė moj ēikė, kajė e kup,
  Mos kujto qi janė magjup!
  S’ janė magjup, por janė mefterė-
  Krejt Gjilanin e ēojnė n’ poterė!

  Kush ta bajnė ndo ‘i djalė synet –
  Burrin tand vjen e ta thėrret!
  N’ kamiona, e nė traktora –
  Bien tupani e ngrihet hora !

  Se kur t’ bien n’ tupan guxhumi –
  Krejt qyteti ēohen prej gjumi!
  Po bien t’ vjetrit “Shahadet” –
  A u ba luftė, a u ba tėrmet?!

  -Nuk asht luftė, nuk asht tėrmet,
  Po e kanė ba nji djalė synet!
  E kish nana , djalė hasret,
  Para tij, i kish edhe tetė!  Ky synet asht krejt “normal” –
  Vishet djali, si “gjeneral”!
  N’ ballė i shkruen “Mashallah”,
  Poshtė i shkruen “Bismilah”!

  Bien tupani – hallakamė,
  Kcejnė dasmorėt pordhė e piskamė!
  Dridhet toka e dridhet sheshi –
  N’ tana anėt pėrzihet leshi!

  Krejt magjupėve ju daltė i thati –
  Qysh na e morėn der kėtė zanati?!
  Krejt magjupėt e marrshin zhugėn –
  Na e kanė marrė prej gojės bukėn?!

  Tash po rrnojmė pėr “Mashallah”-
  Guxhum n’ dorė – tupanin n’ krah !
  Guxhum n’ dorė e surlen n’ gojė –
  Pėr me u ra , kem ba pėrvojė !

  Me tupan, n’ veshje kombėtare –
  Me guxhum , po marrim pare!
  N’ guxhum t’ tupanit e n’ pip tė surles-
  Bajmė gjymysh pėr nji “Premje t’ Lėkurės!?”

  Sponsored content

  parodi Empty Re: parodi

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 25 Jun 2021, 12:41