Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  AH, MOR ATDHE ...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  AH, MOR ATDHE ... Empty AH, MOR ATDHE ...

  Mesazh nga Administratori Tue 27 Feb 2018, 04:59

  AH, MOR ATDHE ...

  Ah, mor atdhe.
  I dashuri ...
  I paharruari ...
  I shtrejti ...
  Atdheu im ...

  Sa ėmbėl, mė kumbon,
  Kėtu larg, ku gjendem ...
  Jehona e zėrit tėnd,
  Nė veshin e shpirtit,
  Tė rreshkur nga malli ...

  Nė duar tė egra ndarjesh,
  Shtrihet diku... dhimbshėm...
  ... e m'kalon koha, larg teje,
  Kurbetēi... vdekur sėgjalli!

  Jetova dhe po jetoj,
  I huaj mes tė huajve ...!
  Ndaj e kam t'pamundur,
  Tė kthehem pa lot nė sy,
  N'prehėrin tėnd t'ngrohtė,
  Atdheu im i shtrenjtė ...

  © S. Murati
  05 Tetor 2012

   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 06:22