Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundėr grabitjes!!!

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundėr grabitjes!!! Empty Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundėr grabitjes!!!

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 May 2012, 06:00

  Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundėr grabitjes!

  Njė spital nė Norvegji ka pajisur tė gjitha bebet e porsalindur me alarm kundėr grabitjes,
  pėr t’i mbrojtur nga rrėmbimet dhe pėr tė shmangur ngatėrresat.
  “Arsyeja kryesore ėshtė se duam tė theksojmė sigurinė”, thotė Eric Normann, kreu i Spitalit
  Universitar Akershus. “Kemi pasur njė periudhė ku Norvegjia pėrjetoi rrėmbime tė shumta
  dhe kjo ėshtė ajo qė duam tė shmangim”, thotė ai. sistemi i alarmit konsiston nė dy mikroēipe,
  njė i ngjitur nė byzylykun e kyēit tė bebes sapo lind dhe tjetri i ngjitur nė byzylykun e nėnės.
  Kur ēipet ndahen nė njė distancė, alarmi aktivizohet. Kur dikush pėrpiqet t’ia heqė byzylykun
  bebes, dyert e spitaleve mbyllen automatikisht.


  ________________________________
  Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundėr grabitjes!!! Pictur10

   Ora ėshtė Thu 01 Oct 2020, 14:16