Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

3 posters

  Lumturia eshte e lindur.

  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 36
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Lumturia eshte e lindur. Empty Lumturia eshte e lindur.

  Mesazh nga Genta Sat 12 Jun 2010, 22:14

  Si tė ushqesh harmoninė shpirtėrore. Nuk bėhet fjalė pėr ndonjė filozofi tė madhe. Mund tė mendosh pėr tėtjerėt se janė fatlumė, tė tjerė mund tė mendojnė pėr ty.

  Dhe a e dini pse?! Sepse nė tė vėrtetė nuk dimė se ē'ndodh brenda tjetrit. Lumturia mund tė jetė e lindur por dhe sekreti, qė shpiket dhe pastaj pasurohet.


  Nėse ndihesh gjithnjė e mė shumė pėrtokė ndiq kėto kėshilla:

  1. Punėso mendjen !
  Njerėzit fatlumė kanė mendje krijuese dhe aktive

  2. Mendo me optimizėm
  Gjithė njerėzit e lumtur janė optimistė. Optimizmi mund tė kultivohet. Pesimisti vazhdimisht ankohet pėrderisaoptimizmi pėrqėndrohet nė zgjidhje tė problemit.

  3. Qesh!
  Ėshtė fiskultura e mendjes, shpirtit dhe trupit.

  4. Fantazo!
  Imagjinata ėshtė njė nga mėnyrat e mira pėr tė mashtruar trurin

  5. Shpėrfill mendimet negative!
  Kurre mos u angazho pas mendimeve apo ideve negative qe te vertiten ne koke, por mundohu se i e si ti largosh nga mendja.

  6. Zgjidh shoqėrinė
  Ekzistojnė shokė tė gabuar pėr gjendjen tuaj shpirtėrore. Ata vazhdimisht ankohen pėr diēka, vazhdimisht jukritikojnė.Largohuni nga njerėzit qė veēse u kujtojnė se jeta ėshtė e vėshtirė.

  7. Rregulli i artė!
  Mbani mend kėtė fakt. Edhe pas ngjarjes mė tė keqe tė mudshme qė mund t'u ndodhė rikthimi nė normalitetvjen pėr gjashtė muaj apo njė vit.

  8. Bėj atė qė tė pėlqen
  Merruni me gjėra tė vogla qė ju kėnaqin dhe relaksohuni.


  Po si?

  * Pushoni para se tė lodheni
  * Qetėsohuni edhe nė punė
  * Femrat duhet ta kenė parasysh se relaksimi i shpeshtė i bėn tė duken tė reja.


  Ja dhe disa sekrete tė vockla pėr tė ndjerė lumturi dhe nė punė:

  * Largoni nga tavolina e shkrimit letrat e panevojshme. Mbaj vetėm ato qė kanė tė bėjnė me punėt e ditės.
  * Kryeni punėt sipas rėndėsisė.
  * Mėsohuni ta organizoni punėn, t'u japėsh detyra bashkėpunėtorėve dhe tė dish tė mbikqyrėsh punėn e tyre.
  * Punoni me entuziazėm. Entuziazmi nė punė tė bėn ta lėsh mėnjanė lodhjen dhe brengėn.
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Lumturia eshte e lindur. Empty Re: Lumturia eshte e lindur.

  Mesazh nga Armanda Fri 23 Dec 2011, 03:37

  Per mendimin tim lumturia nuk eshte e lindur, por akumulohet ne jete, dhe kjo varet se si e jeton jeten.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  Lumturia eshte e lindur. Empty Re: Lumturia eshte e lindur.

  Mesazh nga Vizitor Wed 04 Jan 2012, 20:28

  lumturia ndoshta pak ėshtė e lindur sikur dhuntia sikur talenti sikur reflekset e tilla, qė shumė na mundojnė nė jetėn tonė, sikur emocionet, por ndoshta besoj se ato pėrpunohen nė jetėn tonė dhe ose shumėzohen pėr sė miri ose pėrpjekjet e shumta mund tė dėshtojnė nė shumė rrafshe? Vallė shumė tė planifikuara, mund tė realizohen nė tėrėsi, dhe kjo quhet lumturi, ėshtė e njėtrajtshme, unilaterale, unike, apo mund tė ketė role episodike, dhe nė valė tė pėrziera, qė dmth, ka shumė gėrshetime lumturish dhe pėrceptimesh tė tilla, varet se nė cilėn kohė dhe kur?? nuk ka lumturi apsolute, dhe kjo e determinon sigurisht atė thėnien se a ka lindur apo neve duhet ta bėjmė qė tė lind diku nė njė vend tė bukur dhe nė neve brenda! kur krijon parajsėn tėnde nė zemėr, ndoshta nuk mendojmė se ajo kishte qenė para neve si pararendėse, sepse si e shijojmė pa e krijuar brenda neve???
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  Lumturia eshte e lindur. Empty Re: Lumturia eshte e lindur.

  Mesazh nga raifkashtanjeva Mon 26 Mar 2018, 06:42

  LUMTURIA nuk ėshtė talent por njė virtyt qė edhe trashėgohet por edhe zhvillohet brenda llojit tė vet, varėsisht se nė ēfarė rrethi jeton, LUMTURIA mund tė lulėzojė nės e eka kopshtin e duhur tė pėrgatitur

  Sponsored content


  Lumturia eshte e lindur. Empty Re: Lumturia eshte e lindur.

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Fri 26 Jul 2024, 02:57