Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

  ardianii
  ardianii
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 31
  Pikėt : 8
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 21/11/2009

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

  Mesazh nga ardianii prej Sat 21 Nov 2009, 04:56

  Loja me e mir ne RK
  www.mbreteriterilindjes.com
  Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj....

  Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin mbasdite dhe kalo neten i pire ne rruge.
  Njė ditė e bukur dhe e qetė nė Mbretėritė e Rilindjes...

  Kjo loje numeron mbi 254716 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.
  Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.
  Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.
  Mbreteria e Arberit numeron 390 lojtar, Mbreteria e Serbise 580 lojtar, Mbreteria e Greqise 9400 lojtar, Mbreteria e Turqiae 8700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 50.000 lojtar.
  Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju

  Per fillestaret

  1. Kliko tek adresa: http://www.mbreteriterilindjes.com
  2. Kliko ku lexon Regjistrohu
  Pasi aktivizon accountin nepermjet emailit ke te drejte te futesh ne loje.

  Shpjegimi se si mund te luash:
  Mireserdhet ne Mbreterite e Rilindjes!
  Me siguri po sorrollatesh neper qytet , i humbur dhe pa ditur cfare te besh.
  Mos harro qe cdo njeri mundohet tė tė ndihmoje sa me shume , pasi ti dhe cdo njeri tjeter nevojitesh per ta bere Mbreterine e Arberit sa me te fuqishme!
  Ngjarjet ne Mbreterite e Rilindjes ndodhin ne 3 vende kryesore : Ne forum , taverne edhe ne bashki, prandaj mos harro ti vizitosh te treja!
  USHQIMI
  Patjter do e kesh vene re qe ne statusin tend lart thote qe je shume i uritur.
  Ne menyre qe te jesh ngopesh duhet te hash 2 HP per dite.(Psh misri ka 1 HP , ndaj duhet te hash 2 misra ne dite qe te ngopesh , ose te hash nje buke qe ka 2 HP.)
  1)Te hash ne shtepi
  Kur regjistrohesh , ti automatikisht ke 2 buke ne canten(inventarin)tend.
  Kliko te une-->Invetnari im dhe do shikosh 2 buke.Kliko butonin perdor per ta ngrene njeren nga ato.


  2)Te hash neper taverna
  Kliko te Qyteti --> Taverna dhe vizito cilendo te duash.Mundohu te zgjedhesh nje taverne me njerez brenda, te cilet mund edhe te ndihmojne.
  Pasi te futesh ne taverne kliko ikonen e pjates , dhe te del menuja.
  Zgjidh ushqimin qe mund te jete ose buke ose miser.Sa te jesh liveli 0 tavernen perdore vetem per buke , dhe jo per birra.

  TREGU
  Para se te filloj , sa te jesh liveli 0 mos bli asnje gje tjeter pervec Bukes dhe Misrit.Gjerat e tjera skane pse te duhen.
  Zgjidh buken ose misrin me te lire. Pasi ti kesh futur ne shporte , bliji dhe pas 10 min do te te shfaqen ne inventarin tend.
  Kjo gje behet jo vetem per buken por edhe produkte te tjera ,por sic thame , ato skane cte duhen derisa te vesh liveli 1.

