Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Historia e njeriut

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Historia e njeriut Empty Historia e njeriut

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 23:02

  A je kurioz te dini se si mberriti njeriu deri ne kete dite dhe si vazhdon te jetoj?
  Ne kete teme do te keni mundesi ta lexoni historin e tij.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 23:02

  H i s t o r i a E Nj e r i u t

  Historia e fatit tė njeriut! Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

  Do tė jesh gomar, do tė punosh prej mėngjesit e gjer nė mbrėmje.
  Do tė bartėsh nė shpinėn tėnde ēdo gjė qė tė ngarkojnė dhe do tė
  Jetosh 30 vjet.

  Ndėrsa gomari u pėrgjegj:
  Le tė jetė sipas dėshirės Tėnde Zot i nderuar, por ... 30 vite janė shumė, a nuk ėshtė mė mirė tė jenė 10?

  Zoti dėgjoi lutjen e gomarit dhe e bėri tė tillė. ( -20)

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

  Do tė jesh qen. Do tė ruash shtėpinė e njeriut. Do tė hash ēka tė japin dhe do tė jetosh 25 vite.

  Dhe qeni u pėrgjegj:

  Le tė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 25 vite janė pak si shumė. A nuk ėshtė mė mirė 10?

  Zoti aprovoi lutjen e tij dhe e bėri tė tillė. ( -15 )

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Mė tej krijoi Zoti majmunin dhe i tha:

  Do tė jesh majmun. Do tė kėrcesh prej dege nė degė dhe bėsh majmunllyqe pėr argėtimin e rrethit tėnd dhe do tė jetosh 15 vite.

  Majmuni u pėrgjegj:

  Letė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 15 vite janė pak si shumė.
  A nuk ėshtė mė mirė 5?

  Zoti aprovoi lutjen e majmunit dhe e bėri tė tillė. ( -10)

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Mė nė fund Zoti e krijoi njeriun dhe i tha:

  Do tė jesh njeri, krijesa mė intelegjente nė tokė. Tė tė zotėrosh me botėn dhe me ēdo gjė nė te, pėrveē me gruan. Kėte nuk do ta arrish kurrė. Do tė jetosh 30 vite.

  Dhe njeriu iu pėrgjegj:

  Tė falenderoi shum dhe letl jetė dėshira yte o Zot, por ... 30 vjet janė pak. A nuk kisha mundur ti shtoi edhe ato 20 qė nuk i deshi gomari, 15 qė i refuzoi qeni dhe 10 qė nuk i deshi majmuni?

  Ia plotėsoi Zoti dėshirėn njeriut dhe e krijoi tė tillė. ( 30 + 20 + 15 + 10 = 75 ! )
  -------------------------------------------------------------------------------------

  Prandaj njeriu jeton 30 vite si njeri.

  Pastaj martohet dhe jeton 20 vite si gomar, duke punuar prej mėngjesit gjer nė mbrėmje dhe duke bartur nė shpinėn e tij barrėn e tėrė familjes.

  Pastaj shkon nė pension dhe jeton 15 vite si qen, duke e ruajtur shtėpinė dhe duke ngrėnė atė qė ia japin.

  Dhe nė fund, jeton edhe 10 vite si majmun, duke kėrcyer nga banesa nė banesė tė fėmijėve tė vet pėr tė argėtuar nipėrit e vet


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga Scarface prej Wed 18 Jun 2008, 01:53

  Hahahahahahahahaahaaaaaaaa.....

  Kjo qenka e forte fare, fjola-1.
  Dicka teper e cuditeshme dhe shume interesante po ta marresh me kuptimin e vertete te jetes se njeriut...

  Kalofsh mire...


  ________________________________
  Historia e njeriut Scarfa10
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 31
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Tue 24 Jun 2008, 23:50

  Pershendetje fjolla-1 dhe urime per temen.
  Habitem per vete faktin se nga njera ane te ben per te qeshur kjo lloj historie e njeriut dhe ne te njejten kohe, po ta krahasosh me jeten reale te njeriut pothuajse perputhet plotesishte me te...

  E cuditeshme, apo jo?!

  Gjithesesi kalofsh mire...


  ________________________________
  Kurre mos i bej keq njeriu ne jete
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga Odeta prej Fri 07 Nov 2008, 10:47

  Urime, urime fjolla-1.
  Hahahahahahahahahahaaaaaa... shume e bukur si histori, por pak e dhimbshme...


  ________________________________
  Historia e njeriut ILoveYouAnimRvText
  florida_L
  florida_L
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 112
  Mosha : 37
  Pikėt : 374
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga florida_L prej Wed 14 Apr 2010, 10:32

  shume bukur


  ________________________________
  Loti yt dua te jem
  nga syte e tua te rrjedh
  mbi faqe lehte te te rreshqas
  ne buzet e tua dua te vdes ...

  Sponsored content

  Historia e njeriut Empty Re: Historia e njeriut

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Jun 2020, 10:12