Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Empty 10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  Mesazh nga Administratori Sat 12 May 2012, 11:19

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  1- beni gargare me solutione per gojen (mbajeni per 30 sekonda ne goje).
  2- lajini dhembet, gjuhen, qiellezen dhe mishrat e dhembeve, te pakten dy here ne dite me paste dhembesh.
  3- perdorni fillin e dhembeve te pakten nje here ne dite.
  4-konsumoni sa me shume fruta dhe perime dhe me pak yndyrna.
  5- konsumoni me pak mish.
  6- hani ne intervale te rregullta.
  7- pertypni cimcakiz pa sheqer, perdorni bombone me mente pa sheqer.
  8-nese konsumoni ushqim me ere te forte(qepe, hudhra etj) perdorni fillin e dhembeve dhe gargar per te permiresuar eren e rende.
  9-pini i sa me shume uje.
  10- shkoni per kontroll rregullisht tek stomatologu.


  ________________________________
  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Pictur10
  alexandramalaj
  alexandramalaj
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 66
  Mosha : 26
  Vendndodhja : Vlore
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 156
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/08/2012
  Hobi : Te ndihmoje njerezit dhe te ndjek shkollen e mjeksise
  Humor : Je ceeeeeeloooooooosssss

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Empty Re: 10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  Mesazh nga alexandramalaj Mon 27 Aug 2012, 16:35

  Shume faleminderit Admper keshillat e vlefshme Smile
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Empty Re: 10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  Mesazh nga Administratori Sat 01 Sep 2012, 00:02

  alexandramalaj shkruajti:Shume faleminderit Admper keshillat e vlefshme Smile


  Asgje e nderuar, eshte thjesht kenaqesi...


  ________________________________
  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Pictur10

  Sponsored content

  10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme. Empty Re: 10 Keshilla per te mbajtur aromen e gojes te kendshme.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Mar 2021, 00:48