Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Fjale te urta popullore...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:57


  -Gjakut tė derdhur tė shqiptarit i bie dielli e nuk e than, i bie shiu dhe nuk e lan

  -Supet e maleve dhe supet e shqiptarit nuk janė kėrrusur kurrė

  -Shqipėria ėshtė e vogėl, po shqiptarėt janė shpirtmėdhenj

  -Shqiptari kryet e pren dhe besėn s'e then

  -Shqiptari kur jep fjalėn, ther djalėn


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 07 Mar 2008, 02:45


  -Shqiptari me armė e shokė, s'i lutet kurkujt mbi tokė.

  -Shqiptari pėr mik ėshtė tret e ėshtė fik.

  -Shqiptari s'ha pulė tė ngordhur.

  -Shqiptari s'lė hak pa marrė e borxh pa larė.

  -Shqiptari shqiptarit nuk ka k'i mburret pėr trimėri.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 07 Mar 2008, 02:47


  -Shqiptarit edhe nga varri me i kalu, duhet t'ia kesh frikėn.

  -Shqiptari veten e jep por shokun s'e jep.

  -Shqiptari vritet por pushkėn nuk e hedh.

  -Shqiptari s'e han turpin me bukė.

  -Toskė e gegė, pemė nga njė degė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 07 Mar 2008, 02:48


  -Kush gėnjen shtetin, ka gėnjyer veten.

  -Ai qė ndėrton me djersė, mbron me gjak.

  -Ai qė bėhet i butė si dele e hajnė ujqėrit.

  -As veshi tė mos mbajė pluhur, as kėmba tė mos durojė gjemb.

  -Bilbili te kafazi s'kėndon nga qejfi, po nga marazi.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 07 Mar 2008, 02:50


  -Breshka ferrėn se ferrėn kėrkon.

  -Buka e botės s'tė ngop kurrė.

  -Buka e botės, laku i kokės.

  -Burri nuk shtrihet as pėr sė vdekmi.

  -Ēdo mal e din barrėn e vet.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:50


  -Ēdo njeri ėshtė mbret nė shtėpinė e tij.

  -Ēdo shpresė fluturon me krahėt e saj.

  -Ē'hall ke, vėshtroje.

  -Dasėm pa mish nuk ka.

  -Dasma do mish, lufta do gjak.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:51


  -Dele e butė nė qafė tė ujkut.

  -Dora e huj tė krun, po jo ku tė kruhet.

  -Ec me kėmbė tueja e jo me mend e huaja.

  -E di gjalmi ē'ka torba.

  -E di vetė gomari ku i vret samari.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:52


  -Gunė e huaj s'tė mban ngrohtė.

  -Gjithkush teshat i lan nė shtėpinė e vet.

  -Hallet e mia i di trari im.

  -Hall me qe e hall me buaj, po mė keq me qe tė huaj.

  -I zoti ia sheh plagėn kalit, nėn samar, se qiraxhiu, ngrihet e shkon.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:54


  -Jeton bleta majė malit, jeton dhe miza nėn bisht tė kalit.

  -Kali i botės s'tė nxjerr jashtė portės.

  -Kafshata e huaj tė mbet nė fyt.

  -Kėmba e di se ku e vret kėpuca.

  -Kur se mbajnė njėzet e katėr te tuat, nuk e mbajnė as dyzet e tetė tė huajt.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:55


  -Kur m'i punonin arat, u liga dhe u thava, kur i punova vet, u maha dhe u ringjalla.

  -Kur s'ka trimni, s'ka liri.

  -Kush mba vesh botėn, prish kokėn.

  -Kush merr mendjen e botės, i sjell dėm kokės

  -Kush s'lufton pėr liri, robėrinė e ka nė shpi.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:55


  -Kush ul qafėn i bie zverkut.

  -Ku tė ha, kruaje.

  -Leku i huj, peshon rėndė nė xhep.

  -Liria fitohet e nuk dhurohet.

  -Liria fitohet vetėm me gjak.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:57


  -Mė mirė nėn hijen e ferres sime, sesa nėn hijen e fikut tonė.

  -Mė mirė njė ditė gjel, sesa tre ditė pulė.

  -Mė mirė Sokol njė herė, se sorrė gjithherė.

  -Mashė e tjetrit mos u bėj.

  -Me dorėn e tjetrit, mos vrafsh as gjarprin.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 08 Mar 2008, 02:57


  -Nuk rron peshku pa ujė.

  -Njė gjė qė tė merr dora, mos prit tė ta japin.

  -Njė punė qė s'e bėn vetė, mos kėrko tė gjesh tė metė.

  -Pėr ēdo punė, puth dorėn tėnde.

