Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 21 Aug 2009, 00:27

  Ju faleminderit te gjitheve per komentet tuaja dhe komplimentet per vargjet e mia.

  Uroj qe te jeni kaluar nje dite sa me te bukur

  Sinqerishte: Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Studentja
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 71
  Mosha : 28
  Vendndodhja : ...
  Profesioni : ...
  Pikėt : 208
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 08/01/2009
  Humor : ...

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Studentja prej Sun 23 Aug 2009, 07:24

  Saimiri shkruajti:LAMTUMIRĖ!...


  Kur aq shumė tė desha,
  ti mua mė tradhėtove!
  Pa i marrė parasyshė vuajtjet,
  jetėn mua ma shkatėrrove!

  Isha i sigurtė nė pėrqafimin tėnd,
  moj zemėr ftohtė dhe e pabesė!
  Besoja nė fjalėt e tua gėnjeshtare,
  e nė zemrėn tėnde mėkatare!

  Ti ishe ajo qė desha mė sė shumti nė jetė,
  atė kohė ishe jeta ime vetė!
  Ndėrsa tani je ajo qė ma shkatėrrove jetėn,
  e qė kurrė nuk ma the tė vėrtetėn!

  Dikur isha i lumtur me ty,
  ndėrsa tani jam i penduar!
  Nga dashuria qė me ty pata,
  e nga fjalėt e tua tė kota!

  Por tani nuk jam i vetem,
  pranė vetes kam njė qiri.
  Qė tretet ngadalė nė heshtje,
  ashtu sikurse zemra ime pėr ty!

  E pyes; pėrse kemi tė njėjtin fat,
  qė tė tretemi pėr tė tjerėt?!
  Nė njė kohė, kur ata nuk na duan,
  dhe vetėm na bėjnė qė tė vuajmė!

  Por ai nuk mė pėrgjigjet,
  vazhdon tė tretet nė qetėsi!
  Atėherė nuk i bėj mė pyetje,
  dhe e lė tė digjet me lumturi.

  I drejtohem vetes time,
  e pyes; pėrse loton?!
  Pėrse akoma mendon pėr vajzėn,
  e cila ty tė tradhėtoi?!

  T'i plotėsova tė gjitha dėshirat,
  asgjė nuk tė mungoi!
  Por kurrė nuk e vlerėsove,
  zemrėn qė tė dashuroi!

  Tė desha mė shumė se jetėn time,
  por ti m'a shpėrbleve me tradhėti!
  Duke mė lėnė tė mjerė,
  e tė vetėm me lot nė sy!

  Pikat e qiriut mė duken,
  se u bashkohn lotėve tė mi!
  Qė nuk kanė aspak tė reshtur,
  qė prej dites kur u largove ti!

  Me tjetrin kur tė shoh, mė duket,
  sikur shembet qielli e mė bie mbi kokė!
  Ndėrsa unė si i pashpirtė,
  pėrplasem pa ndjenja nė tokė!

  Ti ecėn duke qeshur,
  e unė kur tė shikoj vuaj!
  Harrove qė mė pate dhėnė besėn,
  e tani shkonė mė njė tė huaj!

  Pra edhe mua mė duhet,
  tani ty tė harroj!
  Lamtumirė moj shpirtėkatile,
  lamtumirė sot e pėrgjithmonė!...

  Londėr: Gusht.2003


  Urime Saimir per kete poezi kaq te bukur per dashurine. Me pelqeu shume...
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Wed 26 Aug 2009, 02:05

  Ju falenderoj nga zemra te gjitheve per kohen qe keni harxhuar duke lexuar vargjet e mia dhe njehkohesishte edhe per komentet tuaja te sinqerta.
  Kalofshi mire dhe ju premtoj se shume shpejt do te keni mundesine qe te lexoni edhe te tjera poezi dashurie, te shkruara nga une.

  Sinqerishte: Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Matilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 34
  Vendndodhja : NY
  Profesioni : informatike
  Pikėt : 110
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : pa fund

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Matilda prej Wed 26 Aug 2009, 23:50

  Saimiri shkruajti:ZAMBAKU MBI VARR!!!...


  Nga larg po tė shkruaj,
  me mall tė madh tė pres!
  Njėherė tė tė shikoj,
  e mė pas tė vdes!

  Pasi tė kem vdekur,
  nė varreza do tė jem!
  Por prapė nė zemrėn e mekur,
  ty brenda do tė tė kem!

  Ndaj po deshe na lėr ndonjė kujtim,
  qė malli tė na marrė tė dyve!
  Mbill njė zambak mbi varrin tim,
  dhe ujite mė lotėt e syve!

