Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

2 posters

  Mergimtari

  Dukagjini
  Dukagjini
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 4
  Mosha : 40
  Pikėt : 14
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/06/2012

  Mergimtari Empty Mergimtari

  Mesazh nga Dukagjini Sat 30 Jun 2012, 15:58

  Shum kush fol keq pėr ty,
  ta fal dreqin dhurat,
  Sepse vet e ka ma t`ngat,
  pėr veti flet urat,

  E kush n`dersy si thot,
  shum kush e len pėr nderė,
  para teje qan me lot,
  mundohet me t`lan Vlerė,

  Prap po te mashtron,
  thu me mend i hhkreti,
  aj ty po te lexon,
  nuk qan pėr ty, por pėr veti.
  Kjo Dashurija,
  Po mshel Vesh e Sy,
  Po me harron Mu,
  E po te don veq Ty.
  Dukagjini
  Dukagjini
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 4
  Mosha : 40
  Pikėt : 14
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/06/2012

  Mergimtari Empty Re: Mergimtari

  Mesazh nga Dukagjini Sat 30 Jun 2012, 16:10

  Po shkputen lulet e blinit,
  bardh si bora e dimrit,
  shkojn tuj ra kadale,
  si me kan ka kcejn valle,


  Era poj shperndan,
  neper kater an,
  sa bukur si nuse me vell,
  si rete e bardha ne qiell,


  Aroma e mir, toka e bardh,
  ndjej knaqesi,si ne dashurin e par,
  sa kujtim i bukur,
  niher ne jet me u ndi si flutur.


  Shkronjat mi mur era,
  po ti qon ty ka dera,
  ni zog qe po kendon,
  fjal pėr fjal ty po ti lexon,

  Ndegjo mir se qka po thot,
  je e vetmja ne ket bot,
  e dikush qe pot kujton,
  shum te don e s`te harron.
  Kujtimet po vdesin,
  zemra shpres nuk ka,
  syt lot nuk qesin,
  po vajtoj pa za,

  Nuk te la ne harres,
  ne vetmi mall kam pėr ty,
  edhe pse jam pa shpres,
  prap me lot me m`bushen kta sy.


  Ti ne atdhe e un n`mergim,
  esht m`bet zemra si fmi jetim,
  si fmi jetim qe nuk she drit,
  dit e nat i dhem ky shpirt,
  as trupi kurr si pushon,
  ket gyrbet po e mallkon,
  po e mallkoj si ata t`part,
  qe ende sju kan sheru varrt,
  po vjatojm si qyqja malit,
  po i tretim njerst e ballit,
  njerst e ballit,pesha mallit.
  Dukagjini
  Dukagjini
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 4
  Mosha : 40
  Pikėt : 14
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/06/2012

  Mergimtari Empty Re: Mergimtari

  Mesazh nga Dukagjini Sat 30 Jun 2012, 16:17

  Me u ba mesues i vetvetes,
  tuj msu prej gabimeve gjat jetes,
  sepse jeta ka plot detyra,
  pėr gjdo gja nuk shitet ftyra,
  sa do t`she syni bukuri,
  as gja nuk vlen,kur zemra ska lumturi

  Me mungojn syt e tu,
  qe i pash diten e par,
  Nderė t`oborrit m`bush me lot,
  me urojshin rrug te mbar!
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Mergimtari Empty Re: Mergimtari

  Mesazh nga Armanda Fri 13 Jul 2012, 02:12

  Urime per poezite e mesiperme.
  Shpresoj qe te na sjellesh edhe te tjera ne vazhdim.

  Sponsored content


  Mergimtari Empty Re: Mergimtari

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 26 Jul 2024, 02:37