Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:09


  - Njeriu me i ri me moshe, udheton neper shtate kontitente:
  Giogio Barberi ne 29 nentore 2004 ne moshen 1 vjec 303 dite (lindur me 31 janar 2003, itali), vizitoi ishullin" Mbreti George " te Antarktikes (King George Island off Antarctica) se bashku me prinderit e tij Gio and Rosy perfunduan udhetimin e 7-te Kontinenteve !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:10


  -Ndryshimi me i madh temperatures per nje dite ka qene 56 grade C , ky ndryshim ka ndudhur 23-24 Janar 1916 ne Browning, Montana (USA) nga 7 grade C ne - 49 grade C !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:11


  -Portieri me peshe me te madhe ne futboll ka qene portieri i kombetares Angleze Willy Henry "Fatty" Foulke( 1874-1916) ka qene 1.90 m i gjate dhe 141 kg !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:12


  - Nathalie, nje gjermane nga Dotmundi, 19 vjecare , arriti te bente dashuri me 64 burra brenda nje dite, dhe nuk e beri kete gje per zanat por thjesht per bast.
  Vajza nga Dortmund kishte vene kete bast me nje shoqen e saj. Do te fitonte kush nga te dyja do te shkonte me me shume burra ne nje dite, natyrisht duke i paguar. Ne fund basti u fitua nga Nathalie duke arritur te kishte raport seksual me 64 burra. Ndersa shoqja e saj Tine arriti te kishte raport seksual me 52 burra.
  Nje kompeticion qe natyrisht nuk mund te kalonte pa bere buje , aq sa ne deren e 2 studenteve u paraqiten 1800 burra, por vetem 64 prej tyre ishin me fat !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:14


  -Nje grek maratonist ka vrapuar 42 km pa u ndalur.
  Me se shumti ne bote ka vrapuar per te dyten here qe mban rekordin 42 km e 195 m !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 24 Aug 2007, 05:14


  -Ne Brazil gjate shek. XX-te eshte vrare gjarperi me i madh ne bote, Anakonda, gjatesia e te cilit arrinte ne 35 metra. Per ta vrare kete gjarper gjigant u desh qe te goditej me 500 plumba !!!...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:08


  -Thonjėt mė tė gjatė nė botė!...


  Lee Redmonds ka thonjėt e gishtėrinjve tė gjatė 7,5 metra.
  Thonjėt e gishtėrinjve tė 65 vjecarės Lee Redmond nga Utaha

  i kan siguruar asaj njė vend nė librin e rekordeve tė Ginesit.
  Gjatėsia e thonjėve arrin nė 7,51 meter, njofton agjencia e
  lajmeve Reuters.
  Ajo ka filluar tė rrise thonjėt para 27 vitesh. Pėr ē'do ditė kalon

  njė proces pėr tė mabjtur thonjėt nė gjėndje tė klasės sė pare.
  Trajton ata me vaj tė ullirit dhe forcues tė thonjėve pėr ditė.
  Kur ata ndotėn, i pastron me pastė tė dhėmbėve.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:11


  -Shpejtesia me e madhe me motorr!..

  Shpejtesia me e madhe mbi nje motorr eshte arritur me 14 qershor te 1990 ne USA.
  Me nje motorr 7 m te gjate dhe te pajisur me dy motora 1500 kubike eshte kapur shpejtesia 519 km/h.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:13


  -12 sekonda vonesė pėr gjatė gjithė vitit!...


  Korrektesa
  dhe saktesia ne orare udhetimesh, nuk eshte me
  virtyt i Zvicres, por i Japonise. Treni japonez shume i shpejte
  Shinkansen, ka shenuar nje rekord te ri korektese: brenda nje
  viti ka grumbulluar 12 sekonda vonese. Madje per kete vonese,
  te paimagjinueshme ne Bote, zedhenesi i kompanise hekurudhore kerkoi ndjese.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:14


  -Dhurata mė e madhe ne bote!...


  Statuja e Lirise, e njohur zyrtarisht si 'Liberty Enlightening the World',

  eshte nje dhurate e popullit te Frances per Shtetet e Bashkuara te Amerikes.
  E transportuar ne SHBA ne 1885, ajo u rikonstruktua ne 28 Tetor 1886.
  Statuja eshte 46.50 m (151 ft 1 in) e larte, dhe peshon 225 ton.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:17


  -Dhoma mė e shtrenjtė e hotelit, nė botė!...


  Dhoma me e shtrenjte e hotelit ne bote eshte Suita Imperiale

  ne President Wilson Hotel ne Gjeneve, Zvicer, e cila mund te
  prenotohet per nje shume prej $33,000 nata.
  Suita, ne te cilen mund te shkohet me nje ashensor privat,
  ze nje kat te tere te Starwood Luxury Collection hotel.
  Ne te ndodhen kater dhoma gjumi, te gjitha me pamje nga
  Lake Geneva, nje dhome veshjeje dhe nje studio.
  Tavolina e rrumbullaket ne dhomen e ngrenies ka vend per
  26 persona, dhe dhoma e ndenjes ne te cilen ndodhet nje
  tavoline bilardoje, nje salle koktejlesh dhe nje biblioteke
  mund te mbaje 40 persona.
  Te gjitha dyert dhe dritaret e suites jane anti plumb.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:20


  - Shkrimtarja me e lexuar ne Bote!...

  Shkrimtarja mė e lexuar nė botė ėshtė Agata Kristi, e cila 74
  romanet e saj pėr krime, i shiti ne me shume se 2 miljard kopje.
  Njekohesishte ato u perkthyen nė 44 gjuhė tė ndryshme tė botes.
  Mesatarisht tė ardhurat e saj nė vit janė 3,7 milion dollarė amerikan.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:23


  -Brazil, 38-vjeēarja lindi fėmijėn me peshe 16,7 kg!...