  Guri i Bardhė, 2002


  Urime per kete poezi Saimir.
  Me pelqeu pa mase, sepse tingellonte shume bukur ne cdo varg me rimen e perputhur aq bukur.
  Ne te njejten kohe ishte edhe shume prekese dhe domethenese.
  avatar
  Majlinda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 30
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : rrobaqepse
  Pikėt : 91
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : gjini portokallise

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Majlinda prej Sun 29 Nov 2009, 12:53

  Edhe do te them qe te gjitha poezite qe lexova me lart ishin mjaft te bukura, por me se shumti me pelqeu ajo qe titullohej ''LOTET''...

  Suksese ne vazhdim.
  avatar
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Sat 05 Dec 2009, 12:16

  Urime, urime dhe suksese te metejshme ne poezi.


  ________________________________
  Kurre mos i bej keq njeriu ne jete
  avatar
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shpirti_omel prej Sun 06 Dec 2009, 00:47

  Te lumte plako, paske nje stil shume te bukur te te shkruari poezi.
  Personalishte me pelqyen shume dhe te uroj suksese ne vazhdim.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  avatar
  PRINCESA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 33
  Pikėt : 98
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/07/2009

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga PRINCESA prej Mon 21 Dec 2009, 08:53

  ujtoj per ty endroj per ty
  Kujtimet me mbajn
  kujtoj e kujtoj gjersa te lodhem
  bie ne gjume gjumi s'me ze
  e ulur kujtoj e kujtoj
  gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
  me endra jetoj enderoj e endroj
  gjersa nuk mundem me
  gjersa t'me thuash ti lerem te qete
  e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
  qe me shtyjn per te jetuar

  Sonte e ndjej qe ende te dua
  edhe pse ne kete qast nuk je me mua
  a i ndjen rrahjet e zemres sime
  po si une a ndjen shqetesime

  A e din qe sonte jane dy sy
  qe nuk mund te mbyllen nga malli per ty
  A e din qe sonte diku ne nje dhome
  eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon

  S'ka me fjale s'ka me gezim
  ka veq heshtje dhe pikllim
  s'ka me drit ka veq terr
  s'ka me lule ne pranver
  s'ka me takime ka veq mall
  pse s;me vrave por me le te gjall
  gabuam aq shume sa ishim te ri
  nuk menduam fare se fjalet vrasin dashurin
  sa jam e vetmuar si asnjehere ne jete
  vetem si nje ender hija jote me ka mbet

  Pse e denon veten dhe mua
  pse e fik dashurin qe une e dua
  pse sot me urren mua
  kur e din qe ende te dua?

  Shtrati shume i ftoht
  nata shume e qete
  pa ty shpirti im nuk mundem me fjet
  eja me perqafo
  eja me shtrengno
  eja ngrohe shpirtin tim
  se veq ty te do

  Te dua edhe pse me urren
  te dua edhe pse ne vetmi me lene
  te dua edhe pse s'kam shpres
  te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

  Kur ta kujtosh Mitrovicen
  kujtom edhe mua
  kujtoje vendin ku me the te dua
  si shejn ndarje apo largimi
  te mbetet Mitrovica si shejn kujtimi

  Nuk mundem me
  Jam lodhur nga genjeshtrat e tua
  prej teje me s'dua te ndegjoj asgje
  Se kupton se kthim nuk ka me
  ik largohu e gjeje nje tjeter
  per mua je veq histori e vjeter
  qe me s'dua ta kujtoj por thjesht te mendoj qe kurr s'ekzistoj............
  avatar
  R€B€KA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 17
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Durres
  Profesioni : pa pune
  Pikėt : 55
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 11/01/2009
  Humor : mjaftueshem

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga R€B€KA prej Tue 09 Mar 2010, 01:08

  Me pak fjale, Poezite me pelqyen ne pergjithesi.
  Te uroj suksese dhe frymezim me te thelle ne vazhdim.
  avatar
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 30
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Genta prej Sun 21 Mar 2010, 00:52

  komplimente per pozite, jane shume te bukura.
  avatar
  raita albania
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 29
  Pikėt : 32
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 01/04/2010

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga raita albania prej Thu 08 Apr 2010, 21:28

  shume te bukura
  avatar
  Bukuroshja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 7
  Mosha : 32
  Pikėt : 21
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/06/2010

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Bukuroshja prej Mon 07 Jun 2010, 22:58

  Urimet dhe komplimentet e mia per poezit e tua te bukura.

