Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Zbulohet njė hartė e Kubės e krijuar nga Kenedi...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Zbulohet njė hartė e Kubės e krijuar nga Kenedi... Empty Zbulohet njė hartė e Kubės e krijuar nga Kenedi...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 May 2012, 05:58

  Zbulohet njė hartė e Kubės e krijuar nga Kenedi!

  Njė hartė e Kubės, e realizuar nga Xhon Fitzgerald Kenedi
  gjatė krizės sė raketave kubane nė vitin 1962, do tė ekspozohet
  nė publik pėr herė tė parė kėtė vit nga Biblioteka Presidenciale “Kenedi”.
  Presidenti demokrat do ta paraqesė kėtė hartė pėr tė lokalizuar
  nėntė vendet e raketave tė instaluara nga Bashkimi Sovjetik
  nė veri tė Kubės, gjatė takimit tė parė kushtuar krizės qė preku
  Shtėpinė e Bardhė mė 16 tetor tė vitit 1962.
  "Asgjė nuk mund ta zėvendėsojė njė dokument tė kėtij lloji", ka
  nėnvizuar drejtoresha e bibliotekės “Kenedi”, Deborah Left, e
  cila ka parė qė kjo hartė ishte hedhur nė shitje nė internet nga
  njė analist i Arkivės Kombėtare tė Sigurimit.
  Njė akt i depozituar nga Departamenti i Drejtėsisė ka kėrkuar
  rikuperimin e hartės. Objekte tė tjera tė kthyera kohėt e
  fundit nga administrata, pronė e presidentit tė vrarė nė vitin
  1963, do tė ekspozohen gjithashtu kėtė vit...


  ________________________________
  Zbulohet njė hartė e Kubės e krijuar nga Kenedi... Pictur10

   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 12:44