Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Ndenja ulur nė punė rrezikon 50% rritjen e vitheve!

  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Ndenja ulur nė punė rrezikon 50% rritjen e vitheve! Empty Ndenja ulur nė punė rrezikon 50% rritjen e vitheve!

  Mesazh nga Armanda prej Fri 09 Dec 2011, 03:18

  Ndenja ulur nė punė rrezikon me 50% rritjen e vitheve Punėtorėt e zyrave duket se janė nė rrezik, pasi raportet pėr tė ndenjurit e gjatė ulur, tregojnė se ēojnė nė rritjen me 50 % tė depozitės sė dhjamit nė vithe. Ky ėshtė pėrfundimi shokues i njė studim tė Universitetit tė Tel Avivit. Sipas shkencėtarėve, ndenja ulur pėr njė kohė tė gjatė, me tė vertetė qė ndikon nė rritjen e vitheve dhe jo pak, por 50%. Kėrkimi shokues zbuloi qė presioni i ushtruar nė zonat e trupit tė pėrdoruar pėr t’u, ulur rrit mundėsine e depozitimit tė dhjamit me 50% nė kėto zona Dhe, pėr mė tepėr nuk janė tė rrezikuar vetėm personat qė mund tė abuzojnė me ushqimin, por edhe ata qė pėrdorin dieta tė forta. Kėshtu qė, njė kėshillė e mirė do tė ishte tė mos qendronit shumė ulur, pasi nuk ėshtė shumė e kėndshme tė shohėsh prapanica te fryera.

   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 13:00