Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Konsumimi i ujit ėshtė i dobishėm...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Konsumimi i ujit ėshtė i dobishėm... Empty Konsumimi i ujit ėshtė i dobishėm...

  Mesazh nga Administratori Tue 08 May 2012, 04:44

  Pini sa mė shumė ujė, sepse j'u bėn mirė.

  Uji ėshtė njė element i rėndėsishėm pėr organizmin e njeriut.
  Pini sa mė shumė ujė gjatė ditės.
  Rekomandimi ditor pėr ujė ėshtė 8-10 gota nė ditė.
  Uji ėshtė shumė i rėndėsishėm, sepse ndihmon tretjen e ushqimit,
  shpejton metabolizmin e trupit, e shpėlan organizmin gjatė ditės
  dhe nė tė njėjtėn kohė ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr funksionimin
  e kyēeve tė trupit, si gjunjėt dhe bėrrylat.
  Njė e mirė tjetėr e ujit ėshtė qė tė bėn tė ndjehesh i ngopur, pa ngrėnė
  shumė kalori.
  Gjithashtu, organizmi funksionon nė mėnyrė optimale kur nuk ėshtė i
  dehidratuar. P
  ėr ēdo 2 % dehidratim, muskujt humbin 14 % fuqi.


  ________________________________
  Konsumimi i ujit ėshtė i dobishėm... Pictur10

   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 09:31