Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti? Empty Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  Mesazh nga fjolla-1 Tue 24 Jun 2008, 21:24

  Pershendetje.
  Ne kete teme ju do te tregoni se cila nga poezit e shkrimtareve te medhenje ju ka pelqyer me se shumti.Ka shume poezi qe te lejne mbresa te medha por ju postoni veten nje qe ju e dini dhe ju duket me e mira.

  Kalofshi mire...


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti? Empty Re: Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  Mesazh nga fjolla-1 Tue 24 Jun 2008, 21:30

  Ja po ia filloj une.Ka shume dhe spo di as se cilen ta shkruaj por ajo qe me vjen nder mend eshte poezia"NENA" nga Fredrik Reshpja.

  Nena

  Ka filluar te plaket nena.
  Fytyra e saj po mbulohet me rrudha.

  Po mbulohet me nje pleqeri te bukur.
  Ceshte keshtu kjo rrjete qe hedh koha mbi nenen time?

  Dhe duart qe me mbanin mua,tani jane renduar.
  Po s'ka gje.Nga shpirit i saj
  Zgjaten duar te tjera qe me mbajne pezull.

  Ecen ngadale neper dhome.
  Nganjehere me pyet per librat qe po shkruaj,
  Por s'me ka pyetur kurre pse s'kam shkruar gje per te.

  Se nena e di:
  Fjalen e pare ne kete bote ia kam thene asaj
  Dhe fjalen e fundit ne kete bote do t'ia them asaj.

  Ka dhe shume poezi te tjera te cilat me kane lene mbresa te medha por une gjeta kete qe ta postoj.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti? Empty Re: Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  Mesazh nga Anxhela-2008 Tue 24 Jun 2008, 23:23

  Pershendetje fjolla-1 dhe njekohesishte urime per temen.

  Te them te drejten, poezia me pelqen shume dhe lexoj shpesh kur mundem te ndaj sadopak kohe te lire...
  Ka shume poezi qe me kane lene mbresa pa fund, por per momentin e kujtohet poezi e Ismail Kadarese e titulluar Mall.

  Mall...

  Ca pika shiu ranė mbi qelq.
  Pėr ty unė befas ndjeva mall.
  Jetojmė tė dy nė njė qytet,
  Dhe rrallė shihemi sa rrallė.

  Edhe m'u duk pak e ēuditshme
  Si erdh kjo vjeshtė, ky mėngjes.
  Qiejt e ngrysur pa lejlekė
  Dhe shirat pa ylber nė mes.

  Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit
  Seē m'u kujtua sot pėr dreq:
  "Tė zgjuarit janė bashkė nė botė,
  Kurse tė fjeturit janė veē".

  Nė ē'ėnderr kemi rėnė kaq keq,
  Qė dot s'po zgjohemi vallė?...
  Ca pika shiu ranė mbi qelq
  Dhe unė pėr ty seē ndjeva mall...  ________________________________
  Kurre mos i bej keq njeriu ne jete
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti? Empty Re: Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  Mesazh nga fjolla-1 Tue 24 Jun 2008, 23:26

  Pershendetje Anxhela
  Vertet poezi per te te lene mbresa edhe kjo poezi e Ismail Kadares.

  Kalofsh mire...


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.

  Sponsored content

  Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti? Empty Re: Cila poezi ju ka pelqyer me se shumeti?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 04 Mar 2021, 02:22