Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  TI KOSOVĖ SOT

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  TI KOSOVĖ SOT Empty TI KOSOVĖ SOT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 07 Dec 2009, 01:11

  TI KOSOVĖ SOT


  Nėpėr mote
  nėpėr shekuj
  ti Kosovė
  gjithė e pėrndjekur.


  Kurrė s“ta ndanė
  Kosovė gazepin
  nėpėr flakė
  n“shekuj ke ecur.


  Pėrbindshėt,bajlozėt
  s“ta ndalėn tėrmetin
  gjithnjė tė lakmonin
  pėr djep tė vetin.  Po ti sś mposhte

  oNėnė e Madhe
  dhe kurrė s“ju joshe
  bishave barbare
  Shqiptare linde,dhe mbete
  Shqiptare.

  Shkelė nėn thundėr
  lidhė nė pranga
  nuk duron mė Kosovė Nėna.

  Jehoi zėri i Lirisė
  nuk t“duroj i tha sllavisė
  nėn flakė jetėn kam me nisė
  se ti Kosovė nėnloke kėrkon jetė tė re

  e lashtė Dardane,Shqipėri fole.

  U mblodhėn tog
  trimat pėr ēlirim
  kanė zgjedhur rrugėn
  qė tė qon n“shpėtim
  nga do shqipja ku ka trima
  vijnė si vetėtimė
  ndritu nėnė tė shkėlqen fytyra
  ta ruajmė krenari
  mos i kurse trimat
  mos tė dhimbsen dot
  se pėr kėtė fole
  tė duhen qė sot.

  Digjesh,flakesh
  por ti mbahesh
  ēati trimash
  n“kurorė malesh.
  Shtrojė kanė tokėn
  mbulojė qiellin
  nuk lėnė korbat
  tśa nxėnė diellin.  Shaban Cakolli

  Gladbeck 1998
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  TI KOSOVĖ SOT Empty Re: TI KOSOVĖ SOT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 07 Dec 2009, 01:11

  BOTĖ LARAMANE


  Ēė“shtė kjo kohė e sotit
  s“ta kap mendja fare
  kjo krijesė e globit
  ujqėri e madhe
  herė shqelma goditen
  herė zihen nė valle
  kush ekush tė shqyaj
  pjesėn mė tė madhe.


  Pėr njė soj t“njerėzimit
  s“hyn nė punė pasqyra
  sille nga ta sillje
  tė del me dy fytyra.

  Sillet e rreshtohet
  ndjek t“fryrit e erės
  pėr asgjė s“pendohet
  nė dy krahėt kthehet.  O botė laramane
  mu sikur laraska
  luan n“skenėn tėnde
  role me dy maska.

   Ora ėshtė Fri 10 Jul 2020, 10:48