  -Po nuk nderove veten, s'tė nderon njeri.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Pictur10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Sun 06 Apr 2008, 01:43

  -Liria i ka rrėnjėt nė gjak.

  -Liria nuk blehet me para e me tokė, po fitohet me gjak e me kokė.

  -Lira vjen kur s'i duhesh vdekjes.

  -Mė mirė njė ditė nė liri, se njėqind vjet nė robni.

  -Mė mirė i lig e i lirė, sesa shėndoshė e me zinxhirė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Sun 06 Apr 2008, 01:44

  -Janė tė urtė tė marrėt sa pa thėnė fjalėt.

  -Kashata e madhe tė ngec nė fyt.

  -Kėmba e madhe tė shqyen kėpucėn.

  -Kur tė hedhėsh gurin, mate gjer ku arrin.

  -Kur flet shkopi tė vret.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Thu 22 May 2008, 00:33

  -Me duart e mija rrafa kokėn time.

  -Mė e urtė se delja nuk ka, por edhe asaj i ngjiten ferrat pas.

  -Mė mirė gomar, po tėndin, se kalė, po tė botės.

  -Mė mirė nėn dhč i mbuluar, se mbi dhč i gjynjėzuar.

  -Mė mirė tė vdesėsh duke luftuar, sesa tė rrosh i gjynjėzuar.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Sat 22 Nov 2008, 10:38

  -Ajo qė ke frikė gjithmonė tė gjen.

  -Ai qė s'ka gojė, vdes pa i ardhur dita.

  -Ai qė s'trembet me fjalė, s'trembet as me pushkė.

  -Atė qė pėshtyn, mos e lėpij.

  -Atė qė tė qėllon me gur, mos e qėllo me bukė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Sat 22 Nov 2008, 10:39

  -Burri s'matet me pėllėmbė por me zemėr.

  -Burri o tė mbyt, o tė fal; i ligu as tė mbyt, as tė fal.

  -Ēakallit lėshoi ujkun.

  -Shkuel dhėmbin, tė tė shėndoshet koka.

  -Ē'pret nga ai qė trembet edhe nga hija e tij.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Scarfa10
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Florida prej Tue 25 Nov 2008, 01:02

  Gjalpin e ruan kripa.

  Gjersa tė mejtonet i mėnēuri, i marri mbaroi punėn.

  I madh ėshtė edhe plepi, por e fėlliqin sorrat.

  Ku do tė dijė hėna se lehin qentė.

  Ku ngul hunė var hejbet.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 I52333634_17449
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Florida prej Tue 25 Nov 2008, 01:03

  Kush ka dhėmbė tė fortė, breh dhe kockėn.

  Kush ka frikė nga hija e tij, le tė mos tundet nga vendi.

  Pushka don pushkėn.

  Pyet detin sa lumenj derdhen nė tė.

  Qeni i pangopur tė ha.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 I52333634_17449
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Tigri prej Wed 03 Dec 2008, 03:13

  Trimin vraje, po mos e shaj.

  Uji rrjedh pikė-pikė e ha gurin.

  Zjarrit po nuk i fryve, nuk ndizet.

  Amanetin e mban toka.

  Amanetin as deti nuk e mban, e qet nė breg.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Tigri prej Wed 03 Dec 2008, 03:13

  Deti njihet nė valė, burri njihet nė fjalė.

  Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

  Mos ki frikė nga hasmi, po nga miku i rremė.

  Nga del fjala del dhe shpirti.

  Po nuk e pate tė ligun brenda, nuk tė vjen nga jashtė.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Tigri prej Wed 03 Dec 2008, 03:14

  Ē'i do qeni opingat.

  Ē'ke nė xhep tė marin hop, ē'ke nė tru s'ta marrin dot.

  Din mė shumė i vuari, sesa i mėsuari.

  Dhelpra plakė i di shtigjet.

  E di qeni ku fle lepuri.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 08 Dec 2008, 07:23

  Ay qė hyn nė lumė edhe do laget.

  Burri flet pėrpara syve e jo pas shpine.

  Burri njė herė ka lerė, nji herė do tė vdesė.

  Frika nuk e len lepurin me u majtė.

  Frika ruan vreshtin sepse rojtari nuk ėshtė gjithnjė.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 08 Dec 2008, 07:24

  Kur ke zemėr ke edhe krahė.

  Kur ngordh gjarpri, ngordh dhe helmi i tij.

  Shqerra qė s'thėrret mėmėn humbet.

  Trimėria e kthen plumbin mbrapsht.

  Trimi e ka me vete fatin.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...

  Sponsored content

  Fjale te urta popullore... - Faqe 5 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 18 Aug 2019, 01:56