Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Kėshilla tė ndryshme pėr tė mbajtur nė formė tė shėndetshme Trurin tuaj...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Kėshilla tė ndryshme pėr tė mbajtur nė formė tė shėndetshme Trurin tuaj... Empty Kėshilla tė ndryshme pėr tė mbajtur nė formė tė shėndetshme Trurin tuaj...

  Mesazh nga Administratori Tue 08 May 2012, 04:41

  Kėshilla pėr ta mbajtur trurin tuaj tė shėndetshėm.


  -Lexoni libra
  Zgjidhni njė libėr me njė temė krejt ndryshe.
  Lexoni njė novelė me bazė nė Egjipt.
  Mėsoni pėr ekonominė.
  Ka mjaft libra tė shkėlqyer jo letraro-artistik qė ia arrijnė qėllimit
  t'ju argėtojnė ndėrsa mėsoni pėr njė subjekt.
  Bėhuni njė ekspert nė diēka tė re ēdo javė.
  Jo vetėm qė do ta vini trurin nė lėvizje duke imagjinuar periudha tė
  ndryshme kohore dhe kultura, por do tė keni histori interesante pėr
  tė treguar


  -Luani lojėra
  Lojėrat janė mėnyra mė e mirė pėr tė sfiduar trurin.
  Sudoku, fjalėkryqet dhe lojėrat elektronike mund tė pėrmirėsojnė
  shpejtėsinė dhe kujtesėn e trurit. Kėto lojėra mbėshteten tek logjika
  e matematika.  -Pėrdorni dorėn e kundėrt
  Kalojeni ditėn duke bėrė gjėra me dorėn qė nuk pėrdorni.
  Nėse jeni mėngjarash, hapini dyert me dorėn e djathtė.
  Nėse pėrdorni tė djathtėn, atėherė provoni t'i hapni dyert me dorėn e
  majtė.
  Ky ushtrim i thjeshtė do tė bėjė qė truri juaj tė shtrojė rrugė tė reja.
  Mbajeni orėn nė dorėn e kundėrt qė tė kujtoheni pėr kėtė.


  -Mėsoni numrat e telefonit
  Telefonat celularė mbajnė mend ēdo numėr qė i telefonon.
  Askush nuk i mėson mė pėrmendėsh numrat e telefonit sot, por kjo
  ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė stėrvitur kujtesėn. M
  ėsoni njė numėr tė ri ēdo ditė.


  -Hani edhe pėr trurin tuaj
  Truri juaj ka nevojė qė tė hani nė mėnyrė tė shėndetshme.
  Pėrqendrohuni tek vajrat e peshkut nga salmoni i egėr, arrat, bajamet,
  farat e lirit dhe vajin e ullirit.
  Hani mė shumė prej kėtyre ushqimeve dhe mė pak ushqime tė konservuara.


  -Ndahuni nga rutina
  Sa shumė na pėlqen rutina.
  Gjėrat qė na pėlqejnė do t'i bėnim gjatė gjithė ditės.
  Por sa mė shumė ta perfeksionojmė diēka, aq mė pak punon truri pėr tė.
  Pėr ta ndihmuar trurin tė qėndrojė i ri, duhet sfiduar.
  Ndryshoni rutinėn nė dyqanin e ushqimore, pėrdorni gjėra qė s'i keni pėrdorur mė
  parė, hani ėmbėlsirėn nė fillim.
  E gjithė kjo do ta detyrojė trurin tė zgjohet nga zakoni dhe tė jetė pėrsėri vigjilent.


  -Kaloni nga njė rrugė e ndryshme
  Udhėtoni apo ecni nga njė rrugė ndryshe nga ajo qė kaloni zakonisht.
  Ky ndryshim nė rutinė do ta ndihmojė trurin tė stėrvitė kujtesėn.
  Provoni anė tė ndryshme tė rrugės pėr tė shkuar nė njė dyqan.


  -Mėsoni njė aftėsi tė re
  Mėsimi i njė aftėsie tė re do tė vė nė punė zona tė ndryshme tė trurit.
  Kujtesa do tė hyjė nė punė, do tė mėsoni lėvizje tė reja dhe do t'i lidhni
  gjėrat ndryshe.
  Leximi i Shekspirit, mėsimi i gatimit dhe ndėrtimi i njė aeroplani nga
  kunjat e dhėmbėve, tė gjitha kėto janė aftėsi qė do tė sfidojnė trurin dhe
  do t'ju japin diēka pėr tė menduar.


  -Bėni lista
  Listat janė tė mrekullueshme.
  Bėrja e listave ju ndihmon t'i lidhni artikujt njėri me tjetrin.
  Bėni njė listė tė tė gjitha vendeve ku keni udhėtuar.
  Bėni njė listė tė ushqimeve mė tė shijshme qė keni ngrėnė.
  Bėni njė listė tė dhuratave mė tė mira qė ju kanė dhėnė. B
  ėni njė listė ēdo ditė pėr tė luajtur me kujtesėn.
  Bėni listėn e ushqimeve pėr tė blerė, por pėrpiquni tė blini pa tė.


  -Zgjidhni njė mjeshtėri tė re
  Gjeni diēka qė ju magjeps, qė ėshtė e lehtė tė bėhet dhe qė nuk ju
  kushton shumė.
  Fotografitė me aparat dixhital, mėsimi i pikturės, mėsimi i njė
  instrumenti muzikor, mėsimi i stileve tė ndryshme tė gatimit apo
  tė shkrimit, tė gjitha kėto janė zgjedhje tė shkėlqyera.


  ________________________________
  Kėshilla tė ndryshme pėr tė mbajtur nė formė tė shėndetshme Trurin tuaj... Pictur10

   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:24