Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  ITAKA

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 60
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  ITAKA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 May 2008, 05:50

  Shpesh ju ka rėnė tė lexoni dhe tė dėgjoni fjalėn"ITAKA".ĒKA KUPTONI JU ME NOCIONIN ITAKA?shprehuni kėtu.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 60
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Re: ITAKA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 08 Jun 2008, 06:45

  Tė gjithė emigrantėt,pavarėsisht racės,kombėsisė e vendndodhjes,kanė njė itakė tė pėrbashkėt Atdheun.Disa kthehen ,disa mbeten Odise ite perjetshem.Mes tyre krijuesit letrar kanė edhe njė Itakė tjetėr(Fjalen)me te cilen mberrijne qoftė edhe virtualisht te Itaka e tyre e madhe,pra te Atdheu.
  Kėshtu ėshtė mendimi im pėr Itakėn,shprehni edhe ju mendimet tuaja.
  avatar
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 28
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: ITAKA

  Mesazh nga fjolla-1 prej Mon 09 Jun 2008, 22:39

  Pershendetje shaban cakolli.

  Mua nuk me ka rene rasti te degjoj kete fjale ndonje here.Ndoshta edhe e kam degjuar por nuk i kam kushtuar rendesi.
  Por une mendoj se duhet ta perdorim fjalorin shqip-shqip.

  Cdo te mire nga une.
  avatar
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 28
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: ITAKA

  Mesazh nga fjolla-1 prej Thu 12 Jun 2008, 00:14

  Pershendetje.
  Nuk e gjeta fjalorin shqip-shqip por kam degjuar se Itaka eshte vendi ku ka lindur Odiseja.Ndoshta ka edhe kuptim tjeter por keshtu mendoj une.

  Mireupafshim.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 60
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Re: ITAKA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 21 Jun 2008, 22:47

  flm.znj.fjolla-1,pėr mendimin tuaj tė shprehur,brendinė e kuptimit tė Itakės e kam dhėnė unė,me qė temat hapėn kėtu qė tė shkėmbejmė mendimet tona bashkarisht,po ka dikush ndonjė mendim ndryshe mund tė shprehi kėtu.
  avatar
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 67
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Re: ITAKA

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Sun 25 Apr 2010, 14:18

  ITAKA e legjendes,qe shpreh trimerine guximin,drejtesine nga njera ane dhe nga ana tjeter ajo nxjer nga skutat e shpirtit HELEN dinakrin,,pabesin,vrasjen ,egoizmin e pakufijshem per pushtet.Te gjitha keto kalojne ne sakrifica te panumurta deri ne zhdukjen e kombeve

  Sponsored content

  Re: ITAKA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 16 Dec 2018, 03:41