Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 20:05

  Pershendetje
  Sic e tregon edhe vete titulli gjate kesaj teme ju do te lexoni fjalen "te dua" ne shume gjuhe te botes.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 20:05

  English - I love you
  Afrikaans - Ek het jou lief
  Albanian - Te dua
  Arabic - Ana behibak (to male)
  Arabic - Ana behibek (to female)
  Armenian - Yes kez sirumen
  Bambara - M'bi fe
  Bangla - Aamee tuma ke bhalo aashi
  Belarusian - Ya tabe kahayu
  Bisaya - Nahigugma ako kanimo
  Bulgarian - Obicham te
  Cambodian - Soro lahn nhee ah
  Cantonese Chinese - Ngo oiy ney a
  Catalan - T'estimo
  Cheyenne - Ne mohotatse
  Chichewa - Ndimakukonda
  Corsican - Ti tengu caru (to male)
  Creol - Mi aime jou
  Croatian - Volim te
  Czech - Miluji te
  Danish - Jeg Elsker Dig
  Dutch - Ik hou van jou
  Esperanto - Mi amas vin
  Estonian - Ma armastan sind
  Ethiopian - Afgreki'
  Faroese - Eg elski teg
  Farsi - Doset daram
  Filipino - Mahal kita
  Finnish - Mina rakastan sinua
  French - Je t'aime, Je t'adore
  Frisian - Ik h鈒d fan dy
  Gaelic - Ta gra agam ort
  Georgian - Mikvarhar
  German - Ich liebe dich
  Greek - S'agapo
  Gujarati - Hoo thunay prem karoo choo
  Hiligaynon - Palangga ko ikaw
  Hawaiian - Aloha Au Ia`oe
  Hebrew - Ani ohev otah (to female)
  Hebrew - Ani ohev et otha (to male)
  Hiligaynon - Guina higugma ko ikaw
  Hindi - Hum Tumhe Pyar Karte hae
  Hmong - Kuv hlub koj
  Hopi - Nu' umi unangwa'ta
  Hungarian - Szeretlek
  Icelandic - Eg elska tig
  Ilonggo - Palangga ko ikaw
  Indonesian - Saya cinta padamu
  Inuit - Negligevapse
  Irish - Taim i' ngra leat
  Italian - Ti amo
  Japanese - Aishiteru
  Kannada - Naanu ninna preetisuttene
  Kapampangan - Kaluguran daka
  Kiswahili - Nakupenda
  Konkani - Tu magel moga cho
  Korean - Sarang Heyo
  Latin - Te amo
  Latvian - Es tevi miilu
  Lebanese - Bahibak
  Lithuanian - Tave myliu
  Malay - Saya cintakan mu / Aku cinta padamu
  Malayalam - Njan Ninne Premikunnu
  Mandarin Chinese - Wo ai ni
  Marathi - Me tula prem karto
  Mohawk - Kanbhik
  Moroccan - Ana moajaba bik
  Nahuatl - Ni mits neki
  Navaho - Ayor anosh'ni
  Norwegian - Jeg Elsker Deg
  Pandacan - Syota na kita!!
  Pangasinan - Inaru Taka
  Papiamento - Mi ta stimabo
  Persian - Doo-set daaram
  Pig Latin - Iay ovlay ouyay
  Polish - Kocham Ciebie
  Portuguese - Eu te amo
  Romanian - Te iubesc
  Russian - Ya tebya liubliu
  Scot Gaelic - Tha gra\dh agam ort
  Serbian - Volim te
  Setswana - Ke a go rata
  Sindhi - Maa tokhe pyar kendo ahyan
  Sioux - Techihhila
  Slovak - Lu`bim ta
  Slovenian - Ljubim te
  Spanish - Te quiero / Te amo
  Swahili - Ninapenda wewe
  Swedish - Jag alskar dig
  Swiss-German - Ich lieb Di
  Surinam - Mi lobi joe
  Tagalog - Mahal kita
  Taiwanese - Wa ga ei li
  Tahitian - Ua Here Vau Ia Oe
  Tamil - Nan unnai kathalikaraen
  Telugu - Nenu ninnu premistunnanu
  Thai - Chan rak khun (to male)
  Thai - Phom rak khun (to female)
  Turkish - Seni Seviyorum
  Ukrainian - Ya tebe kahayu
  Urdu - mai aap say pyaar karta hoo
  Vietnamese - Anh ye^u em (to female)
  Vietnamese - Em ye^u anh (to male)
  Welsh - 'Rwy'n dy garu di
  Yiddish - Ikh hob dikh
  Yoruba - Mo ni fe


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 21 Jun 2008, 23:05

  po,kjo fjalė e shejtė mėsohet shpejt nė gjitha gjuhėt e botės,por mė sė miri tingėllon shqip"Tė dua"
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sun 22 Jun 2008, 04:12

  Pershendetje Shaban.
  Edhe une jam me ty.Me se mire tingellon ne gjuhen e arte shqipe.Nuk e di nese neve na duket keshtu sepse kemi luftuar me shekuj per te e e kemi ruajtur si syte e ballit apo me te vertet tingellon mire.

  Sukses ne jete...


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 22 Jun 2008, 10:00

  Pershendetje Fjolla dhe urime per temen.
  I bashkangjitem plotesishte mendimit tuaj, qe fjala ''Te Dua'' tingellon me mire ne Shqip, por vetem do te doja te shtoja dicka te vogel;
  Me siguri qe per ne shqiptaret tingellon me bukur ne gjuhen Shqipe, pasi kjo eshte gjuha jone, dhe per ne eshte gjuha me e bukur, por ashtu sikurse eshte e bukur dhe e rendesishme gjuha Shqipe per ne, ashtu eshte sejcila gjuhe per sejcilin person qe e ka gjuhen e nenes...

  Kalofshi mire.

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Pictur10
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 24 Jun 2008, 21:18

  Pershendetje.
  Po po Samir cdo kujt i pelqen gjuha e nenes.Kete e kane shprehur edhe shkrimtaret e medhenjen ne veprat e tyre.Disa vargje te shkruara nga shkrimtar te medhenje shqipetar jane edhe keto:
  Njikto gjuhe qi jam tui ndie,
  jane te bukra me temel;
  por prap kejo,si diell pa hije,
  per mue t'tanave ju del.

  Kalofsh mire...


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.

  Sponsored content

  Fjala te dua ne shume gjuhe te botes. Empty Re: Fjala te dua ne shume gjuhe te botes.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Jun 2020, 09:16