Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  KUR JETA SHKRUAN POEZI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 22 Jul 2010, 00:30

  KURJETA SHKRUANPOEZI

  LibrimepoeziiShabanCakollit
  “Agsholi ”,qėpoijepetnėdorė

  lexuesitshqiptar,ėshtėnjėlajmimirėpėrkomunitetintonėletrar

  NėkėtėlibėrShabanCakollisjellnjėprushtėringashpiriitij

  NėkėlibėrpoetiShabanCakollishquhetpėrpoezitė,”Kitarae
  fjalės”, “ Eimjaėshtėkjotokė ”,”Gjakuimendimit”,” Vendiim”,
  dhepoezitėtjera.Nėvargjet;

  Kėtodheqindėravargjetėtjeratregojnėnivelinartistiktėpoezisė

  sėShabanCakollit.KrijimtariapoetikeeShabanCakollitėshtėe

  gjerėdheethellė.HejshprehetCakolli;

  JamipafjeturmėthotėCakolli,seėndrratshtyhen

  tėmositretėmarrėzia.Po,po,vazhdonCakolli,
  .Fuqiae

  njėveprematetngatrigjėra;ngacilėsia,ngagjerėsiadhenga

  thelėsia,unėkujtojselibrimepoezi
  “ Agsholi “ iCakollitngėr-

  ennėvetetėgjithakėtovlera.ShabanCakolliderimėtashėshtė

  prezentuarnėdisa AntologjitėpoezisėshqipenėKosovė.

  ThėllimapoetikeepoezisėsėCakollit

  ėshtėepafunddheepaskajshme.Prandaj,urimezotiCakolli
  RrustemGeci-Dortmund

  krismėishteaiēast/kurlexova

  Naimin/Himninekombittim/osetevargjet;Ngatėgjitamuret

  qėunėiurrejshumė/janėmuretqėndajnė/gjuhėndhetėfolmen
  Ēkashohinsytėdhemė

  pėrtej/janėtrojetemia/gjakuidiellittim/.Libri
  “Agsholi “ i

  ShabanCakollitvlerėsohetnjėpurpurishkėlqyernėletėrsinė
  tonėtėbukur.
  natėpėrnatė

  shėtis,nėpėrkosmosinmehėnė,buzėlumittėatdheut...
  Saherė

  mėmerrmallipėrtėmirėnKosovė/unėibietrupkosmositme
  hėnėderinėagsholintim.

  RRUSTEM GECI -DORTMUNDKUR JETA SHKRUAN POEZI 34513_1305919058143_1535548066_30666715_7003250_n
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:55

  DARDANI

  Nė folenė e kujtesės brenda

  Fshehur e kam agsholin tim
  Ai i di tė tėra nė mua,dhe
  i lexon tė palexueshmet.


  Nė folenė e kujtesės brenda
  Me dhjetėra ėnrra shtyhen
  Qė tė rizgjedhen nga unė
  Pėr njė(tregim) letėrsie.

  Nė folenė e kujtesės brenda
  Pyes shpirtin tim tė urtė
  Cilėt janė mė tė motėshmit
  Qė harresa i ka harruar.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:56

  KRISMĖ

  Krismė ishte ai ēast
  kur lexova Naimin
  poezitė e tij tė bukura
  himnin e kombit tim.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:56

  VENDI IM

  Natė pėr natė shėtis
  nėpėr kosmosin me hėnė
  buzė lumit tė atdheut
  pranė arave dhe kopshteve
  malli s“ikėn nga unė
  as kur hėna ikėn
  prapa gjelbėrimeve.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:57

  ARBĖRIA

  Nė trajtė tė legjendave
  Arbėria dhe populli i saj
  pijnė qumėshtin
  jetdhėnės tė shtėpisė
  duke e shpėrndarė
  gjakun e mendimit.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:57

  E IMJA ĖSHTĖ KJO TOKĖ

  Ēka shohin sytė
  Dhe shumė mė pėrtej
  Janė trojet e mia
  Gjaku i diellit tim

  Ēka shohin sytė
  Dhe shumė mė pėrtej
  Ėshtė qielli im
  Ėshtė mhėnė e atdheut.


  Ēka shohin sytė
  Dhe shumė mė pėrtej
  Ėshtė fusha e rrafshėt
  Udha e dy Drinėve.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:58

  ***********

  Dy herė i gjallė
  njėherė kur u linda
  dhe njėherė kur u rrita
  bisedoja me veten
  me ish jetėn time.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 04 Aug 2010, 12:59

  KITARA E FJALĖS

  Prej se jam lindur
  jetėn e ndjej dhe e
  mbaj nė mend mirė

  ashtu si ishte

  dhe kėshtu si ėshtė
  e jo si desha unė
  por s“i deshi ajo.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga Daniela prej Sat 07 Aug 2010, 02:26

  Vargje shume te bukura, domethenese dhe teper te ndjeshme ne shpirt.
  Urime per poezit i nderuar Shaban dhe suksese te metejshme ne vazhdim.


  ________________________________
  KUR JETA SHKRUAN POEZI 478f843eb50393eb697b0b8
  ZeMra
  ZeMra
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 17
  Mosha : 35
  Pikėt : 47
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/08/2010

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga ZeMra prej Thu 02 Sep 2010, 01:14

  shaban shum bukur miki im
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 03 Sep 2010, 01:34

  flm,znj.Daniella dhe zemra

  Sponsored content

  KUR JETA SHKRUAN POEZI Empty Re: KUR JETA SHKRUAN POEZI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 18 Aug 2019, 22:24