Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  5 Menyra se si tė jesh njeri i veprimit.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  5 Menyra se si tė jesh njeri i veprimit. Empty 5 Menyra se si tė jesh njeri i veprimit.

  Mesazh nga Administratori Fri 11 May 2012, 01:19

  5 Menyra se si tė jesh njeri i veprimit.

  Bota ėshtė e njerėzve tė veprimit.
  Nė qoftė se ti nuk je i tillė, nevoja mė urgjente, pėr ty, ėshtė qė tė
  bėhesh deomos i tillė. Nėse je, duhet tė preokupohesh qė tė bėhesh
  mė tepėr. Ja disa metoda:

  1. Tė duash punėn, energjinė, lėvizjen:
  Tė urresh dembelizmin, rehatllėkun, mėnyrat e panumėrta tė
  humbjes sė kohės (kafe, diskutime tė padobishme, spektaklet
  banale, miqtė mendjelehtė, klubet, zbavitjet e kota, gjumin e drekės).

  2. Tė jesh i pasionuar me aktivitetin tėnd professional:
  t’i kushtosh tėrė kohėn tėnde, tėrė mendimet e tua, tėrė forcat e tua.
  Kur tė kesh rrojtur shumė e tė kesh njohur kotėsinė e trishtuar tė
  tėrė atyre gjėrave e tėrė atyre preokupimeve tė cilave u kemi dhėnė
  gabimisht aq shumė rėndėsi do ta ēmosh mė shumė punėn tėnde e do
  tė pendohesh qė je preokupuar kaq pak e kaq keq.
  Koha kushtuar punės ėshtė e vetmja e harxhuar mirė, sespe ėshtė e
  vetmja qė pjell diēka.

  3. Tė mos mėrzitesh kurrė:
  Ose mos e lėr veten tė mposhtet nga mėrzia.
  Mėrzia na zė nė momente kur truri ynė ėshtė i plogėt.
  Tė mbash vazhdimisht trurin nė aktivitet, mos e lejo nė asnjė moment tė
  ndalojė, mos i krijo as pretekste, as mėnyra tė hutohet.
  Njerėzit qė mėrziten, janė pėr t’u mėshiruar dhe pėrēmuar nė tė njėjtėn kohė.

  4. Mos i lėr kurrė asgjė rastit:
  Parashiko gjithēka. Mos merr vesin e shėmtuar tė varėsh shpresat tek fati,
  tek rrethanat, tek e papritura: ėshtė njė mėnyrė shkatrrimtare qė tė ēon nė
  pasojat mė tė dėmshme.

  5. Mėsohu tė gjykosh dhe tė vendosėsh me shpejtėsi:
  Nė jetėn kontemporane, gjithēka zhvillohet nė kohė rekord.
  Mekanizmi dhe ritmi i punėve kėrkojnė sot qė njė njeri tė dijė tė pėrcaktojė
  qėndrimin e tij e tė formulojė masat paraprake nė njė tė dhjetėn e sekondės.


  ________________________________
  5 Menyra se si tė jesh njeri i veprimit. Pictur10

   Ora ėshtė Tue 02 Mar 2021, 00:05