Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Fjale te urta popullore...

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 09 Sep 2007, 11:14

  -Mos bėj petulla me ujė.

  -E humbi si Xhaferri simiten.

  -Mos fol para kohe.

  -Mos hidh tė thatėn mbi tė njomė.

  -Mos prish sexhaden tė arnosh xhyben.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 09 Sep 2007, 11:16

  -Shit qenė e blejė kėlyshė.

  -Mos kėrko gjilpėrėn nė kasollen e kashtės.

  -Mos u mbyt me njė pikė ujė.

  -Ndoqe fillin gjete lėmshin.

  -Nė luftė duhen shtatė hile njė trimėri.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 09 Sep 2007, 11:17

  -Nga dy tė vėshtira, mė e lehta, mė e mira.

  -Nuk sheh syri po sheh mendja.

  -Nuk tė ngroh zjarri i kashtės.

  -Nuk tė pyeta, si ke qenė por si je.

  -Kur je ne vend tė huaj, si te bjerė daullja luaj.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 09 Sep 2007, 11:19

  -Oxhaku le tė jetė i shtrembėr, tymi tė shkojė pėrpjetė.

  -Unė them ujku, ti akoma me tregon gjurmėn.

  -Pėr gjithė vend ka pleq me mend.

  -Po tė mos kishte budallenj, me kė do qeshnim.

  -Po pate dele, gjen edhe bari.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:03

  -Prishja e shtėpisė vjen nga mend.

  -Kam inat po nuk kam takat.

  -Sa tė mbledhėsh ti rrusht, tjetri ka ngrėnė njė kosh.

  -S'mbartet ujė me shportė.

  -Si ėshtė vendi bėhet kuvendi.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:04

  -S'jepet njė pelė pėr njė thelė.

  -S'ka varfėri i menēuri.

  -Shtatin pyll e mendjen fyll.

  -Shumė lule dalin nė prill, por pakė rrojnė.

  -Tė bėnin mizat mjaltė, do t'i kishim qypat plot.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:05

  -Thesi i zbrazėt s'qėndron nė kėmbė.

  -U habit pas lėngut, harroi thelat.

  -Vajtėm pėr lesh e dualėm tė qethur.

  -Vetėm budallai ėshtė i kėnaqur gjithmonė nga vetja.


  -Vėthėt i nxorra po vėrėt i kam.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:06

  -Ai qė lakmon mė shumė, ėshtė gjithmonė i varfėr.

  -Ē'bėhet rrallė, bėhet pėr mall.


  -Kamt e shpejta, faqja e bardh.

  -Uji tuj shterr e njerzit tuj myt mren.

  -Nuk thyen dhembe fjala e mbare.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:07

  -Mendjemadhi niset me kale, kthehet me kembe

  -Bane vath e veje ne vesh

  -Jeta eshte si shkallet, dikush i ngjit dikush i zbret .

  -Uthulla e forte plas dhe shishen e vet


  -Mos ver pulla (butona) ari ne nje xhakete te shkyer.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:09

  -Mos peshty lart se te bie ne fytyr.

  -Mishi te piqet helli te mos digjet.

  -Me mire te te dale syri sesa nami.

  -Avash avash behet shelegu dash.

  -Me thuaj me ke rri te te them kush je.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:11

  -E verteta eshte fillimi i c'do gjeje te mire.

  -Sa te varfer jane ata qe nuk kane dashuri.

  -Dashuria, eshte rreze qe ndricon jeten e njeriut.

  -Edukata eshte lEvrim i tokes para se te mbillet.

  -Edukata eshte stoli, e cila e zbukuron dhe e pasuron njeriun.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:12

  -Bukuri e vertet nuk jane rrobet e hieshme e te stolisura por bukuri e vertet eshte kultura, edukimi dhe miresjellja.

  -Jeta eshte nje fush, e cila na jep ashtu siq e mbjellim ne,gjemba ose lule.

  -Burim i nje kombi nen ligjin e dhunen e te huajve, eshte vertet nje force e dhimbeshme dhe e vajtueshme.

  -Morali i forte dhe karakteri i forte jabe prona me e shenjte e njeriut.

  -Karakteri eshte cilesia me e vlefshme e jetes se njeriut.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:14

  -Formimi i karakterit duhet te jete qellimi i pare i cdo arsimi dhe veprimi.

  -Parajsa e nje populli eshte liria, ndersa ferri i nje populli eshte roberia.

  -Ai qe nuk e ka lirine, roberine e mban ne shpine.

  -Liria eshte nje peme qe piqet ngadal.

