Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+6
AlbGirl
Enkelejda
fjolla-1
Odeta
Administratori
shaban cakolli
10 posters

  TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 07 Oct 2007, 04:57

  TĖ DUA:P Razz

  Ty Lejdina
  me pak vargje
  desha tė tė puthė
  nė faqe.
  Krejt rastėsisht
  diku t“kam pa
  e jam bėrė si i rėnė
  n“bela
  as nuk kam,sukses nė punė
  as tėrė natėn nuk bėjė gjumė.

  Pse si ndėrroi bota ndodhitė?
  Sikur t“lindnim pėr njė ditė
  por e patėm njė fat tjetėr
  ti mė e re,unė mė i vjetėr

  Mosha svėnė kufij t“dashurisė
  zemras“ka sinjal t“pleqėrisė
  dhe po t“mos mundje,me lėvizė
  kurrė pėr jetė,s“tkisha braktisė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 07 Oct 2007, 05:00

  MBRĖMĖ
  Mbrėmė mė qove letėr
  s“munda ta lexoj
  mė ra njė pikė loti
  dhe ma turbulloj.

  Ēka munda t“dalloi
  dy zemratė ngrira
  njėra ishte jotja
  tjetra ishte imja.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Administratori Mon 08 Oct 2007, 00:21

  Pershendetje Shaban.

  Urime per poezite me larte, jane me te vertete shume te ndjeshme...


  Sinqerishte:
  Saimiri...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 23 Oct 2007, 23:35

  fTESĖ
  A i ndėrrojmė rolet
  veq mallin ta shymim
  unė po vi n“vend tėndin
  ti eja n“vend timin.

  Ti varur pėr mua
  unė varur pėr ty
  dy zemra t“bashkuara
  bėjnė botė pa kufij.

  Mos u dėmto ti
  po dėmtohem unė
  tė shuhem pėr ty
  se tė dua shumė.

  Tė prekė krahėt tu
  si flatra pėllumbi
  mė sėshtė me rėndėsi
  le tė mė vjen dhe fundi.

  Vetėm botėn tėnde
  dua tė ta njoh
  unė po bie viktimė
  ti shko e jeto.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 23 Oct 2007, 23:38

  zemėr e kėputur
  zemėr e kėputur nga malli
  po bėri dikush tė talli
  bėnė mėkat si shpėton dot
  as nė kėtė,as n“tjetėr botė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 23 Oct 2007, 23:41

  VETĖM TI MĖ VRET
  Rrufe prej qielli qė godet
  as stuhi dhe as tėrmet
  nuk frigohem qė mė vret.
  As puna s“mė tretė
  as lodheja s“mė mundon
  as plaga s“mė dėmton
  as nata pa fjetė
  as njė shtėrngatė nė jetė
  vetėm ti mė vret.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Administratori Wed 24 Oct 2007, 01:51

  Pershendetje Shaban...

  Te them te drejten pervecse falenderimit
  per poezite e tua, nuk kam c'fare te them asgje
  tjeter, per vete shkakun sepse me teper dhe me qarte
  flasin vete poezite tuaja te lartpostuara...


  Gjithe te mirat dhe fat ne jete...


  Sinqerishte:
  Saimiri...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sat 27 Oct 2007, 23:49

  UNĖ JAM SHUMĖ LARG

  Endem rrėpatem
  natėn nuk bėjė gjumė
  tue mendua pėr ty
  se tė dua shumė.

  Zemra mė dėfton
  se ne jemi bashkė
  Ēdo qast ma kujton
  se duhetme t“dashtė


  Unė jam larg
  shumė larg jam
  por nė zemrėn tėnde
  nuk e di ku jam.

  Ti nė zemrėn time
  qėndron natė e ditė
  dashuria jote
  mė shkon nė qdo ind.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 00:41

  Urime, Shaban dhe shpresoj qe te vazhdosh akoma me tutje
  me kete ritem...


  Githe te mirat nga:
  Saimiri...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 08 Nov 2007, 08:34

  KAM RĖNĖ NĖ HALL
  Kam rėnė nė hall
  jam lodhur keq
  netė pėr netė
  nė internet
  veq pėr ty po rri
  pa fjetė
  nė zemrėn time vlon njė mall

  tė ma thuash veq
  atė fjalė
  ti mbyllesh,bėhesh dry
  unė vuaj shumė pėr ty.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 09 Dec 2007, 22:36

  VLERA E KOHĖS
  Krejt ēka enderron
  qe te gufon ne zemer
  pa e kthyar ne veper
  eshte dashuri e verber
  fundja dashuri s“mund ta quajsh
  ate qka nuk shijohet dhe nuk preken...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 09 Dec 2007, 22:40

  SOT
  Si ndihem sot
  s“mund te e pershkruaj dot
  po te u desh ujevara
  kam nje lum me lot.

