Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Kush e krijoi simbolin e monedhės Euro.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Kush e krijoi simbolin e monedhės Euro. Empty Kush e krijoi simbolin e monedhės Euro.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 May 2012, 05:57

  Kush e krijoi simbolin e monedhės Euro?!

  Krijuesi i simbolit tė kartmonedhės sė re evropiane Euro,
  quhet Arthur Eisenmenger. Ai jeton nė njė azil nė Eislingen
  tė Gjermanisė dhe ėshtė 86 vjeē. Ne vitin 1975, pak para se
  tė dilnte ne pension, ai ishte shef i repartit grafik nė Komunitetin
  Evropian dhe iu ngarkua si detyrė tė dizanjonte njė simbol pėr
  identifikimin e Europės.
  Propozimi qė ai bėri nuk shqyrtua nga Komisioni Evropian,
  por mbeti i mbyllur pėr gati 20 vjet nė sirtaret e Brukselit,
  derisa nė vitin 1997, Jacques Santer e prezantoi atė zyrtarisht
  si simbolin e ardhshėm tė Evropės. Megjithė suksesin e vonuar
  dhe rolin qė pati nė ditėt tona kjo vepėr, autori i Arthur Eisenmenger
  ende nuk ka marrė mirėnjohjen zyrtare nga Brukseli,
  pėr pėrdorimin e kėtij simboli.


  ________________________________
  Kush e krijoi simbolin e monedhės Euro. Pictur10

   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 12:36