Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes Empty Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 07:15

  Pershendetje.
  Sic tregoni edhe titulli ne kete teme do te shikoni natyren tuaj permes ores se lindjes.Per mua ishte e vertet dhe besoj qe edhe per ju do te jete e njejta.

  Lexim te kendeshem.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes Empty Re: Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 07:15

  Pėr tė lindurit nė mes tė zeros dhe orės katėr


  Keni natyrė tė qetė dhe tė heshtur. Dėshironi tė ėndėrroni dhe ndėrtoni kulla nė re. Keni imagjinatė tė bujshme, porse vėshtirė gjendeni nė botėn e realitetit fizik. Jeni fantazues dhe poet i lindur, andaj njerėzit vėshtirė ju kuptojnė. Ngapak jeni tė pėrhėnur dhe hutaq, por, jo: zemrėn e keni fisnike.


  Pėr tė lindurit nė mes tė orės katėr dhe tetė


  Ju ju karakterizojnė shkathtėsia dhe harmonia. Jeni kėmbėngulės dhe tė qėndrueshėm nė tė gjitha punėt, e sidomos nė gjėrat praktike. Si rrallėkush gjendeni nė botėn e realitetit tė rėndomtė. Synoni drejt asaj qė tė tjerėve t’iu bėheni shembull, qė nga ēasti nė ēast ta tregoni dhe ta vėrtetoni kėtė.


  Pėr tė lindurit nė mes tė orės tetė dhe dymbėdhjetė


  Ju jeni krijesė e besimit, e shpresės dhe optimizmit. Jeni tė gjallėrishėm, tė zhdėrvjelltė, pėrgjithmonė nė trazimin kijues. Gjithkund rrezatoni dashuri joegoiste dhe ngrohtėsi magnetike. Jeni sensualė dhe spirituozė. Keni prirje kah artet dhe filozofia, ju pajisin virtytet dhe talenti.  Pėr tė lindurit nė mes tė orės dymbėdhjetė
  dhe gjashtėmbėdhjetė


  Jeni tė kthjellėt, tė gjallėrishėm, tė shkathtė, tė lėvizshėm, plot energji. Pėr ju, si tė pėrcaktuara nga natyra, janė punėt praktike. Jeni orator tė mirė, matematikanė dhe fizikanė. Por po aq do tė mund tė ishit edhe shkrimtar, vetėm po qe se do tė mund ta orientonit energjinė nė atė drejtim. Me njė fjalė, ju jeni person gjithanshmėrisht i talentuar; nė shumė profesione e zeje mund tė shprehet me sukses shpirti juaj krijimtar.


  Pėr tė lindurit nė mes tė orės gjashtėmbėdhjetė
  dhe njėzet


  Ju keni shpirt tė trazuar, bredhėritės. Ngapak jeni nervoz dhe tė hutuar. Lėvizjet i keni dinamike, fjalėt tė ashpra e tė fuqishme; shpejt mendoni dhe veproni. Dėshironi qė sa mė shumė tė rrėmbeni nga jeta. E doni jetėn nė tė gjitha trajtat dhe format. Shpesh i ndėrroni vendimet dhe qėndrimet. Ndėrmerrni nė tė njėjtėn kohė nga disa punė. Kush nuk ju njeh mirė, do tė mendjojė se jeni mendjelehtė, por ju jeni tė ndėrgjegjshėm sa s’ka mė pėr tė gjitha ato qė bėni.


  Pėr tė lindurit nė mes tė orės njėzet
  dhe njėzet e katėr

  Jeni tė matur, rezistentė dhe tė qėndrueshėm nė tė gjitha fushat. Synoni kah ajo qė tė dominoni mbi ēėshtjet dhe situatat. Keni prirje pėr filozofi dhe letėrsi. Jeni racionalė dhe spirituozė. Ndikoni magnetikisht nė rrethin tuaj. Jeni autoritet nė familje dhe shoqėri, nė mesin e miqve dhe tė farefisit. Ngapak veproni mendjemadhėsisht dhe krenar, e kjo vjen shkaku se pėr sė tepėrmi besoni nė vetvete, se jeni plot vetėbesim, si dhe energji jetėsore e kreative.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 31
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes Empty Re: Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Fri 14 Nov 2008, 10:57

  Interesante fjolla-1.

  Urime.


  ________________________________
  Kurre mos i bej keq njeriu ne jete
  alexandramalaj
  alexandramalaj
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 66
  Mosha : 26
  Vendndodhja : Vlore
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 156
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/08/2012
  Hobi : Te ndihmoje njerezit dhe te ndjek shkollen e mjeksise
  Humor : Je ceeeeeeloooooooosssss

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes Empty Re: Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  Mesazh nga alexandramalaj prej Fri 31 Aug 2012, 15:59

  Shume flm per informacionin

  Sponsored content

  Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes Empty Re: Shikoni se qfare natyre keni permes ores se lindjes

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Jun 2020, 10:33