Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Shqipėria nėnshkruan Protokollin

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Shqipėria nėnshkruan Protokollin Empty Shqipėria nėnshkruan Protokollin

  Mesazh nga Scarface prej Mon 14 Jul 2008, 00:21

  Shqipėria nėnshkruan Protokollin...

  Ka nisur nė Bruksel ceremonia e nėnshkrimit tė Protokollit tė anėtarėsimit tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO. Sekretari i Pėrgjithshėm i Organizatės sė Atlantikut tė Veriut Jaap De Hoop Scheffer, deklaroi nė fjalėn e hapjes se dy vendet ballkanike u angazhuan pėr kėtė anėtarėsim, duke ndėrmarrė njė sėrė reformash nė tė gjitha drejtimet.

  “Ky nėnshkrim ėshtė njė hapa para ratifikimit tė anėtarėsimit tė plotė”-deklaroi ndėr tė tjerash Scheffer, duke shtuar se arritjet e Shqipėrisė dhe tė Kroacisė e inkurajuan kėtė organizatė pėr tė marrė vendimin e pranimit tė kėtyre dy vendeve.

  Mė pas, Sekretari i Pėrgjithshėm, tha se dyert e NATO-s mbeten tė hapura edhe pėr shtete tė tjera, qė aspirojnė pėr tė qenė pjesė e kėsaj organizate.

  Ndėrsa ministri shqiptar i Punėve tė Jashtme, Lulzim Basha, deklaroi se anėtarėsimi, konfirmoi arritjet e Shqipėrisė, e cila pėrmbushi detyrimet e kėrkuara. Ai tha se Shqipėria ėshtė shembull nė Rajon, pėr sa i pėrket stabilitetit. Duke falėnderuar anėtarėt e NATO-s, ministri Basha, shtoi se reformat nė vend po ecin me konsensus.


  ________________________________
  Shqipėria nėnshkruan Protokollin Scarfa10

   Ora ėshtė Sun 09 Aug 2020, 11:09