Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  POEZI NGA SHOQERIA IME

  Share

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 20:56

  Pershendetje

  Keto poezi jane te shkruara nga shoqeria ime.Ata mu luten mua qe ta hapja nje teme te tille sepse ka shume arsye pse ata nuk e bene vete kete gje.Po ashtu per mua ishte nje kenaqesi qe ti ndimoj.


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Sat 07 Jun 2008, 23:54, edituar 1 herė gjithsej

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:01

  GEZUAR KOSOVE

  Ne kete dite historike
  qe na solli lumturine
  ty Kosove heroike
  ta uroj pavaresine.

  Per nje shtet sovran
  per kete dite ne liri
  shume luftuam dhe u vrame
  u shenuam ne histori.

  Drejtesia sot trokiti
  e verteta triumfoi
  lirine dhe pavaresin
  gezuar Kosve ta uroj.

  VLERA KELMENDI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:06

  DITA E PAVARESIS

  Aty ku ka shqiptar
  ne bore apo ne shi
  zemrat ndizen zjarr
  ndihemi me krenari.

  Aty ku ka shqiptar
  toke apo gur
  na ngroh si nje diell
  shqiponja mbi flamur.

  Flakadani i liris
  me 17 shkurt
  dita e pavaresis.

  BESFORT BEQIRI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:12

  MESO!

  Meso,mos harro!
  lexo,mos perto!
  per ty duket diqka e veshtir
  por duke lexuar
  gjitheqka te duket shume e mire.

  Cdo mesim qe ti e lexon
  shprehje te reja gjithemon fiton
  me mesim e me lexim
  ne jeten tende sjell fitim.

  Pa mesim nuk arrin jete te lumtur
  me mos mesim arrin jete te vujtur.

  Kete poezi me perzemersi
  ta kushtova ty shoqja im
  se tek une ti gjithemon
  je ne mendime.

  VLERA KELMENDI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:15

  PAVARESIA

  Ne muajin shkurt 2008
  ndodhi ngjarje e vertet.

  Parlamenti n'Prishtin
  i jep Kosoves pavaresin.

  Pra Kosova u be shtet
  e kemi prit me mijera vjet.

  Pra e gezofshim pavaresin
  le ta ruajm si nena femine.

  FLUTRA MUQOLLI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:23


  "ETC"

  Qendra tregtare
  ma e mira n'Pejė
  eshte qender e shlir
  ka artikuj te lirė.

  Ka shum lodra per femij

  ka edhe sende per pleq e t'rinj.

  Qfare t'ju kerkon zemra
  n'ETC mund te gjeni sende
  per mashkuj e femna.

  Pra te shkojm
  mos te ngurrojm
  se kjo qender tregtare
  eshte ne Pejen tone.

  FLUTRA MUQOLLI
  [/size]


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 05:13, edituar 1 herė gjithsej

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:28

  MOS E BEJ KETE

  Mos je mendjemadhe
  por je mendjepreht
  mos je zemerngusht
  por je zemergjere.

  Mos shiko pasurine
  por shiko zemerbardhesin
  mos ki shoqeri te keqe
  sepse me kete je
  si pema pa gjethe.

  Gjithemon qendro e lumtur
  mos qendro qendro e vujtur
  ndimohu te tjereve
  qe te kesh jete te bukur.

  Jeta eshte e veshtir
  por mundohu ta kalosh sa me mir.

  Duaje atdhen
  si shqiponja folen.

  VLERA KELMENDI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:36

  PAVARESIA

  Ky vite i fitores
  lirine do ta gezoj
  sa bukur jemi veshur
  hedhim valle dhe kendojme.

  Sot eshte fest e madhe
  sa ruhet kjo dite
  Kosoves i qeshi fytyra
  balli i shendrit.

  Fshatrat dhe qytetet
  jane ngritur te festojn
  qe erdhi pavaresia
  e do ta urojm.

  Kjo liri e pritur
  hyri ne histori
  me shkronja te arta
  shkruan pavaresi.

  LEONITA VOKSHI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:40

  SHOKU IM

  Kam nje shoke te dy tok
  rrime me ore pa merizi
  me tregon shume gjera qe si di.

  E shterngoj e pushtoj
  plot gezim e dashuri
  fort te dua se per mua
  eshte shoke per menquri.

  Pa pertim me durim
  shoku im me ndihmon
  dhe kush eshte kush e di
  libri im qe me meson.

  LEONITA VOKSHI


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 05:12, edituar 1 herė gjithsej

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:43

  MALLI PER ATDHE

  Cdo dite e kujtoj atdheun tim
  me malle e me lote
  e me plot pikellim.

  Sa shume vjet kaluan
  pa jetuar aty
  jam ne mergim
  i mbushur me pikellim si jetim.

  Sa here e kujtoj
  vendlingjen time
  vendin ku kam lindur
  me plot gezime.