  -Liria eshte gjeja me e cmuar qe mund te kete nje popull.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:14

  -Libri eshte i vetmi kopsht qe mbillet per te tjeret.

  -Libri eshte ngushlluesi dhe nxitesi i njeriut per acje drejt shtigjeve te reja.

  -Bota pa libra eshte bote e egersirave.

  -Libri eshte i cmueshem per ata qe ja dijne vleren.

  -Themeli i lumturise se vertet eshte ne zemer.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:16

  -Sa eshte nevoja per nje shtet,per buke e uje,populli aq ka nevoje per mesues.

  -Kurr mos lidh miqesi me nje qe nuk eshte me i mire se ti.

  -Miresjellja i bene miqet,miresjellja i krijon armiqet.

  -Idealet qe na mbushin me gezim jeten jane: miqesia, bukuria, e verteta.

  -Asnje fuqi nuk e bene njeriun te madh dhe te zgjuar, sa e ben fuqia e punes.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:17

  -Turpi e largon njeriun nga ajo qe nuk vlen.

  -T'ju qendrosh ne bese te pa beseve do te thote ta tradhetosh veten.

  -Njihe veten tende.

  -Te gjitha te vertetat e pa thena behen helmuese.

  -Nese nisemi nga vetevetja,nuk do te thote qe nisesh nga e drejta.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:19

  -Ndergjegjja eshte dhembje e heshtur e shpirtit.

  -Ajo qė ke frikė tė gjen.

  -Ai qė s'ka gojė, vdes pa ardh dita.

  -Ai qė si trembet fjalės, si trembet as pushkės.

  -Atė qė pėshtyn, mos e lėpij.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:22

  -Burri s'matet me pėllėmbė po me zemėr.

  -Burri o tė mbyt, o tė fal; i ligu as tė mbyt, as tė fal.

  -Ēakallit lėshoi ujkun.

  -Shkul dhėmbin, tė tė shėndoshen koka.

  -Ē'pret nga ai qė trembet nga hija e tij.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:23

  -Atė qė tė qėllon me gur, mos e qėllo me bukė.

  -Ai qė hyn nė lumė edhe do laget.

  -Burri flet pėrpara syve e jo pas shpine.

  -Burri njė herė ka lerė, nji herė do tė vdesė.

  -Burri i mire e mban gruan nen hijen e pushkes.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:25

  -Dajaku ka dalė nga xheneti.

  -Delen e mplakė frika nga ujku e gėrshėra.

  -Derri do plumbin, nuk zihet me duar.

  -Ditėgjati s'bėhet ditėshkurtėr me nėmė.

  -Drunė e shtrėmbėr e djeg zjarri.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:35

  -Kalova lumin tė dh*efsha kalin.

  -Pula e botės gjithmonė mė e majme.

  -Atė qė ta bėn fėmija s'ta bėn as perėndia.

  -Arsimi ėshtė prind i pėrparimit, krijues i kulturės dhe formues i fatit.

  -Arsimi i popullit duhet tė jetė objekt i parė i ē'do qeverije.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:36

  - Dituria eshte ne ē'do vend baza me e sigurte e lumturise se nje populli.

  -Fuqia me e madhe e botes eshte fuqia e diturise se organizuar.

  - Kerko dituri prej djepi deri ne varr.

  -Merrni diturine ose filozofine, prej cilit do burim qe ato rrjedhin.

  -Dituria dhe urtesia jane nje gje e humbur e muslimanit,kudo qe ta gjej le ta merr.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:39

  -Edhehe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė parmendė.

  -Dhelprės me dinakėri, ujkut me trimėri.

  -E nxehta del me tė nxehtė, e ftohta me tė ftohtė, ndėrsa helmi me helm.

  -Frika nuk e len lepurin me u majtė.

  -Frika ruan vreshtin, roja nuk ėshtė gjithnjė.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:40

  -Fusha bėn baltė, mali bėn furtunė.

  -Gozhda nxjerr goxhdėn.

  -Gungaēit vetėm varri ia drejton samarin.

  -Guri i rrumbullkėt nuk zė vend.

  -Gjalpin e ruan kripa.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:18

  -Gjersa tė mejtonet i mėnēuri, i marri mbaroi punėn.

  -I madh ėshtė edhe plepi, por e fėlliqin sorrat.

  -Ku do tė dijė hėna se lehin qentė.

  -Ku ngul hunė var hejbet.

  -Trimėria dhe liria janė si nana e bija.


  ________________________________

  Sponsored content

  Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 24 May 2018, 03:58