Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+6
Administratori
Bukuroshja
Lavdia
denada
Genta
florida_L
10 posters

  Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  florida_L
  florida_L
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 112
  Mosha : 41
  Pikėt : 374
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga florida_L Mon 22 Mar 2010, 09:42

  Postoni ne kete teme, Shprehje dhe Fjale te bukura kushtuar Dashurise.
  Mund te jene te tuajat personale apo edhe te ndonje poeti apo filozofi te madh.
  florida_L
  florida_L
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 112
  Mosha : 41
  Pikėt : 374
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga florida_L Mon 22 Mar 2010, 09:44

  Mė mirė tė mos kesh fare, se sa ta humbėsh dashurinė.(Hebeli)
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 36
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Genta Tue 23 Mar 2010, 05:59

  Dashuria e Vertete dhe e Sinqerte nuk shuhet kurre per jete...
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Vizitor Thu 08 Apr 2010, 20:52

  dashuria ėshtė vetė zjarri i ndezur pa parashikime, ėshtė si dielli qė del pa na pyetur...?
  denada
  denada
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 37
  Pikėt : 30
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/03/2009

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga denada Sat 10 Apr 2010, 22:56

  Kush nuk e ka njohur dashurine, nuk e ka njohur as vetveten.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Vizitor Tue 20 Apr 2010, 19:24

  shumė poetė madje shumė tė tillė kishin tentuar tė ndriēonin vendin se ku bnaon dashuria, ta hijeshojnė dhe ta madhėshtojnė me njė pėrmendore, me njė shtatore, me njė lapidar...kishin shkruar verse, kishin kėnduar himne ode dhe ditirambe kishin bėrė sonet dhe dymbėdhjetėrrokėshe e ishin sjellur duke menduar se bėnė njė punė tė mundimshe. kur ishin zgjuar, kishin parė kalanė e kėshtjellėn e zhvendosur diku tjetėr, dhe kishin shaluar kuajt e erės dhe ishin vėnė nė ndjekje... ajo tutje kėta pas, dhe ishin lodhur dhe kishin nxėnė pozicione tė reja. a ishte nė zemėr a ishte nė shpirt, a ishte nė loēkė tė zemrės, a ishte nė lug tė barkut, a ishte nė bregun venerian, a ishte nė kėmbė a ishte nė duar, sa ishte nė kokė sa ishte nė mendje, ec e dije ku shkon sa vjen e rritet sa pėrtėrihet...eu zemėr a lodhesh a pushon ndonjėherė, ku banon a ke adrsė a vėshtron ditė e natė jetėn tonė a ke sy nė gjumė, ej loēkė a po dridhesh dhe a ke shtypje tė lartė, ej zemėr si ai kalove natėn a ishe nė ėndėrr a do tė dalėsh nė zgjėndėrr...lere se kjo punė ėshtė e rėnėd, le tė gjendet ku tė dojė sa andej sa kėndej dhe secili le tė kėaqet me kėtė dashuri, seps eėshtė eija dhe personale...le tė rrojė dashuria dhe tė na robėrojė po deshi, mė mirė robėr i dashurisė se i urrejtjeve...unė do tė doja tė mė robėrojė dashuria pėrgjithmonė, madje tėrė kohėn e lume...mė vje keq pėr ata qė nuk hapėn zemrat qė tė hyjė dahsuria e madhe, por tė tillė ka pak, kjo mė jep shumė shpresa....
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Vizitor Tue 27 Apr 2010, 22:24

  vaj halli pėr ata qė janė tė dashuruar nuk shpėtohen nga pėrcėllimet, dashuria ėshtė zjarr dhe vetėm zjarr, kush e do zjarrin le tė ofron buzėt dhe tė merr dashuri
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Vizitor Tue 27 Apr 2010, 22:28

  dashuria hyn nėpėr vrimė tė gjilpėrės dhe del kah dritarja e madhe e jetės...a mund ta zėsh a mund ta kapėsh, mė mirė do tė ishte tė ishe nė njė vakuum dhe tė mos vijnė gjurmėt e saj. aq e bukur aq e shijshme aq e kėndshme, aq e ndritur, aq e hareshme, kush mund tė rezistojė vallė?????
  Lavdia
  Lavdia
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 11
  Mosha : 45
  Pikėt : 33
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/05/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Lavdia Sat 29 May 2010, 23:00

  Dashuria te ben t'a njoheh dhe t'a kuptosh me mire jeten...
  Bukuroshja
  Bukuroshja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 7
  Mosha : 38
  Pikėt : 21
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/06/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Bukuroshja Mon 07 Jun 2010, 23:01

  Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Administratori Thu 14 Oct 2010, 01:34

  Vajza e bukur pelqehet me sy, ndersa ajo e mira perlqehet me zemer...
  Klea@Love
  Klea@Love
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Numri i Postimeve : 258
  Vendndodhja : milano
  Profesioni : inxhenjere arkitekture ne ndertim
  Pikėt : 804
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 16/03/2010
  Humor : sa te doni

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Klea@Love Thu 14 Oct 2010, 12:20

  Dashuria eshte e fuqishme saqe te ben te derdhesh lot deri ne heshtjen e saj
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 24 Oct 2010, 05:53

  te rremben zemren dhe ndihesh i huaj
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Administratori Sun 24 Oct 2010, 10:57

  -Dashuria eshte nektari i kesaj jete... (E imja kjo)
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 38
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Scarface Tue 09 Nov 2010, 01:28

  Nese je i dashuruar ne shpirt ke pranvere, e nese jo, ne shpirt ka dimer dhe acar.
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 37
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Alketa-fr Thu 09 Dec 2010, 02:22

  Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi, neve na kujton, pse ja vlen per te jetuar!
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 37
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Alketa-fr Thu 09 Dec 2010, 02:23

  Dashuria ka thellesi dhe eshte e perjetshme, nese eshte me te vertete e paster.
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 37
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Alketa-fr Thu 09 Dec 2010, 02:25

  Dashuria i ka ligjet e veta tė zhvillimit, stinėt e veta jetėsore si lulja, jeta e njeriut. Ajo ka pranverėn e hershme, verėn e nxehtė dhe, pas tyre, vjeshtėn e cila pėr disa ėshtė e nxehtė, e ndritshme dhe frutdhėnėse, ndėrsa pėr disa tė tjerė e ftohtė, e zymtė dhe e mjerė. Bjelinski.
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 37
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Alketa-fr Thu 09 Dec 2010, 02:32

  -Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 37
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Alketa-fr Thu 09 Dec 2010, 02:35

  Nga tė gjithė budallallėqet qė bėn njė vajzė, mė i madhi ėshtė dashuria e saj e parė. Kocebu
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Administratori Sun 13 Mar 2011, 11:48

  - Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar. (Shileri)

  Sponsored content


  dashurine - Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine Empty Re: Shprehje dhe Fjale te bukura per Dashurine

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 07:48