  Shpresoj te kthehem
  ne atdheun tim
  vendin ta shikoj
  me plot mallengjim.

  VLERA KELMENDI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 21:47

  KOSOVA IME

  Shume luftra
  e mundime
  u bene per ty
  o Kosova ime.

  Shume te duam
  Kosova jone
  per ty vdiqen
  shume deshmor.

  Kosve e dashur
  nje lajm eshte duke ardhur
  per pavaresin tende
  per lumturin
  dhe kenaqesin tone.

  VLERA KELMENDI

  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia: Male
  Shenja e Horoskopit: Scorpio
  Numri i Postimeve: 6033
  Mosha: 32
  Vendlidja: Guri Bardhė
  Vendndodhja: Larg Vendlindjes...
  Profesioni: Emigrant...
  Pikėt: 12863
  Vlersuar: 171
  Data e Regjistrimit: 27/07/2007
  Hobi: Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor: Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Administratori prej Sat 07 Jun 2008, 23:21

  Pershendetje Fjolla.
  Ne radhe te pare do te kisha deshire qe te uroja shoqerine tende per keto vargje te thurura kaq bukur, dhe shpresoj qe ta vazhdojne kete rruge, se mbase nje dite do tia arrijne te behen dikushi ne jete...

  Se dyti do te doja qe te falenderoja ty personalishte, per ndihmesen qe i ke dhene shoqerise dhe per sjelljen e ketyre poezive ne forumin tone.


  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sat 07 Jun 2008, 23:41

  Pershendetje Samir.
  Ishte kenaqesia ime qe te ndihmoj shoqerin time e cila me ndihmon mua ne rast nevoje.Po ashtu te jem pjese e nje forumi kaq te mire eshte kenaqesi vertet e madhe.

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sun 08 Jun 2008, 00:03

  LIBRI IM

  Ngado qe shkoj
  per ty mendoj
  dhe kurre ste harroj.

  Per ty flas gjithemon
  se e di se me sjell diturin
  dhe me kete gje
  e fitoj menqurine.

  Shoke i imi perjetesisht
  per mua dhe per te gjithe
  do te lexohesh pafundesisht.


  BOTA IME

  Bota ime e femijeris
  nuk eshte e mbushur me probleme
  bota ime per mua
  eshte familja qe shume e dua.

  Ne boten time hyjne
  deshirat e mia
  bota e te rriturve eshte
  me probleme
  dhe me shume veshtiresira.

  Ne boten time
  ben pjese libri
  ndersa ne boten e te rriturve
  merr pjes obligimi.

  Boten time
  une e formoj
  dhe dua qe ta pasuroj.

  Kur te rritem
  me presin detyra
  dhe per kete
  gjithenje me qeshe fytyra.

  VLERA KELMENDI

  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia: Female
  Shenja e Horoskopit: Aries
  Numri i Postimeve: 224
  Mosha: 25
  Vendndodhja: Peje
  Profesioni: Studente
  Pikėt: 3
  Vlersuar: 3
  Data e Regjistrimit: 07/06/2008
  Humor: Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sun 08 Jun 2008, 00:13

  Pershendetje.
  Pasi kjo teme u hap per shoqerin time deshiroj qe t'ju njoh nga pak me ta.
  Vlera Kelmendi eshte shoqja ime e klases dhe njekohesisht shoqja ime e bankes.Eshte nxanese e shkelqyeshme dhe eshte me e mira ne krejt te 6-at e kesaj shkolle.
  Leonita Vokshi eshte shoqja ime e klases.Edhe ajo eshte nje nder nxeneset e shkelqyeshme.
  Flutra Muqolli eshte po ashtu nje shoqe e imja.Nuk eshte ne klasen tim por ne klasen tjeter te 6.Eshte nxanese e shkelqyeshme.
  Besfort Beqiri eshte shoku im i klases.Nuk meson mire por duket qe ai di te beje thurjen e vargjeve.
  Valjeta Gojani eshte nje shoqe tjeter e imja dhe nje nder nxeneset e shkelqyeshme.Nuk e kam ne klase por jami shoqe te ngushta.Edhe ajo eshte ne klasen e 6.
  Edison Krasniqi eshte shoku im i klases.Eshte nxenes i shkelqyeshem.Eshte njeri shume i qeshur.Eshte nje nder shoket e mi te ngusht.
  Argezon Haziraj eshte shoku im i klases dhe nxenes i shkelqyeshem.E kam shoke te ngusht.Ne te shumten e kohes eshte serioz por edhe i qeshur.

  Me kalimin e kohes ju do te njiheni edhe me shoqe e shoke te mij poezit e te cileve do te jene te postuara ne kete faqe.


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 22:30, edituar 3 herė gjithsej

   Ora ėshtė Fri 12 Feb 2016, 05:56