Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Reshat Arbana...

  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Reshat Arbana... Empty Reshat Arbana...

  Mesazh nga Desperado Tue 05 Aug 2008, 22:45

  Reshat Arbana lindi mė 15 shtator 1940 nė Tiranė, Shqipėri. Ai ėshtė njė aktor teatri dhe filmi.
  Njė nga aktoret me popullorė te kinemase shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar qė nga viti 1963.

  Pasi kreu studimet ne shkollen e larte per aktore “Aleksander Moisiu”, prane Teatrit Kombetar ne
  Tirane, mė 1968, filloi punė nė Radio Tirana.
  Nga viti 1977 e deri sa doli nė pension ishte aktor i Teatrit Kombetar tė Tiranės.

  Ndėr rolet mė tė spikatura nė film Samiu tek “Fijet qe priten” 1976, Prefekti tek “Gjeneral gramafoni”
  1978, Bimbashi tek “Liri a vdekje” 1979, Isa Boletini tek “Nentori i dyte” 1982, Ahmeti tek “Dora e
  ngrohte” 1983, Adnani tek “Hije qė mbeten pas” 1985, Aliu tek “Binarėt” 1987, Emili tek “Rikonstruksioni”
  1988, Kuke Memini tek “Balada e Kurbinit” 1990. Pėr rolet e Dajlan Beut tek “Kush vdes ne kembe”
  1984 dhe Kryetarit tė Kėshillit tek “Kur hapen dyert e jetės” 1986 ka fituar Medalionin e Festivalit tė
  Filmit mė 1985 e 1987.

  Filma tė tjerė tė Arbanės janė “Komisari i dritės” 1966, “Duel i heshtur” 1967, “Plage te vjetra” 1969,
  “Kapedani” 1972, “Pylli i lirise” 1976, “Tingujt e luftes” 1976, “I treti”, “Kur hidheshin themelet” 1978,
  “Nga mezi i erresires” 1978, “Intendenti” 1980, “Gjurme ne kaltėrsi” 1981, “Shoket” 1982, “Fundi i nje
  gjakmarrjeje”, “Gracka”, “Koha e larget” 1983, “Shirat e vjeshtes”, “Zambaket e bardhe” 1984, “Te
  paftuarit” 1985, “Flutura ne kabinen time” 1988 etj.

  Nė maj 2004 u rikthye nė skenėn e Teatrit Kombėtar me rolin e protagonistit nė dramėn “Streha e tė harruarve”.

  Filmografia

  -Kaskadori shqiptar (1998) (TV)

  -Balada e Kurbinit (1990)

  -Vetmi (1990)

  -Flutura nė kabinen time (1988)...Nikolla

  -Rekonstruksioni (1988) (TV)...Emili

  -Binarėt (1987)...Aliu

  -Kur hapen dyert e jetės (1986)...kryetari

  -Hije qė mbeten pas (1985)...Adnani

  -Te paftuarit (1985)...Qehajaji

  -Kush vdes nė kėmbė (1984)...komandanti Turk

  -Shirat e vjeshtės (1984)...Instruktori i KQ

  -Zambakėt e Bardhė (1984) .... Pedagog Petriti

  -Dora e ngrohtė (1983)...Ahmeti

  -Fundi i njė gjakmarrjeje (1983)

  -Gracka (1983)...gjnerali CIA-s

  -Kohė e largėt (1983)

  -Nėntori i dytė (1982)...Isa

  -Shokėt (1982)...Nikolla

  -Gjurmė nė kaltėrsi (1981)...Marku

  -Intendanti (1980)...kryetri i Keshillit

  -Liri a vdekje (1979)...Bimbashi

  -Gjeneral gramafoni (1978)...prefekti

  -Kur hidheshin themelet (1978) (TV) .... Beqir Aga

  -Fije qė priten (1976)...Zoti Sen

  -Pylli i lirisė (1976)...Kovi

  -Tinguj lufte (1976) .... Mėsuesi

  -Duel i Heshtur (1967)...Islami

  -Komisari i Drites (1966)

   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 08:04