  PUNA
  Ne menyre qe te vesh liveli 1 ty te duhen 90 leke dhe 5 pike reputacioni.Ekzistojne 4 vende ku mund te punosh sa te jesh liveli 0:
  1)Miniera
  Ky eshte vendi me i mire nqs ti po punon per te mbledhur leke.
  Shko te jashte qytetit-->Punet-->miniera
  Miniera normalisht te paguan 16 leke.8 i merr ne fillim te javes dhe 8 ne fund te saj.
  2)Puno per lojtaret e tjere
  Shko te qyteti-->Bashkia-->Oferta pune
  Nuk eshte e thene qe te kete gjithmone oferta pune!
  Keto oferta vihen nga lojtare te tjere , dhe po pranove ti do punosh per ata.
  Rrogat nuk mund te jene me te uleta se 12 , por nuk lejohen as nen 15.
  Pra nqs ti e ve rrogen nen 15 denohesh nga ligji.
  Disa punė kerkojne dhe pike force apo inteligjence.Ti ke 0 pike ne te dyja , ndaj nuk mund te punosh ne ato pune qe kerkojne kushte te tilla.
  Pasi te kesh aplikuar per punen duhet te presesh 10 minuta per te pare nese ai lojtar te pranoi apo jo.
  3)Pune me paga minimale
  Kjo eshte nqs je i deshperuar per te gjetur pune.
  Nqs nuk gjen pune ne asnje nga keto lart , puno ketu.
  Detyrat qe mund te te vihen jane te ndryshme dhe nryshojne nga dita ne dite.Normalisht keto rroga jane midis 6 dhe 8.Kjo rroge vjen 6 leke ne fillim te javes dhe 2 ne fund te javes.
  4)Te punosh per kishen
  Ne kishe mund te behen shume pune!
  Njera nga keto eshte te punosh per kishen.Duke bere keshtu ti merr 5 leke dhe 1 pike reputacioni(Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 te tilla).
  Nje pune tjeter qe mund te besh eshte edhe lypja.Une nuk do te ta sugjeroja kete gje.Duke lypur , ti mund te marresh ose mund te mos marresh leke + qe nga lypja humbet nje pike repi.
  Kjo varet nese ndonje lojtar tjeter i jep leke kishes.
  Piket e reputacionit dhe piket e fames
  Piket e reputacionit merren duke punuar ne kishe.
  Nje menyre tjeter per te marre piket e reputacionit jane piket e besimit , qe mund te te japin lojtaret e tjere.Kur je liveli 0 , lojtaret e tjere mund te te japin deri ne 3 pike besimi.Une sugjeroj te shkosh neper taverna , ku mund te gjesh lojtare te tjere qe mund te te japin pike.
  Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 pike reputacioni , ndaj nqs merr 3 pike besimi nga lojtaret e tjere , duhet vetem te punosh 2 here ne kishe.
  TE FTUARIT TUAJ
  Nese fton ndonje mik ne Mbreterine e Arberit thuaj qe tek sponzori i tij te ve emrin e personazhit tuaj ne menyre qe ju te fitoni 10 leket e merituar sepse me kete veper ju e ndihmoni Mbreterine. Ne rast se nuk keni sponsor atehere si sponsor vendosni emrin e accountit tuaj ne kete menyre fitoni 10 leke.
  dhe keshtu per cdo mik tuajin te ftuar ne Mbreteri do fitoni 10 lek.
  KALIMI I NIVELIT
  Para se te kalosh liveli 1 , duhet te dish ca fushe do te zgjedhesh!
  Per kete pyet bashkiakun e qytetit , pasi nevojat per fushe ndryshojne nga dita dites.
  1)Fushe me perime (Jane me te thjeshtat qe mund te fillosh)
  2)Fushe me grure
  3)Fushe me miser
  -------------------------------
  (Keto 3 te tjerat kerkojne me shume leke)
  4)Fushe me lope
  5)Fushe me dele
  6)Fushe me derra
  Per te kaluar liveli ik te Qyteti-->Siniskalit-->Tako sekretarin
  Pasi te kesh aplikuar per te kaluar livel , do te te zbriten 90 leke ,dhe dites tjeter iken liveli 1.
  RREGULLAT ELEMENTARE
  - Ndalohet rreptesisht qe te hapesh me shume se nje llogari nga I njejti PC apo IP Adress, nese behet kjo shkelje e kesaj rregulle do denohesh nga gjykata apo nga vete adminet e lojes
  - Per cdo gje qe futni ne treg per shitje se pari shikoni tek bashkia cmimet e lejuara pastaj
  veja cmimin sepse edhe per ket denohesh nga bashkia me gjobat e caktuara.
  a.
  ardianii
  ardianii
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 31
  Pikėt : 8
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 21/11/2009

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

  Mesazh nga ardianii prej Tue 01 Dec 2009, 11:53

  Pershendetje te gjitheve www.mbreteriterilindjes.com Ne qofte se ju pelqen historia dhe keni deshire ta jetoni ate kjo eshte e mundur ne Ranaissance Kingdoms, ku jane pothuajse te gjitha vendet e Evropes mesjetare & midis tyre dhe Mbreteria e Arberit https://www.youtube.com/watch?v=xzyC8djl0lU&feature=related --------------------------------------------------------------------------------------------- Vraponi trima koha nuk pret se Turqit,Venediku,Serbet po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju. --------------------------------------------------------------------------------------------- Per tu fut ne kete loje klikoni tek linku: http://www.mbreteriterilindjes.com E cila eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit.
  Ibish_sakica
  Ibish_sakica
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 44
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 04/12/2009

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty Mbreteria e Rilindjes

  Mesazh nga Ibish_sakica prej Fri 04 Dec 2009, 05:08

  Pershendetje te gjitheve!

  Ne qofte se ju pelqen historia dhe keni deshire ta jetoni ate kjo eshte e mundur ne Ranaissance Kingdoms, ku jane pothuajse te gjitha vendet e Evropes mesjetare & midis tyre dhe Mbreteria e Arberit

  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Vraponi trima koha nuk pret se Turqit,Venediku,Serbet po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Per tu fut ne kete loje klikoni tek linku: http://www.mbreteriterilindjes.com

  E cila eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit.
  lent_baci
  lent_baci
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 29
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/12/2009

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty Re: Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

  Mesazh nga lent_baci prej Fri 25 Dec 2009, 23:45

  Pershendetje djem dhe goca.
  www.mbreteriterilindjes.com loja me e mire RPG online shqip Smile
  Loja dita e dites po behet me interesante tani jemi me te fuqishem si mbreteri jane haruar koherat kur kemi qen 50 banore , ftoj gjithe RPG gamers per tu regjistruar ne loje per te deshmuar aftesit e tyre per politik , ekonomi , st...rategji luftimi , ballafaqim ne debat etj.

  Tani loja numron diku rreth 3.100.000 lojtar Very Happy Very Happy
  Shqiptar jemi diku 400 persona hajdeni trima e trimeresha ejani futuni ne qytetin e Lezhes. Smile

  Shpejt Shpejt.

  Sponsored content

  Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty Re: Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Jun 2020, 12:11