  Suksese te metejshme ne vazhdim.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 59
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 15 Nov 2010, 01:50

  shkruar dhe nxjerrur nga brendia e shpirtit
  avatar
  Vajze_me_Pretendime
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 32
  Pikėt : 132
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/03/2009

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Vajze_me_Pretendime prej Sun 27 Feb 2011, 00:55

  Poezi vertet te shkruara me plot ndjenja dhe te nxjera nga thellesit e shpirtit, sikurse e tha edhe postuesi me siper.
  Komplimente Saimir dhe suksese te metejshme ne vashdim.
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:24

  Matilda shkruajti:
  Saimiri shkruajti:ZAMBAKU MBI VARR!!!...


  Nga larg po tė shkruaj,
  me mall tė madh tė pres!
  Njėherė tė tė shikoj,
  e mė pas tė vdes!

  Pasi tė kem vdekur,
  nė varreza do tė jem!
  Por prapė nė zemrėn e mekur,
  ty brenda do tė tė kem!

  Ndaj po deshe na lėr ndonjė kujtim,
  qė malli tė na marrė tė dyve!
  Mbill njė zambak mbi varrin tim,
  dhe ujite mė lotėt e syve!

  Guri i Bardhė, 2002


  Urime per kete poezi Saimir.
  Me pelqeu pa mase, sepse tingellonte shume bukur ne cdo varg me rimen e perputhur aq bukur.
  Ne te njejten kohe ishte edhe shume prekese dhe domethenese.

  Faleminderit per fjalet e embla Matilda dhe me behet shume qejfi qe te ka pelqyer kjo poezi e imja.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:25

  Majlinda shkruajti:Edhe do te them qe te gjitha poezite qe lexova me lart ishin mjaft te bukura, por me se shumti me pelqeu ajo qe titullohej ''LOTET''...

  Suksese ne vazhdim.

  Faleminderit e nderuar per komplimentet e tua.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:27

  Anxhela-2008 shkruajti:Urime, urime dhe suksese te metejshme ne poezi.

  Faleminderit Anxhela prej teje dhe i'a kalofsh sa me bukur edhe ti.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:28

  shpirti_omel shkruajti:Te lumte plako, paske nje stil shume te bukur te te shkruari poezi.
  Personalishte me pelqyen shume dhe te uroj suksese ne vazhdim.

  Rrofsh miku im per fjalet miqsore.
  Cdo te mire ne jete per ty.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:29

  R€B€KA shkruajti:Me pak fjale, Poezite me pelqyen ne pergjithesi.
  Te uroj suksese dhe frymezim me te thelle ne vazhdim.

  Faleminderit Rebeka per komplimentet e tua.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:30

  Genta shkruajti:komplimente per pozite, jane shume te bukura.

  Faleminderit Genta...

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:32

  raita albania shkruajti:shume te bukura

  Faleminderit shume Raita.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:32

  Bukuroshja shkruajti:Urimet dhe komplimentet e mia per poezit e tua te bukura.

  Suksese te metejshme ne vazhdim.

  Faleminderit Bukuroshe edhe prej teje.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:33

  shaban cakolli shkruajti:shkruar dhe nxjerrur nga brendia e shpirtit

  Faleminderit i nderuar Shaban edhe prej teje.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:35

  Vajze_me_Pretendime shkruajti:Poezi vertet te shkruara me plot ndjenja dhe te nxjera nga thellesit e shpirtit, sikurse e tha edhe postuesi me siper.
  Komplimente Saimir dhe suksese te metejshme ne vashdim.

  Faleminderit dhe me behet shume qejfi qe ju kane pelqyer te miat vargje dhe per me
  shume ju falenderoj per kohen e vene ne dispozicion per ti lexuar keto vargje poezishe.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:37

  Asaj...

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke u perveluar nga malli.
  Me lote ne sy qe etjen e buzeve s'ma shuajten dot.
  Mes enderash e kujtimesh te shumta per se gjalli.
  Qe edhe atje ne varr, s'do mundem ti harroj dot.

  Asaj t'mi thoni qe lotet e syve m'u shteruan.
  Sebashku me ditet e kesaj jete, te marre.
  Por mallin qe per ty e pata, aspak nuk m'a shuan.
  Shpresoj qe tashme t'ma shuaj, dheu i zi mbi varr.

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke e pritur gjer ne vdekje.
  Se edhe fjala e fundit qe peshperita, ishte i saji emer.
  Mos te mbaj zi per mua, sepse une andej do t'a pres.
  Ashtu sikurse edhe e prita derisa me ndaloi kjo zemer.

  © Saimiri ... Mars - 2011


  ________________________________

  Sponsored content

  Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 24 May 2018, 04:02