Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+2
shaban cakolli
Administratori
6 posters

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga Administratori Sun 19 Aug 2007, 00:16

  Pyetja qė shtrohet pėr juve nė kėtė teme, ėshtė:
  A besoni ju personlishtė, ne jetėn e botės tjetėr (Botės sė pėrtejshme)?

  Jepini mendimet tuaja nė qoftė se besoni apo jo nė atė jetė...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 66
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 07 Sep 2007, 07:47

  une nuk jam profet,por bazohem ne shkrimet e shejta.Ato flasin per nje bote te perhershme,ku do ta zotojne njerezit e drejte,qe kane bere vullnetin e perendise.Njerez te drejte,qe kane bere sakrifica drejt adhurimit per perendine.
  Lutemi qe edhe mbi ne te shkelqejne pak rreze drejtesie,kush nuk do te kishte deshire,teperjetoj jeten eperhershme?
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga AlbGirl Mon 16 Mar 2009, 05:40

  shaban cakolli shkruajti:une nuk jam profet,por bazohem ne shkrimet e shejta.Ato flasin per nje bote te perhershme,ku do ta zotojne njerezit e drejte,qe kane bere vullnetin e perendise.Njerez te drejte,qe kane bere sakrifica drejt adhurimit per perendine.
  Lutemi qe edhe mbi ne te shkelqejne pak rreze drejtesie,kush nuk do te kishte deshire,teperjetoj jeten eperhershme?

  Edhe une bashkohem me fjalet dhe mendimin shaban cakollit...
  fabian
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 46
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga fabian Wed 27 Jan 2010, 05:28

  Shpresoj te existoj nje jete pas vdekjes qe te coj ne parajs ate qe e meriton, dhe ne ferr kriminelet si dhe ata qe kane bere dhe bejne akoma sa e sa krime ne emer te zotit
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 72
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga myvela dervishaj Mon 26 Apr 2010, 11:16

  SIGURISHT QE ESHTE DHE JETA E PERJETSHEME DHE LUM ATA QE DO E GEZOJNE ATE JETE NE PARAJSE KU DO JENE ME TE GEZUESHEM, SE DO JENE PRAN NJERI-TJETRIT BESIMTAR DHE ME E RENDESISHMJA DO JENE ME AFER ZOTIT TONE TE MADH.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga Vizitor Tue 27 Apr 2010, 22:37

  unė personalisht e besoj jetėn e pėrjetshme, sepse e shoh diellin qė lind e shoh hėnėn qė del e shoh lumin qė rrjedh e shoh barin qė mugullon e shoh dushkun qė gjelbėron e shoh insektin qė del nė natyrė e shoh lulen qė bulon e shoh stinėn qė ndėrron e shoh njeriun qė ēdo ditė pėrjeton njdesi tė reja...unė personalisht nuk e besoj se Zoti, pėrkujdest pėr tė vdekurit seps epo tė ishte kėshtu edhe Ai vetė do tė largohej...por nėse Perėndia ėshtė i pavdekshėm dhe i pėrhershėm, atėherė edhe njeriu ėshtė nė shėmbėlltyrėn e tij... po tė vdiste njeriu, ēfarė do tė bėnte pėr jetėn nė tokė do tė kriminalizonte, do tė terrorizonte, do tė sillej mė shumė keq se mirė sepse do tė kishte vetėm kėtė jetė dhe ajo e pėrjetshmja do tė ishte shumė e parėndėsishme...askund nė asnjė literaturė fetare as teologjike, nuk mėnjanohet termi ringjallje, nė asnjė tė gjithė mendojnė se pasi rron perėndia, do tė rrojė edhe njerėzia..Perėndia nuk e krijoi njeriun pėr tė vdekur, por pėr tė jetuar sė bashku me tė...
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga Vizitor Tue 27 Apr 2010, 22:54

  unė personalisht nuk besoj se ka parajsė dhe ferr, kjo ka bėėr qė njerėzitė tė frkiėsohen nga kjo mėnyrė e sjelljeve tė tyre, por se do tė ketė njeėrz tė drejtė dhe tė padrejtė mund ta besoj . mund ta besoj edhe atė se askush nuk mund ta kuptojė se ėshtė i drejtė apo nuk ėshtė i drejtė, ėshtė i shpėtuar apo nuk ėshtė, mund tė shpėtohesh madje pa ditur fare, sepse shpėtimi nuk vjen se bėnė vepra tė mira, pasi dikush i bėnė por jep gjėra duke reflektuar interese materiale apo pėrfitime karrieriste...nuk mund ėt jesh i sigurtė se ke besim 100% madje edhe njė mėkat i vogėl shkakton erupcion tė pakėnaqėsisė tek Perėndia...asnjė i vetėm nuk ėshtė i drejtė dhe asnjė madje as qė ka pasur, sepse veprat e njerėzve nuk ofrohen me veprat e Perėndsiė...mė sė mirė ėshtė se nuk dijmė njė gjė ėt tillė dhe mbesim me shpresa se do tė hyjmė ėt qetė edhe nė pėrfundim tė jetės sonė dhe nuk mėtojmė ėt pėrmirėsojmė asgjė, krejt ēfarė mund ėt bėjmė ėshtė tė presim vullnetin e Perėndisė dhe planet i bėnė Ai...vullneti ynė ėshtė vullnet jetėshkurtėr, ndėrtojmė shtėpi, blejmė tokė punojmė tokė, harxhojmė jetėn tonė dhe ushqehemi me bimė ėt pėrditshme, shpenzojmė ēfarė mun dėt shpenzohet, dhe nė fund mbyllim sytė e rruga ėshtė e shtruar dhe shkon drejt nė qiell. kėso rruge nuk shtrojnė njerėzitė ajo nuk prishet, ajo ka themele tė forta dhe sa miliona njerėz kanė kaluar dhe nuk ėshėt prishur...e ka shtruar Perėndia tė na bashkojė me Tė. kush hyn nė kėtė rrugė le ta quajė si tė dojė por ėshtė rrugė e drejtė.
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sun 04 Mar 2018, 04:44

  unė e besoj jetėn e pėrhershme dhe nė atė qė shpirti nuk vdes kurrė, sepse atė na ka dhuruar Perėndia..
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sun 04 Mar 2018, 04:47

  Zoti nuk ėshtė Perėndi i tė vdekurve por i tė gjallėve, Ai vendos dhe kėrkon qė njeriut ti dhurojė gjėra tė bukura por vdekja ėshtė paga mė e ultė qė mund tė paguajė..
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 64
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga raifkashtanjeva Sun 04 Mar 2018, 04:49

  njeriu ka bėrė ato formula tėl vdekjes, qėti frikėsoj miqtė dhe llojin e vet, duke e shantazhuar dhe duke pėrdorė mėnyra e presione psikologjike, pėr tė ngrehur Perandori tė veta nė ngjasim nė Zotin..

  Sponsored content


  A besoni nė jetėn e pėrtejshme?! Empty Re: A besoni nė jetėn e pėrtejshme?!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 26 Jul 2024, 03:18