Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR Empty NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 04 Sep 2007, 23:13

  Shqiptaret deri me tani kane bere nje politike nen ndikim te huaj,haraqin e teciles e ka paguar rinia shqiptare e varfur ne atdhe,dhe e shkaperderdhur neper bote.Nje politike e tille na ka zhgenjyar dhe na le me shpresa te venitura qe te i kthehemi Atdheut,qe te kemi nje atdhe te lire dhe te bashkuar:Po japi pak ilustrime:Shqiptaret kane nje Shqiperi te varfur e te pa zhvilluar,me papunesi dhe rini te shkaperderdhur,me nje sistem te koruptuar,me enderr se Evropa do te ndiej dhimbje per te dhe te i thote:Ja eja,per hirre teketij,apo atij politikani po te hap porten e Evropes,diqka qe nuk behet!Perse Shqiperia nuk ploteson ato standarte,qe te mos enderroj Evropen,por Evropa vet te e kerkoi ne gjirin e vet?
  Kemi nje Kosove,qe me shume sakrifica,me gjakun e bijeve me te mire te popullit,e shporri pushtuesin shekullor nga trojet e veta,por sot e asaj dite nuk ka status,detyrohet te endet neper zyratboterore,per te bere nje dialog me armikun?!!!
  Perse aq mundime per nje status sovran,u dashkan me armikun,kur statusi eshte shkruar me gjakun e bijeve tane,dhe kur populli nuk levize as nje hap nga sovraniteti??!!!
  PerseKosoven Lindore e lam nen thundren serbe,qe gjakun e tyre te e thithin serbet,perse e ndame ate pjese nga zgjidhjakombetare,kur dihet se Kosova qofte Lindore,qofte veriore,apo pol tjeter,eshte Kosove dhe s“mund te jete tjeter??!!!Perse malazezo-maqedonet,luajne me lirine shqiptare,duke ua bere zap qdote drejte shqiptareve atje?Politika e ndikuar nga te huajt-nuk eshte politike,por rremuje qe te qon ne breg te varrit.Politika jone nuk guxonte ndikohet aq lehte,perkundrazi ajo duhet te bejne organizimin e mendjeve te shendosha shqiptare,mendje qe do te benim te zbres injoranca fodulle nga pushteti e cila sbene gje tjeter veq ngre veshtiresi te tjera akoma me tragjike.Njerezve tane duhet te ju kthet besimi i humbur Si?Ne kutine e votimit po,por intelegjentet duhet drejtuar popullin,ne cilen kuti duhet hedhur vota.Nese arrijme te nxjerrim nje pushtet te guximshem,te huajt nuk do te i fusnin me hundet te na diktojne nga te orientohemi,dhe parabotes do te jemi me te mirepritur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR Empty Re: NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 01:55

  Pershendetje shaban.

  Jam plotesishte dakord me fjalet e tua te lartpermendura,
  por fakti eshte, se nuk shihen akoma qe te behen keto lloj ndryshimesh rrenjesore ne asnje fushe te politikes,
  dhe fatkeqesishte as edhe nga shtresat e popullit!
  Me sa vihet re, populli vazhdon ate vuajtjen e tij te panderprere dhe pa nxjerre ze, gje qe u jep krahe dhe i'u hap
  rruge me teper politikaneve qe te vazhdojne me ate politiken e felliqur te tyre, pa e care koken fare per shqetesimet apo kerkesat e popullit, qe sa vijne e shtohen dita dites ne vazhdim...

  Te them te drejten, nuk eshte se kuptoj shume nga politika, perkundrazi e urrej ne maksimun, por me aq sa arrij te kuptoj
  une personalishte, edhe per nje kohe te konsiderueshme,
  e njejta gjendje do te vazhdoje te mbizoteroje ne fushen e
  politikes dhe shtresat e popullit shqiptar...

  Gjithsesi shpresoj, qe nje kthese e madhe te ndermerret
  shume shpejt nga populi ne fillim, pasi ne qofte se populli nuk
  ngrihet njehere e mire ne kembe, politikanet as qe e kane nder mend te heqin dore nga kolltuqet e tyre borgjeze dhe nga perfitimet marramendese qe kane ne dore aktualishte...


  ________________________________
  NJERĖZVE TANĖ DUHET TĖ U KTHEHET BESIMI I HUMBUR Pictur10

   Ora ėshtė Tue 26 May 2020, 19:31