Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  FJALET TE URTA NGA POPULLI

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  FJALET TE URTA NGA POPULLI Empty FJALET TE URTA NGA POPULLI

  Mesazh nga fjolla-1 prej Wed 11 Jun 2008, 01:25

  Pershendetje.
  Ne kete teme do te keni rastin qe te lexoni fjalet te urta te krijuara nga populli.

  Lexim te kendeshem.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  FJALET TE URTA NGA POPULLI Empty Re: FJALET TE URTA NGA POPULLI

  Mesazh nga fjolla-1 prej Wed 11 Jun 2008, 01:27

  1. Ai qe di me se shumti flet me se paku.

  2. Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre.

  3.Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa.

  4. C' ke bere do te ta bejne.

  5. Dardha bie nen dardhe.

  6. Dardha e ka bishtin mbrapa.
  7. Dielli duket qe ne sabah(mengjes).

  8. Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.

  9. Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete.

  10. E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.

  11. Edhe bari i njomeį digjet neper te thate.

  12. Fashati qe duket, s do kallauz.

  13. Floke gjate mendje shkurter.

  14. Fjalet jane gra, veprat burra.

  15. Gruaja fut shejtanin ne shishe.

  16. Gjella me kripe dhe kripa me karar.

  17. Gjuha, vete ku dhemb dhembi.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.

   Ora ėshtė Sun 18 Aug 2019, 02:14