  Nuk kanė tė sosur lajmet e ēuditshme qė ndodhin nėpėr botė.
  Njė grua braziliane nga San Paola, 38-vjece ka lindur njė fėmijė me
  peshė gjigante, 16.7 kg.
  Mjekėt e konsiderojnė si rast unikal dhe qė duhet tė hyjė nė librin e rekordeve Gines.
  Gruaja qė lindi fėmijėn, ka edhe tre fėmijė tė tjerė qė i ka lindur nė
  peshėn qė varion nga 7 kg deri nė 11 kg.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:26


  -Rekord pėr hapjen e zarfave!...

  Nje rekord eshte vendosur ne bote dhe per hapjen e zarfave.
  Kete rekord e mban Francezi Henri Pereira.
  Ai arriti te hape per 47 ore e 48 minuta, 60 171 Letra.

  Duart e 44 vjecarit u enjten pas pak.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:27


  -Rekord pėr ecje mbrapshtė!...

  Nje student indonezian (Syaiful Bachri) ka thyer rekordin ne ecje mbrapsht.

  Me ane te dy pasqyrave te vendosura ne krahet e tij ai ka
  perkorrur ne 28 dite, 795 kilometra, distanze kjo qe ndan JARKARTA me SURABAYA.
  Per disa dite pas thyerjes se rekordit studenti nuk ka arritur te eci perpara...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:30


  -Gjyshi mė i ri nė botė!...

  Veshtire qe mund te thyhet rekordi i Dale Wright (Anglez) i cili eshte
  bere gjysh ne moshen 29 vjecare.
  Dale behet baba ne moshen 14 vjecare, ai arrin te gjej te djali i tij
  Stephen nje imitues perfekt te babait. Ne moshen 14 vjecare djali i
  tij arrin te kete nje vajze...


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Scarfa10
  Anduena01
  Anduena01
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 31
  Pikėt : 124
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/03/2010

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Anduena01 prej Fri 02 Apr 2010, 00:15

  Angli, gazeta mė e vogėl nė botė thyen rekordin ...

  “First News” ėshtė gazeta mė e vogėl qė ėshtė botuar ndonjėherė. Masa dhe forma nuk kanė rėndėsi pėr lajmin, pasi ėshtė kjo gazetė pėr fėmijė nga mosha 7 deri nė 14 vjeē qė ka thyer rekordin. Ashtu si tė gjitha gazetat e tjera ajo pėrmban lajme, vetėm se nė format tė vogėl. “First News” ėshtė regjistruar nė librin “Gines” tė rekordeve si gazeta mė e vogėl nė botė. Ajo u botua mė 8 nėntor nė Londėr, Angli. Gazeta pėr fėmijė pėrmban lajme shkencore, lajme nga bota e kafshėve dhe krijime artistike. Nė faqet e brendshme do tė gjeni hapėsirė pėr lojėra, lajme udhėtimi, lajme nga shkollat. Kjo gazetė ka njė faqe enkas pėr prindėrit dhe njė pėr mėsuesit.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Administratori prej Thu 12 May 2011, 20:16

  Rekord i ri ne Kine:
  Nje njeri lahet ne ujin e ngrire per dy ore...
  Kinezi Jin Songhao, i njohur me nofkėn “njeriu i akullt”, e theu rekordin pasi i kaloi nė temperaturė ekstreme tė ulėt 120 minuta. Gara e pėrvitshme, e cila tradicionalisht mbahet nė Zhangjiaji, nė provincėn qendrore Hunan tė Kinės, pėrfundoi tė hėnėn, ndėrsa Songhao e mposhti Ēen Kecaij, i cili arriti tė qėndrojė i zhytur nė ujin e akullt 118 minuta. Pjesėmarrėsit e guximshėm ulen nė kuti tė qelqta tė mbushura me akull vetėm me brekė tė shkurtra, shkruan “Reuters”. Rekordin e mėhershėm nė kėtė disiplinė e mbante Ēen, i cili mė 14 mars 2010 nė kontakt direkt me akullin kaloi njė orė, 48 minuta dhe 21 sekonda.


  ________________________________
  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Pictur10
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Armanda prej Fri 27 Apr 2012, 01:47

  Rusi Elbrus Nigmatulin, i cili mban titullin e njeriut mė tė fortė, ka thyer rekordin e tij personal dhe ka lėvizur anijen bartėse me peshė prej 760 tonėsh, njoftojnė mediet ruse. Elbrus ka vendosur rekord personal nė vitin 2006 kur nė lumin “Moska” ka tėrhequr anijen prej 186 tonėsh.Rusi 35-vjeēari i fuqishėm ėshtė kampion rus nė katėr sporte, pėrfshirė mundjen e duarve dhe ngritjen e peshave, dhe deri mė tani katėr herė ka fituar titullin e njeriut mė tė fortė nė kėtė vend. Ai ka marrė pjesė edhe disa herė rresht nė garėn pėr njeriun mė tė fortė nė botė, por asnjėherė nuk i ka shkuar pėr dore tė gjendet nė mesin e tre tė parėve. Nė vend tė peshave, sportistėt ekstrem sikur Nigmalutin zakonisht e testojnė fuqinė e tyre nė anije, buldozerė dhe kamionė.

  Sponsored content

  Rekorde Botėrore (Gines World Record's) - Faqe 2 Empty Re: Rekorde Botėrore (Gines World Record's)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 13:28