Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Ē'lodheni trupin tuaj herė pas here, sepse ka nevojė...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Ē'lodheni trupin tuaj herė pas here, sepse ka nevojė... Empty Ē'lodheni trupin tuaj herė pas here, sepse ka nevojė...

  Mesazh nga Administratori Tue 08 May 2012, 04:46

  Ē'lodheni trupin tuaj herė pas here, sepse ka nevojė.

  Trupi ka nevojė pėr ēlodhje.
  Kur bėni stėrvitje organizmi futet nė njė fazė stresi fizik dhe vetėm
  ēlodhja e ndihmon pėr t’u rikuperuar.
  Duhen tė paktėn shtatė deri nė tetė orė gjumė dhe gjysmė ore gjumė
  pasdite ėshtė mjaftueshėm pėr tė ēlodhur organizmin, megjithėse ka
  shumė faktorė qė e ndikojnė gjumin, si pėr shembull: cilėsia e gjumit,
  volumi i stresit mbi trupin dhe ndryshimet gjenetike.
  Shumė njerėz ēlodhen me 5 apo 6 orė gjumė, ndėrsa shumė tė tjerė
  kanė nevojė pėr 8 apo 9 orė.
  Shikoni me kujdes dhe studioni trupin tuaj.
  Nuk ka tregues mė tė saktė sesa vetė trupi.


  ________________________________
  Ē'lodheni trupin tuaj herė pas here, sepse ka nevojė... Pictur10

   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:41