  Sot
  dhe qe nga sot
  mengjez qdo mengjez
  perdite lot do derdhi
  dhe ngapak te vdes
  Ēdo force qe e pata
  kete mengjez e keputa
  me fal mikja ime
  me ne fund te humba.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 09 Dec 2007, 22:42

  DASHURITĖ NUK VDESIN
  Ti tue prite
  une tue prite
  ne gjume bien
  dashurite
  por trishtimi
  eshte i tepert
  dashurite kurre
  nuk vdesin
  zgjohen kur dy duar
  ofrohen per tķ prekur....
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 09 Dec 2007, 22:49

  MALLI PĖR KROIN E FSHATIT

  Ngjiten vashat shpatit
  shkojne te kroi i fshatit
  te buta si delet
  i zbukurojne belet
  kur ngjesin kordelet
  Qafat me rruzare
  kostumet shqiptare
  qendisur me rreze

  i hedhin mbi breze.

  rrjedh kroi i fshatit
  uje te poshte nga fushat
  per tķ ēmendur ēunat
  per ti joshur ēupat.
  Tani me zgjon etjen
  ne kete toke mergimi
  malli me djeg shtatit
  per kroin e fshatit.

  RRJEDH KROI I FSHATIT
  Uje teposhte nga fushat
  per t
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Odeta Tue 19 Feb 2008, 02:30

  Pershendetje Shaban dhe urime per poezite.

  Keni me te vertete shume poezi te bukura dhe domethenese.

  Te uroj suksese te metejshme ne kete drejtim.

  Gjithe te mirat...
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 22 Jun 2008, 06:39

  Pershendetje Shaban.

  Urime per poezit e lartpostuara.Vertet te bukura.

  Sukses me tej.
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Enkelejda Sun 29 Jun 2008, 12:40

  Pershendetje shaban dhe urime per poezite e bukura qe paskeni sjellur ne forum.
  Me pelqyen shume poezite tuaja dhe do te kisha deshire qe te sillje edhe te tjera poezi te bukura ketu.

  Me respekt: Enkelejda.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 29 Jun 2008, 18:41

  Pershendetje Shaban.
  Urime per poezit qe paske shkruar.E them sinqerisht se paske talent ne kete fushe.Te uroj sukses dhe me tej.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 00:36

  Keni poezi shume te bukura Shaban, por nr vecanti do te doja te ndalesha tek kjo poezia
  ''Jam shume larg'', e cila me pelqeu me shume nga te gjitha.
  Suksese ne vazhdim.

  shaban cakolli shkruajti:UNĖ JAM SHUMĖ LARG

  Endem rrėpatem
  natėn nuk bėjė gjumė
  tue mendua pėr ty
  se tė dua shumė.

  Zemra mė dėfton
  se ne jemi bashkė
  Ēdo qast ma kujton
  se duhetme t“dashtė


  Unė jam larg
  shumė larg jam
  por nė zemrėn tėnde
  nuk e di ku jam.

  Ti nė zemrėn time
  qėndron natė e ditė
  dashuria jote
  mė shkon nė qdo ind.
  PRINCESA
  PRINCESA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 39
  Pikėt : 98
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/07/2009

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga PRINCESA Tue 28 Jul 2009, 06:32

  Komplimente Zotri Shaban per poezit e bukura suksese ne te ardhmen
  Nga do erdha te takova ty
  Jam si hije qe te ndjek kudo pas
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shpirti_omel Sun 06 Dec 2009, 01:03

  Respekte dhe komlimentet e mia personale per vargjet e tua i nderuar. Suksese te metejshme.
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 36
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Genta Sun 21 Mar 2010, 00:57

  bravo, shume te bukura poezite tuaja.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Nov 2010, 01:56

  flm.Genta Laughing
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Armanda Fri 13 Jul 2012, 02:27

  shaban cakolli shkruajti:MBRĖMĖ
  Mbrėmė mė qove letėr
  s“munda ta lexoj
  mė ra njė pikė loti
  dhe ma turbulloj.

  Ēka munda t“dalloi
  dy zemratė ngrira
  njėra ishte jotja
  tjetra ishte imja.


  Vertet e bukur kjo thurje.
  Me pelqeu jashte mase, pasi tingellon mrekullueshem, kur lexuesi e lexon.


  Urime z. Shaban dhe suksese te metejshme.

  Sponsored content


  dashurine - TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ Empty Re: TĖ DUA-POEZI PĖR DASHURINĖ

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 08:05