Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Timo Flloko.

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Timo Flloko. Empty Timo Flloko.

  Mesazh nga Odeta Thu 13 Nov 2008, 00:42

  Timo Flloko:
  Timo Flloko ka lindur nė Pejė tė Kosovės mė 26 prill 1948. Shkollėn e mesme e mbaroi nė Vlorė dhe Institutin e Lartė tė Arteve nė degėn Dramaturgji nė Tiranė nė vitin 1970. Timo Flloko pa mėdyshje mund tė quhet njė yll i kinematografisė shqiptare, nga tė paktėt aktorė shqiptarė tė cilėt ia kanė kushtuar karrierėn e tyre ekskluzivisht filmit. Ėshtė gjithashtu njė nga pedagogėt mė tė respektuar tė Akademisė sė Arteve. Prej disa vitesh ka zgjedhur tė jetojė duke ndarė kohėn e tij mes Amerikės dhe Shqipėrisė.

  Hyri nė kinema shumė i ri, vetėm 19 vjeē. Por dy filmat e tij tė parė, “Ngadhnjim mbi vdekjen” (1967) dhe "Pėrse bie kjo daulle" patėn fat tė keq. U ndalua nga regjimi i kohės pėr arsye banale. Brezat e njohėn dhe e ēmuan talentin e tij mė sė pari nė rolet e Meēos nė filmin "Kur zbardhi njė ditė" dhe Kabos nė "Malet me blerim mbuluar", tė xhiruar nė vitin fatlum 1971. Niveli i interpretimeve tė tij filmike erdhi gjithmonė duke u rritur. Pasuan Kanani tek "Shtigje lufte" (1976) dhe Luani tek "Lulėkuqet mbi mure" (1976), ky i fundit i nderuar me Medaljonin e Festivalit tė Filmit, mė 1977.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Timo Flloko. Empty Re: Timo Flloko.

  Mesazh nga Odeta Thu 13 Nov 2008, 00:44

  Filmat qe luajti:

  - Stay Awake (2006)
  - In Between (2006/I)
  - Syri magjik (2005)
  - Evil Never Dies (1999) (episodi i V)
  - Angel's Dance (1999)
  - K-911 (1999) (V)
  - Pėrdhunuesit (1995)
  - Loin des barbares (1994)
  - Vdekja e kalit - (1992)
  - Balada e Kurbinit (1990)
  - Binarėt (1987)
  - Vrasje nė gjueti (1987)
  - Fillim i vėshtirė (1986)
  - Rrethimi i vogėl (1986)
  - Tė paftuarit (1985)
  - Militanti (1984)
  - Nata e parė e lirisė (1984)
  - Ballė pėr ballė (1979)
  - Liri a vdekje (1979)
  - Njeriu me top (1977)
  - Lulekuqet mbi mure (1976)
  - Shtigje tė luftės (1974)
  - Kur zbardhi njė ditė (1971)
  - Malet me blerim mbuluar (1971)
  - Pėrse bie kjo daulle - (1969)
  - Gadhnjim mbi vdekjen - (1967)

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 07:55